Ядусі на замітку. Чи можуть ЗМІ бути опозиційними?

Ефір Свободи слова на каналі ICTV 29 квітня цього року яскраво довів нещодавнє словоблудство хмельницького керманича, лідера Партії регіонів Василя Ядухи. 12 березня на колегії облдержадміністрації Василь Степанович сипав гнівні філліпіки на адресу мас-медіа краю. І сьогодні дуже дивно виглядає інформація деяких представників опозиційних ЗМІ, а в нас 90 відсотків опозиційних, які пишуть те, що взбриде в голову або “з бодуна”. Вони порахували, що 2013 році планується створити тільки 28 тисяч нових робочих місць. Треба виходити з реалій та практичної потреби, — вийшов із себе губернатор.

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, нардеп від Партії регіонів Олена Бондаренко у програмі “Свобода слова” сказала золоті слова: “Що таке опозиційні або провладні ЗМІ? Ви розумієте, що це абсурд. Засоби масової інформації повинні знаходитися на боці своєї аудиторії, а не боці Партії регіонів чи опозиції”.

[ukT-Nk-RA40]

А Ядуха що говорить?

З іншого боку, я розділяю стурбованість Василя Степановича, якому комфортніше працюється з комунальними журналістами: тут всі переваги, починаючи з гарантованої першої сторінки, закінчуючи щедрою дещицею епітетів на честь високопосадовця. Професію журналіста не потрібно перетворювати у васала, який часом не думає, що пише. Ілюстрований приклад: “Дикий інформаційний ринок поставить свої вимоги до роздержавлення преси”, — це речення зі статті одного поважного комунального видання Хмельниччини.

Насправді питання не в політичних вподобаннях конкретних акул пера (що є також природнім), а як професійно вони роблять свою справу. Комусь це може подобатися, а комусь ні. І його місія, аж ніяк не догодити чи сподобатися будь-якій владі.

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.