Керівництво Хмельницької облдержадміністрації попередньо досягло домовленостей з великими хлібопекарями краю у питаннях недопущення різких скачків цін на хліб масових сортів вжитку.
Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив заступник голови ОДА з питань АПК Володимир Кальніченко.
“Зростання цін на хліб залажитиме від вартості борошна і енергоносіїв. Деякі пекарі незначно підняли ціну, але найбільших виробників ми попросили не підвищувати цін поки не пройдуть новорічно-різдвяні свята. Далі розглядатимемо їхні економічні обгрунтування”, – сказав високопосадовець.
Він зазначив, що волочиський хлібозавод “Агробізнес” підвищив вартість хліба на 5% через збільшення витрат на енергоносії. Зокрема, відпускна ціна житньо-пшеничного зросла з 3,35 грн до 3,5 грн за буханець, пшеничного круглого – з 3,45 до 3,65 грн, хліба формового I гатунку – з 3,25 до 3,4 грн.
Заступник голови ОДА з питань АПК запевнив, що один з найбільших виробників хліба масових сортів – Хмельницький хлібокомбінат – поки не підніматиме ціну. Наразі відпускна ціна із цього заводу становить 4,5 грн, в реалізації – 5 грн буханка.
Крім цього, Кальніченко зауважив, що вісім великих хлібозаводів регіону одержують з Аграрного фонду борошно за доступною ціною, яке останніх півроку залишається стабільною. Однак на самому ринку протягом останнього місяця відбувся ріст вартості борошна на 1000 гривень за тонну.
“Сьогодні Аграрний фонд відпускає борошно вищого гатунку за 3761 гривень за тонну, першого сорту – 3520 гривень/т. Річ утім, що житнє борошно Хмельницька область завозить з Кіровоградщини, а там місцеві виробники підняли на неї ціну”, – пояснив він.
Загалом, місячна потреба становить борошна з АФ становить 1200 тонн.
Схожі матеріали:
- Обласний департамент АПК вишукує можливість, щоб восени стримати ціну на хліб
- У Хмельницькій області восени хліб може коштувати один долар – аграрії
- Від сьогодні у Хмельницькому дорожчає соціальний хліб на 20% – ОДА
- У Хмельницькій ОДА знову “перекроять” найбільш вживаний асортимент хліба
- Хмельницький хлібокомбінат зробив свій буханець дорожчим на 30 копійок