“Покращення” на українських дорогах вже з квітня – ФОТО

З квітня на дорогах України почнуть з´являтися нові дорожні знаки – якщо у місцевих органів самоврядування з´являться на них гроші.

Доручення Президента про те, що «жителі кожного куточка країни повинні відчути переваги реформ» взялося втілювати в життя українське МВС. Вчора на засіданні Кабміну була прийнята нова редакція правил дорожнього руху (ПДР), яка набуде чинності вже з 15 квітня. Зміни відчують мільйони українських водіїв.

Як повідомив сьогодні на брифінгу начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України Сергій Будник, значні зміни в ПДР внесені під час виконання плану дій з проведення президентських реформ на 2010-2014 роки. За його словами, зміни прояснюють спірні моменти існуючих правил і повинні привести українські правила до стандартів, які діють в європейських країнах. Зокрема, у новому документі уточнено значення низки термінів, а також запроваджено нові, наприклад, «маневрування», «газон».

Також, новими правилами встановлено, що знаки мають пріоритет перед розміткою на дорогах. «До цього часу було незрозуміло, що має пріоритет. Цим проектом ми чітко прописали, що пріоритет мають дорожні знаки», – розповів начальник Центру.

Як зазначив Сергій Будник, така необхідність викликана тим, що дуже часто змінюється схема руху на окремих ділянках доріг, а приведення розмітки у відповідність до встановлених знаками потребує значного фінансування. У підсумку, розмітку або не встигають поміняти, або й зовсім не приводять у відповідність через відсутність грошей.

Сама розмітка також зміниться. Крім білої і жовтої розмітки, на дорогах з´явиться синя (позначення місця паркування на проїжджій частині) і помаранчева (тимчасова розмітка).

Також тепер заборонено встановлювати предмети на дорогах. Зокрема, це торкнеться різноманітних замків і блокаторів, які часто самовільно встановлюють підприємства для того, щоб зарезервувати паркомісця для власного автотранспорту.

Крім того, згідно з нововведеннями, водії будуть зобов´язані рухатися за межами населених пунктів з включеними ходовими вогнями або ближнім світлом фар з 1 жовтня по 1 травня кожного року.

Водночас від ідеї зобов´язати пішоходів носити на одязі світловідбиваючі елементи за містом, а водіїв – надягати спеціальний світловідбиваючий жилет при зупинці на трасі, поки що відмовилися, обмежившись лише рекомендацією. «Суспільство поки що, на жаль, не готове до сприйняття таких кроків», – нарікав начальник центру безпеки МВС.

Жаль свій він підкріпив статистикою, яка свідчить про те, що в Естонії 95% громадян все ж використовують світловідбиваючі елементи при русі вздовж проїжджої частини. Чимало цьому сприяє, за словами чиновника, штраф у 200 євро за недотримання цих правил.

Також в нових ПДР відмовилися від планів зобов´язати водіїв міняти шини в зимовий сезон. «На жаль, ми не маємо ні технічних можливостей, ні людських, щоб це перевіряти. І з тих пір, як скасували обов´язковий техогляд, відповідальність водіїв за технічний стан покладено на власників автотранспорту», – підкреслив Сергій Будник.

Крім інших змін, новою редакцією ПДР запроваджується 11 нових знаків. Частково вони покликані замінити старі.

Зміниться знак повороту, знаки зупинок громадського транспорту.

 

Зміниться знак, який попереджає про небезпеку, до нього також буде встановлюватися табличка, що конкретизує, який вид небезпеки загрожує водієві.

Знак об´їзду доповниться текстовим перекладом англійською мовою, що, на думку МВС, має допомогти іноземним водіям.

 

Але сенс деяких нових дорожніх знаків українським водіям доведеться осягати вперше. Так, запроваджується знак, що позначає межі щільної забудови, де необхідно дотримуватися обмеження швидкості в 60 кілометрів на годину.

З´являться знаки туристичного орієнтування на коричневому тлі.

Також введені знаки, які позначають критий паркінг і паркінг з пересадкою на громадський транспорт. Щоправда, де такі знаки будуть встановлювати в Україні, поки що взагалі незрозуміло.

 

Щоб нові знаки не стали несподіванкою на дорогах, про місця, де змінено схему руху автотранспорту, має попереджати спеціальна табличка.

Нові знаки українські водії можуть побачити вже навесні. Процес заміни старих знаків почнеться з 15 квітня. За оцінками фахівців МВС, змінити потрібно близько п´яти тисяч вже наявних знаків. Скільки буде потрібно встановити додатково, поки невідомо. Крім того, процес може розтягнутися на невизначений час. Адже часто на це теж немає грошей. «Є фінансові проблеми у бюджетів різних рівнів, є проблеми у тих, у кого дороги перебувають у власності, які повинні встановити ці знаки», – зазначив начальник центру безпеки МВС.

Тим же, хто тільки планує поповнити лави автомобілістів, можна порадити поспішити зі складанням іспиту на отримання прав водія. У МВС уже готуються зміни до екзаменаційних білетів, а також нове видання Правил дорожнього руху.

 За матеріалами видання “Коментарі”.

Теги: , , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.