Кам’янець-Подільську вежу реконструють другий рік поспіль. Поки невдало

Реставрацію башти Нова Західна комплексу Старий Замок у Кам’янці-Подільському знову зупинено.

Як повідомляє місцеве видання “Вже інфо”, сьогодні під час брифінгу заступник міського голови Василь Сукач зазначив, що реставраційні роботи припинені, жодної копійки з державного бюджету так і не надійшло. Є сподівання, що ці кошти повторно будуть виділені у 2013 році. Фірма-підрядник встигла освоїти 100 тис. грн., про що свідчить акт виконаних робіт.

 

Наразі основною проблемою є відновлення тимчасового накриття башти, яке було зроблено минулої зими. Коли було розпочато реставрацію, частину його було знято. Для його відновлення потрібно 50 тис. грн., які можливо, будуть виділені з обласного бюджету. Провести такі роботи вкрай необхідно, щоб принаймні не допустити подальше руйнування ї так багатостраждальної башти.

Нагадаємо, що ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» 6 листопада минулого року, за результатами тендеру, уклала угоду з ПП «Мегапрогрес» на ліквідацію аварійного стану, консервацію та реставрацію башти Нова Західна комплексу Старий Замок у м.Кам’янці-Подільському. Вартість угоди склала 3,68 млн грн.

У ході реставрації повинні розібрати завали, відновити бутовий фундамент і змурувати наново фортечні й монастирські стіни та башти з бутового каменю, влаштувати бойову галерею та дерев’яні сходи, накрити башту дахом. Завершити роботи повинні до кінця наступного року.

Довідка НГП. Обвал Нової Західної вежі стався влітку 2011 року. В 2003-2005 роках в комплексі провели реставраційні роботи, однак після цього споруду розмили дощі. Щоб уникнути подальшого руйнування над вежею спорудили тимчасовий дах.

Нова (Західна) башта Старого замку була збудована у 1542 р., зруйнована під час облоги турками у 1672 р., і ними ж одразу відбудована. Сьогодні башта має статус пам’ятки архітектури.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.