“Будівельна компанія “Хмельницькбудінвест” представляє новий комфортабельний житловий комплекс “Мирний” по вул. Панаса Мирного, 7/1 — це 200 м від Проспекту Миру. Завдяки вигідному розташуванню та зручному плануванню помешкань, комплекс Мирний є втіленням ідеальної гармонії якості та комфорту”. Це була реклама. А тепер про справжнє “покращення”, в якому живуть мешканці першої черги десятиповерхівки.
Чергу запустили ще рік тому, але досі там не працює ліфт, не доведені до ладу пандуси для інвалідів, парковки для автомобілів, сміттєві баки тощо. Якщо на поточні проблеми якось можна махнути рукою або кривим словом згадати будівельників, то свіже “ноу-хау” від елітного забудовника — переведення мешканців квартир на погодинну подачу електроенергії — виглядає вищою мірою цинізму. Світло вимикають щоденно з дев’ятої ранку до шостої вечора. Перебої з електроенергії почалися з лютого цього року, коли на вулиці спостерігалася мінусова температура. Між іншим, люди скаржаться, що у холодних квартирах (у кожного стоїть газовий котел з електронасосом і при вимкненні світла автоматично зникає тепло — авт.) маленькі діти “підхопили” хвороби.
Раптове повернення до кумівських часів (у 90-ті практикувалася несанкціонована “економія” світла — авт.) та створення “ідеальної гармонії якості та комфорту”, зумовлене запобіганням збільшення заборгованості за електроенергію. Про це свідчить відповідне оголошення, розміщене при вході до комфортабельного комплексу “Мирний” на вул. Панаса Мирного, 7/1.
Власники помешкань заперечують приписані їм борги і кивають у бік нечистоплотного забудовника. “Коли нам дали добро на поселення, то комунікації (газ, вода і світло) були налагоджені. Будівельники уточнили, що світло для нас ітиме від недобудованої частини всього будинку. Там стоять три “пушки”, які нагнітають багато гарячого повітря і, відповідно, тягнуть значне споживання електроенергії. У забудовника утворилася суттєва сума боргів перед РЕМом, які він вирішив покласти на плечі мешканців. Людям довели тариф у розмірі 1,2 грн за кіловат, що у тричі більше, визначеного у державі для населення. Чому ми повинні зі своїх кишень платити необґрунтовану вартість електроенергії, коли кожен мешканець, який заселився у будинок, має технічний паспорт та право власності на житло?” — запитує мешканець В’ячеслав Гаврилюк.
[q0JJMPree_0]
Пан Гаврилюк зауважив, що близько 60 відсотків мешканців квартир більш-менш справно платили по “драконівському” тарифу, допоки всіх не перевили на зловісний графік. Окремі власники житла були готові пробачити забудовнику й інший огріх — переплату за купівлю квартир, зарахувавши різницю, що утворилася за приписані борги з електроенергії. “Мені забудовник заборгував 6900 гривень при купівлі житла. Бог з Вами, кажу, зарахуйте ці кошти за спожиту електроенергію. Не погоджуються”, — сказала Ольга Вахнован.
“За купівлю квартири я переплатив 1900 гривень. Пишу на директора ТОВ “Будинок Мирний” Івана Коломійця листа, в якому прошу провести взаєморозрахунок неповернутих коштів за спожиту електроенергію за тарифом 1,2 гривня за кіловат. Їм так не підходить, говорять, платіть за світло готівкою. До речі, у нас навіть немає договору, згідно з яким ми сплачуємо за електроенергію”, — додав Андрій Дзюрма.
Дійсно, так, як дурять із видачею квитанцій мирних жителів, треба ще повчитися. Як заявили мешканці, оплата за світло відбувається у “вагончику” по вулиці Свободи, де сидить ріелтер Дмитро Лашковіцер. Це єдина контактна особа, з якою власники житла тримають зв’язок, оскільки вийти на вище керівництво, не вдається. Люди приносять йому готівку за спожиту електроенергію. Натомість на руки отримують папірець, де, крім штампу “СПЛАЧЕНО”, жодних реквізитів або інших юридичних посилань не існує в природі.
