Політичні “карлики” рятуватимуть рядового Чубара

Сценарій, який підготувала Партія регіонів на проміжні вибори до Хмельницької обласної ради по волочиській мажоритарці, узятий з парламентської матриці-2012. Дія політичного велосипеда проста, як двері: є провладний кандидат, його доукомплектвують деталями-партій, які майже мертві або демонструють певні агонії у суспільному середовищі.

Крім цього, регіони пішли на ризик, створивши накал емоцій та можливого загострення по лінії влада-опозиція, а точніше Партія регіонів і ВО Свобода. У ролі пожежника і своєрідного громовідводу діятиме партія УДАР, яка висунула та зареєструвала власного кандидата.

Фото Віталія Тараненка

У поміч владі

30 січня завершилася процедура прийому документів окружною виборчою комісією від 14 кандидатів, яких висунули політичні сили на проміжні вибори. На стіл ОВК лягли документи лише від вісьмох претендентів на депутатський мандат. Перших чотирьох щасливців комісія зареєструвала ще 29 січня. Ними стали виконувач обов’язків головного лікаря Волочиської центральної районної лікарні Віктор Чубар (Партія регіонів), місцевий підприємець Володимир Клімов (“УДАР”), начальник служби безпеки ТОВ “Агротек-ХПП” Ігор Войтович (КПУ) і заступник голови облорганізації Всеукраїнське об’єднання “Свобода” і депутат Хмельницької міськради Олександр Симчишин. Інших кандидатів ОВК планує узаконити 1 лютого.

Однак уже сьогодні вималювалася чітка картина: Партія регіонів на передстартовому етапі офіційно відмовилася від вірних союзників — Народної партії. Поважного чоловіка і шанованого волочиського аграрія Петра Лабазюка (рідний брат нардепа Сергія Лабазюка — авт.), очевидно методом переконання, змусили притримати депутатські амбіції до кращих часів. Більше того пана Лабазюка на виборчі перегони одразу делегували дві партії: Аграрна і Народна. А це вже суперечить виборчому законодавству. Цю дефініцію спробував пояснити голова облорганізації Аграрної партії Володимир Кальніченко. “З ним (Лабазюком — авт.) говорили про висунення, але ніхто зобов’язень не брав. Він не є членом нашої партії, проте рішення про його висунення було ухвалене політрадою Аграрної партії. Дуже хотілося, аби до облради прийшов господарник”, — сказав він. Однак ані народники, ані аграрники документів на реєстрацію Лабазюка не на дали. За неофіційною інформацією, Петро Лабазюк сприятиме кандидату від Партії регіонів Віктору Чубару.

Щодо самого кандидата від влади, то він не є членом ПР. Його висунули, як позапартійного, поставивши перед фактом: маєш виграти вибори будь-якою ціною. “Ці вибори для нас, як 1943 рік”, — так наголосила на партійній конференції заступниця губернатора Лілія Бернадська, слова якої переповіли очевидці. Тому пан Віктор, який неохоче дав НГП коментар, затягнув знайому шарманку. “Я мав особисте бажання йти у депутати облради. Я безпартійний. Мене Партія регіонів висунула”, — видавлював потрібні слова у телефонну слухавку лікар Чубар.

Підсолодити бажання Чубара потрапити до обласного політичного бомонду можуть партії, що міцно пов’язані з діючою владою. Так, на проміжних виборах у Волочиському районі балотуватимуться висуванці Партії української молоді, Українською партії “Єдність” та Української партії “Зелена планета”. Дві останні яскраве тому підтвердження: керівник “Єдності” Володимир Яловий на службі у Верховній Раді регіонала Рибака, а голова “Зеленої планети” Сергій Орєхов у підпорядкуванні уряду Азарова, де очолює Держспоживінспекцію України. До речі, “Зелена планета” на останніх парламентських виборах підтвердила свою технічну роль, набравши 0,34% підтримки українців.

