Відтепер Добжанський може вільно використовувати слово “жиди”

Голова Волочиської РДА Ігор Добжанський  може вільно використовувати слово “жиди”.

Так, проведений Міністерством юстиції України аналіз не виявив норм, якими б заборонялося вживання слів “жид”, “жиди” чи “жидівка”, пише “Історична правда”.

Фото Віталія Тараненка

“Проведений міністерством юстиції аналіз, не виявив вживання в актах законодавства України термінів “жиди”, “жид” та “жидівка”, а також норм якими б заборонялось вживання зазначених слів, – йдеться у відповіді Мін’юсту. – Разом з тим, в актах законодавства України вживаються терміни “еврейський”, “особи єврейської національності”, “євреї”.

Чиновники підкреслюють, що згідно з Конституцією України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Також у міністерстві нагадують, що забороняються будь-які форми дискримінації осіб та/або груп осіб за їх певними ознаками з боку державних органів, органів місцевого самоврядування, а також юридичних та фізичних осіб.

Мін’юст підкреслив, що держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Як повідомляв НГП, під час парламентських виборів  голова Волочиської РДА І.Добжанський, за інформацією прес-служби партії УДАР, не приховував свого антисемітизму і робив заяви, які напряму порушують Конституцію України та є прямим розпалюванням міжнаціональної ворожнечі і ксенофобією.

“Лексика ж цього місцевого чинуші не витримує жодної критики Його висловлювання, зокрема, про те, що “ж…и розікрали країну” підпадають відразу під кілька статей кримінального кодексу”, – йдеться у заяві ударівців.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Що за бздури!!!: “Лексика ж цього місцевого чинуші не витримує жодної критики Його висловлювання, зокрема, про те, що “ж…и розікрали країну” підпадають відразу під кілька статей кримінального кодексу”, – йдеться у заяві ударівців.″

    А якщо б замість ″ж․․․и″ було було написано ″євреї″, то це було б правільно, і не було б уже жодного вияву міжетнічної ворожнечі? Справ не у лексиці (словах жид чи єврей), а в змісті в яких вони вжиті․

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.