Мешканець В’ячеслав Гаврилюк наголосив, що їх знову пошили у дурні, демонструючи гарантійний лист від 21 січня 2014 року за підписом директора ТОВ “Будинок Мирний” Івана Коломійця. “На Ваш запит щодо штатного підключення мереж електропостачання, запевняю, що підключення трансформаторної підстанції та переведення на прямі розрахунки власників квартир з ВАТ ЕК “Хмельницькобленерго” першої черги будинку по вул. Панаса Мирного, 7/1 буде проведено до 15 березня 2014 року”, — зазначається у листі.
“На календарі 18 березня, а віз і нині там. А все через те, що забудовник вчасно не запустив силовий трансформатор, який, як з’ясувалося, розміщений нижче нульового рівня. Це значить, що вода, яка стікатиме від будинку, фактично заливатиме трансформаторну підстанцію”, — пояснив пан Гаврилюк.
“Незалежному громадському порталу” вдалося телефоном одержати коментар директора ТОВ “Будинок Мирний” Івана Коломійця. “Щодо підключення трансформаторної підстанції, то є затримки з нашим постачальником. Нам гарантували до 15 березня, але в них якісь технічні причини”, — розмито сказав директор. Він не став вдруге говорити “запевняю” про терміни підключення, як у гарантійному листі.
Наразі обмануті люди з будинку на вулиці Панаса Мирного, 7/1 звернулися за допомогою до прокуратури Хмельницького.
Будівельна павутина
Власники квартир у комплексі “Мирний” на вул. Панаса Мирного, 7/1 досі не до кінця розібралися, хто ж насправді будує цей будинок. У первинних документах від 2010 року на здачу в експлуатацію першої черги житла фігурував директор ТОВ “Хмельницькбудінвест” Андрій Немерюк. Це діючий депутат обласної ради від Партії регіонів, член постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології обласної ради. Потім “Хмельницькбудінвест” вийшов із підписання будь-яких документів, і в будівельну орбіту запустили ряд пов’язаних між собою компаній. Шефство над комфортабельним житловим комплексом “Мирний” взяло ТОВ “Будинок Мирний”.
Згідно з даними єдиного державного реєстру, засновником ТОВ “Будинок Мирний” є хмельницьке приватне підприємство “Макс Арт”, а правонаступником — ТОВ “Дубнобудсервіс”. Останнє, як з’ясувалося, має рідні стосунки із “Хмельницькбудінвестом”. По-перше, в інформаційні довідці “Дубнобудсервіс” зазначено, що воно має у місті Вишневе київську обласну філію ТОВ “Хмельницькбудінвест”. По-друге, і ТОВ “Хмельницькбудінвест”, і ТОВ “Дубнобудсервіс” прописані на одному і тому ж ідентифікаційному коді юридичної особи, що свідчить про їхню близькість.
Ще один гравець, який у паспорті об’єкту комплексу “Мирний” іменується генпідрядником, ТОВ “Проскурівський забудовник”, також має “родинні” коріння з фірмою регіонала Немерюка. На початках у керма “Проскурівського забудовника” була Валентина Немерюк, очевидно, дружина депутата облради Андрія Немерюка. 19 лютого цього року керівником призначили Тамілу Савицьку. Засновником згаданої компанії є приватне підприємство “Макс Арт”, а правонаступником — те ж ТОВ “Дубнобудсервіс”.
Схожі матеріали:
- Петиція про будівництво спортивного майданчика по Старокостянтинівському шосе у Хмельницькому набрала необхідну кількість голосів
- Олександр Симчишин: “Оголосивши війну всім забудовникам, важко виграти бій”
- Земля під суддівські квартири з багатьма невідомими
- За 2015 рік на Хмельниччині обсяги будівництва виросли на 5,7%
- За 9 місяців обсяги будівництва на Хмельниччині впали на 0,2%