Таким чином корисність від цих партій проста — формування виборчих комісій, відбір голосів виборців у межах допустимої похибки, контроль за “правильним” підрахунком бюлетенів. Спритність рук і жодного шахрайства, панове!

Несподіванкою виявилася партія “Віче”, яка свого часу вірно прислужувала запальній регіоналці Інні Богословській. Ця політсила заявила про участь і навіть висунула таємничого кандидата. За джерелами НГП, саме керівник обласного ТРК “Поділля-Центр” Олена Павлюк мала балотуватися по волочиській мажоритарці. Та схоже обласна влада сама заплуталася у карколомній комбінації і в останню мить відмовилася від послуг перевіреної партії.

Опозиція йде двома колонами

В опозиційному колі продовжують точитися дискусії, хто сильніший. Від дебатів самоусунулася ВО “Батьківщина”, в якої не знайшлося достойної кандидатури. Натомість обласний осередок “Фронту Змін” не гаяв часу, висунувши кандидатом Дмитра Беспалова. “Це авторитетна людина, яка очолює Хмельницьку районну партійну організацію “Фронту змін”. Ця організація — найактивніша в області. Дмитро Беспалов не дав закрити жодної школи в районі… Він має йти і перемагати”, — з напутньою тирадою говорив голова облорганізації ФЗ Олександр Ксенжук на партконференції 26 січня. Через тиждень Олександр Степанович уже притримується іншої думки і навіть замислився про глобальні речі на кшталт спільної опозиційної колони і нерозпорошення голосів електорату. “Ми сіли й порадилися, що не реєструватимемо свого кандидата Дмитра Беспалова, оскільки підтримуватимемо кандидата від ВО “Свобода” Олександра Симчишина. Є глобальне завдання в опозиції перемогти на проміжних виборах до обласної ради і ми (Фронт Змін — авт.) не можемо собі дозволити, щоби трішки розділялися голоси виборців. Наше завдання — перемогти кандидата від влади. При цьому не вважаю, що Дмитро Беспалов був би слабкішим кандидатом за Симчишина. Між іншим, Дмитро на попередніх парламентських виборах найбільше набрав голосів по 188 мажоритарці саме у Хмельницькому. Тому готуватимемо його кандидатом на міського голову”, — відкрив внутрішню кухню НГП пан Ксенжук. В унісон з “фронтовиками” про підтримку свободівцю заявила Партія реформи і порядок, що також відмовилася від участі на проміжних виборах.

У гнівну “позу Катона” стало керівництво обласного “УДАРу”, продемонструвавши суцільну категоричність. Заступник голови облорганізації УДАРу Василь Куйдан після висунення “ударівця” Клімова повідомив, що жодних депеш від вищого керівництва про єдиного кандидата від опозиції, не отримували. “Якщо є Об’єднана опозиція, то вона мала би зібрати формат круглого столу і визначитися з єдиним кандидатом. Проте нічого подібного не відбулося. Тільки надійшли два телефонних дзвінки від керівника ВО “Свобода” з великим проханням зняти нашого (“ударівця” — авт.) з виборчих перегонів, зіславшись на рішення вищого керівництва. Натомість наша політична сила такої вказівки з Києва не отримувала”, — каже В.Куйдан.

Аргументи цього добродія мають право на життя, але не варто відкидати вчинок їхнього кандидата Володимира Клімова, який сколихнув пів-країни. Саме “плівки Клімова” під час парламентських виборів стали прецедентом для реагування УДАРу до Генпрокуратури і Адміністрації Президента на примус громадян підтримувати Партію регіонів з боку голови Волочиської РДА Ігоря Добжанського. Чи не хороший привід для піару на проміжних виборах?

