Бюджетна комісія засумнівалася у грошах на округ Лабазюка. Голова РДА відреагував: я вас “порву”

Члени постійної бюджетної комісії Хмельницької обласної ради обурилися фактом виділення державних субвенцій з фонду регіонального розвитку на суму 8,7 млн. грн для Волочиського району.

З цього приводу на сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії розгорілася дискусія.

Зокрема, член комісії, бютівець Іван Гладуняк вважає, що при суцільних нулях підтримки для Білогірського, Красилівського, Кам’янець-Подільського, Держнянського районів, міста Кам’янця-Подільського мільйонна субвенція для Волочиського району є несправедливою.

“Що це за гроші (8,7 млн. грн – НГП), які напряму з державного бюджету, в обхід Хмельницької області, виділяються для Волочиського району? Чому ніхто не говорить про те, що це корпуційна складова.  А то виходить, що маєш бізнес і вирішив питання у Києві про виділення субвенції на округ (очевидно, що Гладуняк мав на увазі народного депутата від 188 округу Сергія Лабазюка – НГП)… Ми категорично проти, щоб кошти виділялися під бізнес. У мене пропозиція – депутати обласної ради мають ухвалити окреме рішення, яким звернутися до Мінфін, який дозволив би пропорційно розподілити цю суму між районами області”, – наголосив він.

Пан Гладуняк також запропонував, якщо не вдасться перерозподілити кошти з округу нардепа Лабазюка, то інші субвенції з держбюджету, які протягом року надійдуть в область, не передбачати для Волочиського району.

Голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот заявив, що кожен нардепів від Хмельниччини повинен попердньо із головою облдержадміністрацією і облради погодити будь-яку суму, яку він запланував пролобіювати з держбюджету. Таким чином зберігається принцип виконання програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області, яку щорічно затверджує сесія облради.

“Я підтримую позицію голів обласних рад України – ніхто не має права десь вибивати кошти, бо це корупція. Скільки пам’ятаю – будь-який нардеп заздалегідь погоджував з губернатором і головою облради суму, що планує завести для своєї області. Ніколи депутати не мають бути хитрішими за інших”, – зауважив голова обради.

Він пояснив, що у 2014 році розмір субвенції з фонду регіонального розвиткудля Хмельниччини передбачений на суму 41 млн. грн.

Перший заступник голови Хмельницької ОДА Вадим Гаврішко підтримав пропозицію депутата Гладуняка і зазначив, що депутати приймуть відповідне звернення до Мінфіну на черговій сесії облради, а потім, отримавши згоду, перерозподілять 8,7 млн. грн між районами.

Ігор Добжанський і Сергій Лабазюк (зліва направо). Фото з сайту labaziuk.com

Ігор Добжанський і Сергій Лабазюк (зліва направо). Фото з сайту labaziuk.com

Не погодився з бюджетною комісією голова Волочиської райдержадміністрації і депутат облради від Партії регіонів Ігор Добжанський. Він у грубій формі пригрозив депутатам.

“Я вас всіх порву, хто зачепить це питання на сесії. Я провів збори у селах і вселив сподівання, що проведимо зовнішнє освітлення і зробимо дороги до кладовищ. Вони вас проклинуть, і я разом ними”, – сказав пан Добжанський.

У коментарі “Незалежному громадському порталу” голова Волочиської РДА конкретизував, що “вибивали” 8,7 млн. грн він, губернатор Василь Ядуха і нардеп-мажоритарник Сергій Лабазюк. Кошти спрямують  на облаштування зовнішнього освітлення усіх населених пунктів району, заміну покрівлі у двох навчальних закладах, ремонт трьох клубів і частину доріг.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. Кто то на округ “бабос” выбил, кто то на Чернеливку для собственного “освоения”, кто то привозит просто “власть плохая”. Каждому округу свое)))

 2. Без коментарів “…….. і зробимо дороги до кладовищ.”

  Кощунство перед живими! В той час, коли немає елементарних (вибачте теплих туалетів), а також нормальних умов для навчання, відсутність місць у дитячих садочках, закриттям лікарень у селах!
  Да дороги до кладовищ потрібні, але в даний час не так важливо для живих!, та тих майбутніх поколін подолян, які народжуються і живуть на Хмельниччині!
  Після таких слів, та в якій формі, і кому вони висловлені, потрібно одразу йти у відставку!
  За свою недалекоглядність!

  • Хмельничан ин! Ти в кожному коментарі про “теплі туалети”. Зробіть йому ту теплу вбиральню, шановні депутати!

 3. регіонали дерибанять бюджет… яка ілюзія: дороги до кладовищ, освітлення… лабазюку та добжанську потрібно бабло, а тут про такі високі матерії на пресу кажуть…капець!

 4. Як на мене краще проконтролювати використання цих коштів. Щоб Вийшов добжанський та Лабюк та прозвітували громаді що конкретно вони зробили за ці кошти……… А там якщо що то на народній суд.

 5. Я реально не можу зрозуміти суть проблеми і ініціаторів цієї статті, оскільки всі юристи знають, що депутати можуть надавати свої пропозиції по бюджету як в Комітет ВРУ з питань бюджету, до КМУ, так і до Мінфіну….. Коли формується бюджет, то область надає також пропозиції по розподілу коштів до цих установ.
  З сайта Лабазюка і каналу рада я дізнався, що то він неодноразово звертався з депутатським запитом до вищеперерахованих установ, ходив на прийоми, був на засіданнях профільних комітетів і просить врахувати його пропозиції по 188 округу, а де був пан Гладуняк?
  Зрозуміло, що Лабазюк вибивав кошти саме на свій округ.
  Чому, якщо людина кропітко робить свою роботу, то це нікому не подобається. А ще скажіть мені де саме ті депутати з Хмельниччини, які пройшли по іншим округам? Чому всі сидять і нічого не роблять, критикуючи при цьому владу.
  На мою думку, наша ментальність нас погубить…..українець виступає проти українця……
  Тому і напрошується висновок, що майдан стоїть не просто так……..
  Давайте поважати одне одного і колись ця система рухне в нашій державі!

 6. Эти деньги добжанский и лабазюк уже поделили, проели и забыли. Зря что-ли добжанский с окладом в 6 т. грн. ездит на BMW X5. И дерется он не за народные деньги, которые он уже поделил с сельсоветами, а за свои кровные, “нечестно” зароботанные!!! Поэтому не надо рассказывать про кропотливый и целенаправленный труд лабазюков и добжанских их руки сроду ничего тяжелее “мармышки” в руках не держали…..

 7. Чому бездіяльність нікого не дратує ??? Українці ніколи не житимуть краще , адже нам головне ” … а поговорить …” та покритикувати чиюсь клопітку працю !

 8. завтра треба заставити Ядуху написати заяву. йдемо на сесію!

 9. А чому коли про всі здобутки казнокрадів знають ніхто нічого не роблять

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.