«Із закінченням п’ятирічного строку депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови продовжують здійснювати свої повноваження до вступу на посади їхніх наступників після проведення чергових місцевих виборів», – пояснив «Суспільне Чернігів» в статті «П’ять років при владі: що чекає на місцеве самоврядування Чернігівщини після 26 жовтня» Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
“Строк п’ять років визначено для ВР, яка повинна відповідно до Конституції України призначити чергові місцеві вибори. Саме по собі закінчення пʼятирічного строку не передбачає завершення повноважень чи автоматичні вибори, а є підставою для відповідного рішення Верховної Ради України», – підкреслив Виконавчий директор Асоціації міст України.
Олександр Слобожан також додав, що ризиком для місцевого самоврядування є не завершення пʼятирічного строку, а складання повноважень депутатами місцевих рад через заборону виїзду за кордон урядовою постановою №69, відсутність кворуму на засіданнях через мобілізацію депутатів місцевих рад, введення військових адміністрацій паралельно з чинними місцевими радами.
Схожі матеріали:
- Перший всеукраїнський освітньо-управлінський форум
- Система управління публічними інвестиціями на місцевому рівні
- Фінансовий аудит місцевих бюджетів: фахівці громад Хмельниччини долучились до навчального заходу
- Подача води за графіками: можливості та причини
- Безконтрольний нагляд працює проти громадян
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!