Хмельницький: День Перемоги без провокацій – ФОТО, ВІДЕО

У Хмельницькому відбулися урочистості з нагоди Дня Перемоги. Центральне місце зустрічі ветеренів і влади – Військове кладовище на вулиці Кам’янецькій.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Периметр охороняли міліціянти, громадські активісти та молоді люди спортивної зовнішності з наліпками “Сила правди”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

“Близько 90 спортсменів, котрі займаються вільною боротьбою, боксом, прийшли сюди підтримати наших ветеранів і завадити можливим провокаціям”, – заявив член ГО “Сила правди” Вадим Овчарук.

[Iz5mqWwkYZs]

Перші особи області, силових відомств дотримувалися попередньо анонсованого “дрес-коду”: ніяких георгіївських стрічок і червоних прапорів. Довкола майоріли лише державні прапори.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

[10XAko0WtfM]

Цьогоріч влада не вимовила жодного публічного слова – хвилиною мовчанння вшанувала загиблих солдатів і зробила традиційне фото на пам’ять з живими ветеранами.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Попри інформацію про можливих диверсантів та зриву офіційного проведення Дня Перемоги у Хмельницькому все відбулося спокійно і за сценарієм. На Хмельниччині налічується близько 2 тисяч живих учасників бойових дій.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

[HACq74PuRn4]

До Вічного вогню у Хмельницькому на покладання квітів та вінків прийшло близько трьохсот людей, були представники влади та активісти Майдану. Також до них долучилися хмельницькі факелоносці, які 34 роки тому вперше вони почесли факел по нашій області. Одягнуті чоловіку ще в форму тих років.

Фото Анни Мельник

Фото Анни Мельник

“Бажаю миру та спокою всім. Щоб в країні налагодилась ситуація. Ми чекали перемоги і дочекались. А ви подивіться, що зараз робиться… Вперше за 70 років й свята як такого немає, забули нас всі. Не правильно це все. Але, що робити – будемо чекати миру”, – наголосила 89-річна ветеран, солдатка та розвідниця в часи війни Олександра Зенов’ївна.

Фото Анни Мельник

Фото Анни Мельник

В одному з храмів міста було замовлено панахиду задля вшанування пам’яті загиблих на війні.

“Сьогодні ми помолилися за душі усіх, хто віддав своє життя під час тієї страшної війни. Ця пожертва була для того, аби ми отримали шанс жити на нашій землі в мирі і спокої. В роки війни коричнева чума йшла на наших дідів і прадідів з Заходу, сьогодні вона йде зі Сходу, і вже на нас лежить відповідальність захищати нашу землю, зберегти той самий мир і спокій, який був збережений 70 років тому”, – розповів перший заступник губернатора Олександр Симчишин.

Під час заходів по місту в посиленому режимі чергували правоохоронці. Вони, як і представники влади не виключали випадки провокацій.

“Ми очікували можливість провокацій, але все робиться для запобігання  нападу агресора. Через ЗМІ ми попросили відмовитися від партійної символіки та георгіївських стрічок, і от бачимо, що заходи в місті відбуваються тихо і спокійно. Але від провокацій не застрахований ніхто”, – додав О.Симчишин.

Як інформують наші кореспонденти з Кам’янця-Подільського, там офіційне святкування 9 травня пройшло спокійно. Там також відмовилась від георгіївських стрічок, як у привітальних листівках і білбордах, так і під час заходу.

Попри обіцянки комуністів вони таки не йшли зі своїм прапором, а розкрили його лише під кінець мітингу далеко від імпровізованої сцени.

Фото Дмитра Шеремети

Фото Дмитра Шеремети

Ще однією відмінністю від минулих святкувань стала відсутність радянських та російських пісень. Їх замінили не менш душевними українськими піснями.

На завершення учні розгорнули великий український прапор розміром 15х3 метри і заспівали «Боже, України храни».

Фото Дмитра Шеремети

Фото Дмитра Шеремети

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 17

 1. А що таке “факіл”?

 2. мені вперше в житті було приємно бачити як вшановують пам’ять про загиблих. Без помпезності і палких промов. Тихо, спокійно і по-домашньому. дякую організаторам.

 3. провокації готувала нова політична партія Хмельницького Сила правди. Привели спортсменів, щоб бити ветеранів. Хочуть йти в депутати. Сила Правди повністю продалася УДАРу.

  • ти ідіот, спортсмени якраз прийшли, щоб тих ветеранів ніхто не трогав))) саме через таких як ти в нашій країні і є дезінформація, зрадник!!!!

   • а чому вони не прийшли до Вічного вогню і меморіалу. Бо там не було камер для піару?

 4. гарні фото

 5. Сила правди допомагала і охороняла від вонючоі свободи ,від якої можна очікувати все,що завгодно.симчишину в западло покласти квітку загиблим? Його бабця,дідусь бандерівці? Комуністи були,їх р старосинявському районі знають

  • Голова ОДА, голова облради, міський голова були на цвинтарі, 1 заступники ОДА і облради біля Вічного вогню, заступники ОДА І облради на меморіалі біля дендрика. Всі заходи відбувалися в 10:00. Ветерани та афганці були на всіх. Провокацій не було ніде.

  • Аби ляпнути

 6. на меморіалі, біля Вічного вогню не було ніякої сили, а все було тихо і спокійно.
  Хмельничани показали, що вони цивілізовані.
  Заходи на високому рівні. Молодці!

 7. а не видається вам дивним, що проти Симчишина пішла атака бруду і чорних технологій? хто це все організовує? комв він заважає?

 8. Правду сказала жінка-ветеран – свята не відчувалося. Таке враження, що не День Перемоги святкуємо, а день жалоби… Для когось, можливо, минулорічні святкування були гучними та помпезними, але не для ветеранів, які воювали у ті страшні роки. Мені здається, що вони заслуговують на свято, на темплі слова та гарні пісні.
  А щодо Симчишена, то взагалі не зрозумів чого він прийшов. Для нього ж це не свято, не перемога. І так по лицемірному було коли він той вінок до Вічного вогню ніс. Багато людей плювало йому під ноги

  • комуніст- слідопит Матвій спостерігає за плювками?
   я спостерігав як ветерани і афганці тиснули йому руку.

 9. А що, ніхто не помітив, що Симчишин запізнився на 5 хвилин? ніби й небагато, але все ж.

 10. Сабій, симчишин та бандерівська компанія керують хмельниччиною. Цікаво чи хтось з хмельницька керував би іванофранківщиною як собі це дозволяє гуцул сабій у нас. ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ – велике всенародне свято. А ХЕРОЇ нехай жируть САЛО.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.