На Хмельниччині у квітні найбільше подорожчали овочі та фрукти

У квітні цього року на споживчому ринку області тривало зниження цін на продукти харчування та безалкогольні напої і становило 0,4%.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, найбільш суттєво (на 20,6%) подешевшали яйця. На 4,7–1,8% зменшились ціни на сметану, крупи гречані, сало, молоко, рис, яловичину; на 0,8–0,3% – на безалкогольні напої, сири, кондитерські вироби з цукру, рибу та продукти з риби, кисломолочну продукцію.

Водночас відчутно (на 3% та 4,2%) подорожчали овочі та фрукти. На 0,2–1,7% зросли ціни на м’ясо птиці, олію соняшникову, хліб, масло, цукор.

Подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів на 1,4% зумовлено, насамперед, підвищенням цін на тютюнові вироби на 2,6%.

Ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива не змінились.

На зниження цін у сфері охорони здоров’я на 0,3% вплинуло здешевлення фармацевтичної продукції та амбулаторних послуг на 0,4% та 0,3% відповідно.

Ціни на транспорт у цілому зменшились на 0,1%. Дешевшими стали паливо і мастила (на 0,1%) та автомобілі (на 0,5%). Разом з цим на 0,7% підвищилась вартість перевезень пасажирським залізничним транспортом.

На 1,9–0,1% знизились ціни на телефонне обладнання, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації, побутову техніку. Дорожчими на 0,1–0,6% стали взуття, туристичні послуги, харчування поза домом.

Загалом, індекс споживчих цін у квітні 2013р. проти попереднього місяця по області становив 99,7%, по Україні – 100%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.