“Сепаратизм” по-хмельницьки

Фото ngp-ua.info

“Штаб-квартира” хмельницьких “сепаратистів” (прямо на фото). Фото ngp-ua.info

Відоме колишнє приміщення хмельницької комунальної Аптеки №1 стало об’єктом бурного обговорення для громадськості, влади та міліції. Раніше спустіле приміщення площею 605 кв.м. вже кілька днів самозахоплене, так званою територіальною громадою міста Хмельницького.

Ця громада в особі екс-комуністки Ольги Уграк вимагає від влади віддати їм цей об’єкт під створення, так би мовити, громадської приймальні. Домагаються це вони фактично насильницьким, не процесуальним методом і кажуть, що тільки громада має право управляти комунальним майном і ніхто в цьому їй завадити не може.

Цю “громаду” підтримує громадська організація «Автомайдан-Хмельницький». За словами голови цієї організації,  Вікторії Сердюк це приміщення потрібне для створення громадської приймальні некомерційного призначення.

Це питання сьогодні обговорювали на позачерговій сесії Хмельницької міської ради. Тут було людно, як ніколи – і чиновники, і правоохоронці, і громада. Збиралися, аби обговорити стан громадської безпеки, але основною темою стало захоплення колишнього приміщення Аптеки№1.

Фото ngp-ua.info

Фото ngp-ua.info

Начальник управління комунального майна Володимир Івашко каже, що приміщення захопили фактично невідомі особи, які іменують себе як «представники територіальної громади Хмельницького».

— Я перевірив: ця, так звана організація, не зареєстрована в управлінні юстиції. Вони просто прийшли і зайняли приміщення, а на яких підставах – невідомо. Ми вже подали звернення в прокуратуру, щоб ті розібрались з цими людьми, – розповів Володимир Сергійович.

Зараз на це приміщення є орендарі, які планують зробити там магазин непродовольчих товарів. Місячна орендна вартість цього приміщення близько 50 тисяч гривень.

Міліція ж доповіла, що по цій справі вже завели кримінальне провадження і разом з СБУ та прокуратурою проводять слідчі дії.

— Я цим людям пояснював, що є спеціальна процедура оформлення оренди або взяття приміщення у тимчасове користування, але вони проігнорували це. Тому тепер всіх їх ми запросили на допити, завели кримінальне провадження за ст. 356 ККУ «Самоуправство», максимальна санкція якої передбачає арешт до трьох місяців», – сказав начальник міського відділу УМВС України в Хмельницькій області Василь Птащук.

Фото ngp-ua.info

Фото ngp-ua.info

Він також наголосив, що силові методи до цих людей ніхто застосовувати не буде, останнє слово буде за судом.

Секретар міської ради Костянтин Чернилевський зробив зауваження нашій міліції.

— Я вважаю, що ст. 356 – дуже проста для цих діянь. Наполягаю на перекваліфікації інших статей по цій справі,  а саме застосувати ст.. 341 «Захоплення будівель» та ст. 353 «Самовільне присвоєння владних повноважень» ККУ. Санкція цих статей передбачає не арешт, а ув’язнення, що і заслуговують ці люди», – каже Костянтин Іванович.

Міська рада подає позов до суду на тих людей, які зараз захопили колишнє приміщення Аптеки №1, що на Кам’янецькій, 38.

Після висловлювання влади та міліції на свій захист та захист своєї громади стала відома екс-комуністка Ольга Уграк. До трибуни вона вийшла з кіпою паперів та Конституцією України. Головним аргументом для неї було те, що, відповідно до статті 13 Конституції, земля та її надра, які знаходяться в межах території України належать народові.

Посилаючись на інші статті, Ольга Іванівна наголошувала, що люди в особі територіальної громади міста Хмельницького мають повне право на користування вищезгаданим приміщенням.

— Я людина. Я маю право на комунальну власність. Я сама собі Президент і прем’єр-міністр. Ми не покинемо це приміщення», – сказала Ольга Уграк.

Депутати задавали їй багато питань, але у Ольги Іванівни один аргумент – я людина! Маючи не дуже показове комуністично-політичне минуле, Ольга Уграк стала ініціатором створення «територіальної громади Хмельницького». Ці люди не сплачують податків та комунальних послуг, живуть за рахунок членських внесків організації. Депутати відкрито називають Ольгу Уграк шизофренічкою та пропонують їй відвідати психіатра.

Приміщення у центрі міста хоче не тільки «територіальна громада міста» під головуванням Ольги Уграк, а й автомайданівці. Разом сьогодні вони пояснювали, навіщо їм саме це приміщення. Слова голови «Автомайдан-Хмельницький» Вікторії Сердюк були більш переконливі та мали логічне значення.

— Ми насправді приміщення не захоплювали. Вся справа у тому, що ми хочемо створити приймальню для простих людей, де будемо їх консультувати з різних питань та допомагати зорієнтуватися у вирішення тих чи інших проблем. Ми покинемо це приміщення за умови, якщо влада надасть нам інше хороше приміщення у центрі міста, щоб люди могли його швидко знайти», – каже Вікторія Вікторівна.

