“Борщова” ​​інфляція в Україні становить 61%

Зростання оптових цін на овочі “борщового набору” і картоплю за останні 12 місяців досягло 61%, свідчать дані аналітиків АПК-Інформ: овочі і фрукти. Рейтинг подорожчання овочів очолила морква, ціни на яку зросли по відношенню до початку квітня 2012 року на 92%.

Картопля подорожчала за рік в середньому на 74%, а капуста – на 69%. При цьому менш істотно зросли ціни на цибулю ріпчасту і буряк – на 33% і 37% відповідно.

“Дуже значний ріст цін на овочі” борщового набору “у відсотковому вираженні був обумовлений, перш за все, низькою базою порівняння, яка була на початку квітня минулого року”, – говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту АПК-Інформ: овочі і фрукти.

За її словами, тоді фермери готові були віддавати продукцію “практично безкоштовно”, в той час як цього року попит на “борщовий набір” є порівняно непоганим, однак пропозиція його також не можна назвати недостатнім.

Крім того, додала експерт, головною відмінністю поточного сезону від минулого є наявність досить масштабного експорту, який надає підтримку цінам, при цьому найбільш різким було зростання цін в західних регіонах країни, де подорожчання було більш ніж дворазовим.

Слід зазначити, що морква очолила рейтинг подорожчання овочів переважно завдяки різкому зростанню цін у Росії, куди вона поставляється в досить великих обсягах.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.