Кам’янець-Подільську газету “Фортеця” можуть закрити?

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко висловив занепокоєння ситуацією навколо Хмельницької обласної газети “Фортеця” (м. Кам’янець-Подільський), яка опинилася під загрозою закриття через журналістське розслідування.

Про це повідомляє прес-служба М.Томенка.

Політик вважає, що тут присутні дві складові цієї проблеми.

“Перша – законодавча, стосується того, що нам, на жаль, так і не вдалося переконати парламентську більшість зберегти норму Закону про обмеження величини судових позовів проти журналістів”.

“Друга обставина цієї проблеми – правова і полягає в тому, що ми, як депутати, свідомі, що ніхто не має права втручатися в перебіг судового процесу”, – зазначив М.Томенко.

Водночас він поінформував, що Комітет з питань свободи слова та інформації буде відслідковувати ці події, оскільки сьогодні принципово важливо, щоб популярна газета “Фортеця” не була закрита, а журналісти видання мали можливість й надалі об’єктивно інформувати читачів про життя міста.

У коментарі НГП головний редактор “Фортеці” Ольга Жмудовська заявила, що мета судового позову – знищити видання.

“Починаючи з літа цього року, ми надрукували серію публікацій, що стосувалися жорсткого вбивства 18-річного юнака у Кам’янці-Подільському 9 липня 2012 року. Під час написання матеріалів журналісти дотрималися всіх вимог законодавства і не розголошували прізвище обвинуваченого”, – розповіла вона.

Натомість наприкінці листопада 38-річний підозрюваний у кримінальній справі подав до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду два позови: на головного редактора і редакцію газети. Загальна вартість позову – 12 млн. грн.

“Позивач вважає, що редакція нанесла йому моральну шкоді і зганьбила його честь. Однак ми жодним словом у статях не розголошували його ім’я і прізвище”, – наголосила О.Жмудовська.

Головний редактор додала, що підозрюваний також вимагає у суду заблокувати рахунки газети.

“Це знищить газету! До речі, такий прийом можна застосувати до будь-якого друкованого видання”, – сказала вона.

Найближче судове засідання по справі кам’янець-подільських журналістів призначене на січень 2013 року.

Довідка НГП. Хмельницька обласна газета “Фортеця” (м. Кам’янець-Подільський) виходить щотижня, з 1996 року.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Позивачем є кам’янчанин Сергій Макоцей, підозрюваний у зухвалому вбивстві. Відносно нього саме проводиться судовий процес. Власне, інкриміноване йому правопорушення скоєне ним буквально під камерами відеоспостереження. Докази не на користь Макоцея, який має недобру репутацію, сприяли не тільки розслідуванню кримінальної справи проти нього, а й проведенню журналістського розслідування.
    На фоні матеріалів, опублікованих про вбивство іншими ЗМІ, розслідування у «Фортеці» найбільше дошкулило Макоцеєві.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.