У таборі свободівців не втрачають сподівання на домовленості з “УДАРом”, посилаючись на залізну згоду трьох київських опозиціонерів про непорушність виборчих округів. “Внаслідок переговорів Тягнибок, Яценюк і Турчинов домовилися, що “Свобода” у Львівській області віддає Сколівський округ для бютівців, де також мають відбутися проміжні вибори до місцевої ради, а “Батьківщина” віддає Волочиський округ для свободівців”, — зазначив народний депутат і керівника обласної ВО “Свобода” Ігор Сабій.

Ще один представник, який пов’язує себе з опозицією і називає громадським діячем, виявив намір балотуватися — Руслан Рохов. Його висунула партія Гриценка “Громадянська позиція”. Сам по собі похід молодого діяча є кумедним, оскільки на власній сторінці у Фейсбуці він написав майже Соломонові слова: “У влади є, як мінімум 4 технічних кандидата. Тому, якщо опозиційні партії не узгодить єдиного кандидата, опозиція програє”.

Віталій Тараненко.

Теги: , , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 24

 1. Ех, знов війна між Ядухою і Партією регіонів та “Свободою”!!!!
  Я думаю, що буде дуже цікаво.
  В теперішніх умовах зупинити регіонів може тільки “Свобода”.
  Всі ці слабаки типу бесполова чи фронти змін – слабкі і не потрібні. на місцевих виборах 2015 року ця боротьба продовжиться. це репетиція. вибори чорно-білого кольору, є зло – режим Януковича і добро – Свобода. В зла гроші, влада, але людей все одно більше!
  Удар грав роль троянського коня на виборах 2012 року, забрав перемогу в 20 округах у кандидатів від опозиції.
  Буде троянським конем і на цих виборах у Волочиську. Прикро.

 2. важко буде Симчишину побороти банду.
  бажаю удачі і перемоги!

 3. Ще один представник, який пов’язує себе з опозицією і називає громадським діячем, виявив намір балотуватися — Руслан Рохов.

  О, и этот!!!!

  Затычка, в каждую жо.. у норовит влезть, чтоб с громким пуком выйте и(чтоб все понюхали) засветится.

 4. Ядуха пішов в ва-банк. Кинув перчатку на ринг проти “Свободи”. Побачимо як буде. Вибори для Симчишина будуть серйозним випробуванням. Сподіаюся люди у Волочиську думають головою і влади не бояться, на зло банді підуть на дільниці покажуть кузькіну мать владі і проголосують за Симчишина.

 5. Рохов? да слышал…..да…..капец..
  та он в пролёте…..
  Симчишин!!!

 6. Тут надо показать власти кукиш. Все кто знает волочиских, сагитировать, надо в день выборов “експортировать” с города голоса. Тех кто тут работает, учится, через них на родственников влиять, вообщем поработать

  • кукиш і то великий та сочний. всіх родичів, знайомих, друзів, черпез соцмережі, телефони, і риги ригнуть.

 7. фігу вам чмирі.
  Партія регіонів переможе!

 8. Рохов, і тільки Рохов справжній політик нової формації. Без нього всім хана.

  • Тю, кто, Рохов. Значит не достойны украинцы на улучшения, если новую формацию будут такие как рохов представлять, или думать что они достойны

 9. Знаю Семчишина, моя вся родня и соседи точно будут за него.
  Сам лично заагитирую, потому что Д О С Т А Л О.!!!

 10. Симчишину перемоги!

 11. Рохов чмо!ноль,полный,тотже Беспалов только Рохов

 12. Симчишин!только он и от ОО и от Свободы!единый кандидат!Саша мы стобой!только победы!

 13. ми за Симчишина буде голосувати

 14. не вірте регіонам,вони брехуни

 15. в нас агітують за Симчишина. варто за нього голосувати?

 16. бажаю мешканцям Волочиського району мудрості і правильного вибору. Не піддавайтеся тиску, не треба боятися бо так ми робимо владу і ригів тільки сильнішими. Не ведіться на тези про доброго лікаря. їх в обласній раді до чорта, але вони всі служать Ядусі. голосуйте розумом.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.