Кам’янчани власноруч візьмуться за порятунок своїх пам’яток?

У Кам’янці-Подільському виникла ідея створення спеціального реставраційного фонду, у який би накопичувалися кошти на порятунок пам’яток архітектури, які знаходяться в аварійному стані.

Про це повідомляє місцевий сайт “Вже інфо”.

Таку думку було висловлено під час історико-мистецького заходу під інтригуючою назвою “Кам’янець навиворіт”, що відбувся з ініціативи громадського інформаційного видання “Promo Lux” та молодих науковців історичного факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка.

Захід був присвячений історичним архітектурним пам’яткам нашого міста, що потребують негайної реставрації. Учасниками так званого “круглого столу” стали молоді науковці, які представили своє бачення, представники громадськості, туристичного бізнесу, релігійних громад та влади.

Під час зустрічі директор Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець” Василь Фенцур зауважив, що вже декілька років держава не фінансує жодних реставраційних робіт, постійні звернення та клопотання поки не дають результату, тому “…єдине, що залишається – це зорганізувати громаду міста та самим братися за реставрацію історичних пам’яток”.

Як повідомляв НГП, 6 листопада 2012 року ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника», за результатами тендеру, уклало угоду з ПП «Мегапрогрес» на реконструкцію Кам’янець-Подільської вежі. Вартість угоди становить 3,68 млн грн.

Зруйнована частина вежі

Зруйнована частина вежі

У ході реставрації повинні розібрати завали, відновити бутовий фундамент і змурувати наново фортечні й монастирські стіни та башти з бутового каменю, влаштувати бойову галерею та дерев’яні сходи, накрити башту дахом. Завершити роботи повинні до кінця 2013 року.

Як відомо, обвал Нової Західної вежі стався влітку минулого року. В 2003-2005 роках в комплексі провели реставраційні роботи, однак після цього споруду розмили дощі. Щоб уникнути подальшого руйнування над вежею спорудили тимчасовий дах.

Нова (Західна) башта Старого замку була збудована у 1542 р., зруйнована під час облоги турками у 1672 р., і ними ж одразу відбудована. Сьогодні башта має статус пам’ятки архітектури.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.