Структура Ядухи гальмує реконструкцію Кам’янець-Подільської вежі? – ВІДЕО

Державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» затягує з виконанням тендерного замовлення щодо ліквідації аварійного стану, консервації та реставрації башти Нова Західна комплексу Старий Замок у Кам’янці-Подільському.

Зруйнована частина вежі

Про це в інтерв’ю “33 каналу” повідомив директор Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець” Василь Фенцур.

“Насправді не вежа обвалилася, як пишуть усі, а  кам’яна кладка. Замовниками цих робіт є  обласна служба єдиного замовника. Саме кошти, які виділені минулого року на реконструкцію розпорядженням Кабінету міністрів України, перебувають у руках цієї служби”, – сказав він.

[k4fuoWv2mlU]

Як повідомляв НГП, 6 листопада 2012 року ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника», за результатами тендеру, уклало угоду з ПП «Мегапрогрес» на реконструкцію Кам’янець-Подільської вежі. Вартість угоди становить 3,68 млн грн.

У ході реставрації повинні розібрати завали, відновити бутовий фундамент і змурувати наново фортечні й монастирські стіни та башти з бутового каменю, влаштувати бойову галерею та дерев’яні сходи, накрити башту дахом. Завершити роботи повинні до кінця 2013 року.

Як відомо, обвал Нової Західної вежі стався влітку минулого року. В 2003-2005 роках в комплексі провели реставраційні роботи, однак після цього споруду розмили дощі. Щоб уникнути подальшого руйнування над вежею спорудили тимчасовий дах.

Нова (Західна) башта Старого замку була збудована у 1542 р., зруйнована під час облоги турками у 1672 р., і ними ж одразу відбудована. Сьогодні башта має статус пам’ятки архітектури.

Довідка НГП.  Державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» створене на підставі розпорядження голови ОДА Василя Ядухи 13 травня 2010 року. Керівник  служби єдиного замовник – Андрій Колеснік.

Теги: , , , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. заголовок трохи неточно написано
    треба аби була Ядуха гальмує, бо від природи гальмо

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.