Лабазюк вимагає мораторію на нарахування та стягнення з україців пені за комуналку

Народний депутат України Сергій Лабазюк зареєстрував законопроект “Про встановлення мораторію на нарахування та стягнення з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги”.

Відповідний текст документа розміщений на сайті Верховної Ради.

Парламентар свої наміри аргументує  складною ситуацією із соціальним забезпеченням населення та не виконанням Кабінету Міністрів України поставленого доручення щодо повної ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати протягом 2012 року.

“Отже, держава ще й досі не виконала взятих на себе зобов’язань по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат населенню, що було умовою скасування рішення про заборону стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, яке діяло до 1 січня 2011 року”, – зазначив політик.

С.Лабазюк пропонує  запровадити мораторій на нарахування та стягнення з громадян України пені за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг (водопостачання, газ, електрична енергія, теплова енергія, водовідведення, утримання і експлуатація житла та прибудинкових територій) на період з 1 січня 2013 року до 1 січня 2014 року.

Також передбачається списати суму несплаченої пені за несвоєчасне здійснення платежів з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги, нарахованої громадянам України на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2013 року.

При цьому, кошти, які були стягнуті з громадян України у вигляді пені за несвоєчасне здійснення платежів з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги за період з 1 січня 2013 року до 1 січня 2014 року, зараховуються в майбутні платежі з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.