Суд зобов’язав Хмельницьку облраду виділити 335 тисяч на мажоритарні вибори

Хмельницький окружний адміністративний суд зобов’язав Хмельницьку обласну раду внести зміни до обласного бюджету і виділити 335,3 тисяч гривень на проведення проміжних виборів до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів).

Таке рішення було ухвалене 4 лютого за позовом окружної виборчої комісії.

Кошти мають бути виділені на найближчій черговій або позачерговій сесіях. Таким чином, суд визнав бездіяльність облради у зриві позачергових виборів, які призначені на 1 березня цього року.

У позовній заяві окружна комісія будувала доказову базу на тому, що в проекті бюджету на 2015 рік були враховані видатки на вибори на суму  335,3 тис. грн. Однак депутати на сесії 23 січня відмовилися голосувати за цей пункт.

З огляду на це “суд вважає, що Хмельницькою обласною радою допущено бездіяльність в частині фінансування проміжних виборів депутатів Хмельницької обласної ради, що порушує вимоги Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та перешкоджає реалізації права громадян України обирати та бути обраними, зокрема до органів місцевого самоврядування”, йдеться у судовому рішенні.

Хмельницька обласна рада мала можливість оскаржити це рішення у Вінницькому апеляційному адміністративному суді, але не вклалася у відведені строки подачі апеляції. Тож рішення  Хмельницького окружного адміністративного суду набуло чинності.

Нагадаємо, що проміжні вибори до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів), які були призначені на 28 грудня 2014 року, не відбулися через відсутність будь-якої виборчої документації, а саме – бюлетенів, протоколів, печаток.

Тоді депутати виділили з бюджету 50,9 тисяч гривень на друк виборчих бюлетенів замість необхідних 360 тисяч.

Довідка НГП. У Хмельницькій обласній раді нараховується 104 депутати.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Наскільки мені відомо вибори мали відбутися не лише в Старокостянтинові але і в Хмельницькому! ТАК ЩО ДАЛІ ВІДНОСНО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ- будуть чи не будуть вибори навесні (чи може восени)!!

 2. шановні журналісти, суд зобов”язав винести це питання на засіданні сесії та він не може зобов”язати виділити ці гроші! інформуйте правильно громадськість. А з цього всього головним є те, що виборча комісія просто хоче зайвий раз збагатитись)

 3. Зобов’язати Хмельницьку обласну раду на пленарному засіданні наступної чергової або позачергової сесії розглянути підготовлений Хмельницькою обласною радою проект рішення Хмельницької обласної ради про внесення змін до рішення Хмельницької обласної ради від 23 січня 2015 року “Про обласний бюджет на 2015 рік”

 4. Не, нормально! Вот это уже “конкретное дежавю”! Не далее как месяц назад эту тему мусолили!….
  А теперь напомню:
  1.Пример Винницкой областной рады- отказались от довыборов, и все тему закрыли. Пример достойный подражания и даже слепого.
  2.На Незалежном портале 13 января 2015 года “Проміжні вибори до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів), які були призначені на 28 грудня 2014 року і не відбулися, повторно призначені на 1 березня.
  Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив голова облради Іван Гончар.
  Він зазначив, що окружна виборча комісія надіслала відповідний лист до ради з проханням виділити 250 тис. грн на проведення і організацію проміжних виборів (попередній кошторис становив 360 тис. грн – НГП).
  То вопрос Гончару: о чем базар, 250 штук или 360 штук?
  А там еще кто-то “писал” на портале рассчеты где-то 150 тисяч гривень.
  Ах да! Извините, сейчас просят какие-то жалкие 335 тисяч. Как говорится, “ни вашим ни нашим”? То сколь всё же?
  Кстати, а когда довыборы?
  3.Только что нашел в архиве портала за 19 января 2015: “Так, за попередніми підрахунками голови Хмельницької міської виборчої комісії Віталія Шведа, потреба коштів на проведення позачергових виборів міського голови Хмельницького становить 1,4-1,5 млн. грн., з яких близько 1,1 млн. грн. — це зарплата членів виборчих комісій.
  Значит на сколько, на 90-100 участков 1,5 млн. а на 10 участков 335 тисяч. Нормально! Попахивает к………, или в………
  Вопрос Гончару и “Свободе”: у кого будете отбирать деньги? У пацанов покалеченных в АТО? Или у тех ребят, которые там сейчас под градами в Дебальцево? Может у диабетиков, или у тех кому необходим гемодиализ? А сколько их еще, нуждающихся стариков?
  Гончару, депутатам областной рады: 25 октября 2015 года очередные местные выборы, вы же пойдете снова туда же. Не боитесь, что народ вам потом припомнит вот это разбазаривание?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.