У Хмельницькому відбулися урочистості з нагоди Дня Перемоги. Центральне місце зустрічі ветеренів і влади – Військове кладовище на вулиці Кам’янецькій.
Периметр охороняли міліціянти, громадські активісти та молоді люди спортивної зовнішності з наліпками “Сила правди”.
“Близько 90 спортсменів, котрі займаються вільною боротьбою, боксом, прийшли сюди підтримати наших ветеранів і завадити можливим провокаціям”, – заявив член ГО “Сила правди” Вадим Овчарук.
[Iz5mqWwkYZs]
Перші особи області, силових відомств дотримувалися попередньо анонсованого “дрес-коду”: ніяких георгіївських стрічок і червоних прапорів. Довкола майоріли лише державні прапори.
[10XAko0WtfM]
Цьогоріч влада не вимовила жодного публічного слова – хвилиною мовчанння вшанувала загиблих солдатів і зробила традиційне фото на пам’ять з живими ветеранами.
Попри інформацію про можливих диверсантів та зриву офіційного проведення Дня Перемоги у Хмельницькому все відбулося спокійно і за сценарієм. На Хмельниччині налічується близько 2 тисяч живих учасників бойових дій.
[HACq74PuRn4]
До Вічного вогню у Хмельницькому на покладання квітів та вінків прийшло близько трьохсот людей, були представники влади та активісти Майдану. Також до них долучилися хмельницькі факелоносці, які 34 роки тому вперше вони почесли факел по нашій області. Одягнуті чоловіку ще в форму тих років.
“Бажаю миру та спокою всім. Щоб в країні налагодилась ситуація. Ми чекали перемоги і дочекались. А ви подивіться, що зараз робиться… Вперше за 70 років й свята як такого немає, забули нас всі. Не правильно це все. Але, що робити – будемо чекати миру”, – наголосила 89-річна ветеран, солдатка та розвідниця в часи війни Олександра Зенов’ївна.
В одному з храмів міста було замовлено панахиду задля вшанування пам’яті загиблих на війні.
“Сьогодні ми помолилися за душі усіх, хто віддав своє життя під час тієї страшної війни. Ця пожертва була для того, аби ми отримали шанс жити на нашій землі в мирі і спокої. В роки війни коричнева чума йшла на наших дідів і прадідів з Заходу, сьогодні вона йде зі Сходу, і вже на нас лежить відповідальність захищати нашу землю, зберегти той самий мир і спокій, який був збережений 70 років тому”, – розповів перший заступник губернатора Олександр Симчишин.
Під час заходів по місту в посиленому режимі чергували правоохоронці. Вони, як і представники влади не виключали випадки провокацій.
“Ми очікували можливість провокацій, але все робиться для запобігання нападу агресора. Через ЗМІ ми попросили відмовитися від партійної символіки та георгіївських стрічок, і от бачимо, що заходи в місті відбуваються тихо і спокійно. Але від провокацій не застрахований ніхто”, – додав О.Симчишин.
Як інформують наші кореспонденти з Кам’янця-Подільського, там офіційне святкування 9 травня пройшло спокійно. Там також відмовилась від георгіївських стрічок, як у привітальних листівках і білбордах, так і під час заходу.
Попри обіцянки комуністів вони таки не йшли зі своїм прапором, а розкрили його лише під кінець мітингу далеко від імпровізованої сцени.
Ще однією відмінністю від минулих святкувань стала відсутність радянських та російських пісень. Їх замінили не менш душевними українськими піснями.
На завершення учні розгорнули великий український прапор розміром 15х3 метри і заспівали «Боже, України храни».
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині День Перемоги відбувся без грубих порушень – міліція
- У День Перемоги громадський спокій охоронятимуть близько 1,5 тис. міліціянтів і активістів ГО
- На 9 травня Хмельниччина відмовляється від носіння георгіївських стрічок
- “Победа куплена великою ценой”
- Губернатор Хмельниччини розповів ветеранам, як про них дбає Янукович – ВІДЕО