Також, за її словами, влада надала автомайданівцям список інших об’єктів для створення приймальні, але реально там жахливі умови для перебування. Після виступу Вікторії Сердюк, «посипались» пропозиції щодо приміщення для громадської приймальні.

Отож, поки захоплене приміщення аптеки ніхто покидати не збирається. Силовики проводять слідчі дії та допити. Міська рада, як виконавчий орган, пообіцяла знайти приміщення для створення приймальні, але в той самий час, від подання позову до суду не відмовляється.

Анна Мельник для НГП.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 18

 1. Как интересно. громада города Хмельницкого уполномочила Уграк и кампашку представлять ее и совершать действия в интересах ее, громады? Если нет, то это самозванцы и преступники, и прошу, как житель Хмельницкого, представитель территориальной громади его, оценить действия присвоивших себе полномочия,согласно букве закона.

 2. Погоджуюсь, я як громадянин такого права їм не давав, круто, я хочу собі магазин, піти таврію захопити чи що? Я ж ЛЮДИНА!

 3. Я теж народ, я вимагаю утримання з бюджету собі особисто 1 мільярд доларів щомісячно.

 4. В Киеве, и по всей Украине происходят:

  “ст.. 341 «Захоплення будівель» та ст. 353 «Самовільне присвоєння владних повноважень» ККУ. ”

  и ничего.

  А тут из-за помещения такая буча.

 5. це ніяка не громада! до тюрми!!! банда ригів та комуняк. Просто жах!!

 6. Уграк надо вспомнить надписи на заборах времен выборов мера, в 2006 году. А именно ” На х..й Уграк”. Или может стоить написать на дверях помещения. Так это мы быстро..

 7. Пам”ятаю передвиборні плакати пані Ольги з запитанням “ЧОМУ УГРАК ” і чомусь зараз хочеться поставити теж саме запитання!!! Невже подібні УГРАКИ не розуміють що їх час вже давно пройшов!!!

 8. Хохол останется хохлом!
  Хоть и пустим его в Европу
  Где надо действовать умом,
  Он напрягает только жопу!
  “Хохлы” Шевченко Т.Г.

 9. Коли вже нарешті буде лад? Юля, розберись

 10. Вони захотіли. В тюрму за рейдерство! А закони куди подівались?сидять керманичі і соплі жують. Завтра захотять в губернатора кабінет. Ні! Стебло разом з кабінетом пусть забирають. Вона там зайва,все рівно нічого не соображає. Поперлась від жаги до влади,ще не керувала,а так уже все зробила в житті… Батькам повинно бути стидно за таку дочку. Саменіть іі,ще не пізно. Чудовисько гречанівське. Всі ржуть.

 11. Перед написанням статтей в майбутньому, цікавтесь значенням слів. Хоча би для заголовку. Сепаратизм, наприклад.

 12. І чого вчепились до автора??? То напевно Уграк чи представники Автомайдану написали…. Сепаратизм — прагнення окремих груп населення чи організації до відокремлення, відособлення; рух за надання частині держави права автономії чи за її повне відокремлення й створення нової держави.

  Сепаратизм — прагнення до відокремлення, відособлення. У багатонаціональних державах – прагнення національних меншин до відокремлення, створення самостійної держави. Дуже часто причиною сепаратизму в політиці є культурно-етнічний поділ. У межах політичної партії чи руху сепаратизм відображає прагнення опозиційної частини реалізувати власні інтереси й цілі, що не збігаються з офіційно визнаними і декларованими політичною партією чи рухом.

  Разом з тим, причини сепаратизму дуже часто бувають пов’язані з грубим порушенням прав людини і народів, національних, расових і релігійних груп (меншин). Позитивна ж сторона сепаратизму може зіграти істотну роль, як це мало місце, наприклад, у боротьбі проти ярма колоніалізму, за утворення нових молодих національних держав.

 13. Ребят а вы хоть изучили что и как ?? Если вы немного изучили бы то поняли на какой стороне наше государство и что делает “териториальные громады” (простите нет укр)
  Лично у меня 100% мнение в том что государство из нас просто выжимает соки. у кого то может другое мнение ?

 14. а Мы все вообще СТАДО! есть плохая пословица “Разделяй и властвуй” вот ней и пользуется элита. а мы уже за 10 лет хорошо поделились.и дошло до того что мы так нелюбим Россию что готовы убивать украинцев. классно Вас разделили ?? а в реальности и Россия нам не враги.

 15. Это сумасшедшые психи, они плодятся вроди с Чернигова, там их “эпицентр”. Приходилось читать обращение одного из них в Банк – поверьте, бред ещё тот… Было бы смешно если бы это были единичные случаи, но таких людей МНОГО!!! Их деятельность нужно пресекать жестко и безапелляционно!!!

 16. Главное — прозрачная (открытая) система Выборов-голосования.?

  Позвольте, предложить рецепт Справедливых выборов-голосования:

  1. Кандидатом автоматически является КАЖДЫЙ избиратель;
  2. Возможно в любое время:

  а) проверить правильность зачисления СВОЕГО личного голоса-выбора;
  б) в случае потери депутатом доверия: отозвать СВОЙ личный голос-выбор, или переголосовать.?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.