Розбір польотів через економічну канву

Попри те, що парламентські вибори відгриміли понад півтора місяці, дух кадрових розбірок продовжує витати коридорами Хмельницької облдержадміністрації. Губернатор Василь Ядуха, який “славиться” залізною дисципліною, приміряє тогу вершителя доль окремих голів райдержадміністрацій. Офіційна версія можливих ротацій — невиконання доручень центральних органів виконавчої влади, голови обласної державної адміні­страції щодо забезпечення соціально-економічного розвитку територій. Неофіційна — провали Партії регіонів у Хмельницькій області на виборах до Верховної Ради.

Фото Віталія Тараненка

Худоба зменшується. Винен — керівник району

Закрите засідання колегії облдержадміністрації без участі ЗМІ, що відбулося 27 листопада, змусило замислитися над відкритістю та прозорістю дій обласної влади. Публічно керівництво ОДА відмахнулося від настирливих журналістів якимось положенням, яке дозволяє їм проводити засідання колегій за зачиненими дверми. Мовляв, комар носа не підточить. Однак те, що вдалося довідатися від одного з керівників району, якого поставили на коліна перед губернатором, відкриває очі на, так звані, економічні провали.

Голова Хмельницької райдержадміністрації і кандидат у народні депутати у 188 виборчому окрузі (частина м. Хмельницького, Хмельницький і Волочиський райони, балотувався, як самовисуванець) Віктор Коліщак на диктофон розповів, що формат закритої колегії звівся до пошуку цапів вібдувайлів. “Недоліки нашої роботи озвучив начальник Головного управління економіки ОДА Андрій Прусецький. Я заперечив щодо претензій на адресу Хмельницького району, бо, склалося таке враження, що навмисно ліпили не пов’язані речі. У заліку ми посіли 6 місце у галузі сільського господарства і 4 місце — за соціально-економічними показниками. Даруйте, як ми можемо бути найгіршими в області? Роботу оцінюють більше з точки зору політики, аніж економіки”, — констатує чиновник.

Ми вирішили поцікавитися в ОДА, які ж насправді результати комплексної оцінки соціально-економічного розвитку районів та аналізу динаміки соціально-економічного стану міст обласного значення Хмельницької області за січень-жовтень 2012 року, надіславши інформаційний запит. Натомість відповідь заступника голови облдержадміністрації Леоніда Гураля побудована таким чином, що визначене заздалегідь коло неугодних голів РДА, яких треба “зливати”. При чому крізь призму улюбленої галузі губернатора — сільського господарства. Тому прочухан обласної влади своїм підлеглим вийшов надто красномовним. “У Хмельницькому і Ярмолинецькому районах поголів’я великої рогатої худоби зменшено, відповідно, на 227 і 268 голів, у Полонському — лише за жовтень поголів’я ВРХ скоротилося на 112 голів. Крім того, у районі до початку року зменшено дійне стадо корів на 26 голів… Не зупинено спад поголів’я свиней у Полонському і Старосинявському районах, де до минулого року воно скоротилося, відповідно, на 810 і 478 голів. У цих районах лише за жовтень вибуло, відповідно, 87 і 242 голови свиней”, — відписав Л.Гураль. А далі відрапортував: за 10 місяців цього року в агроформуваннях Хмельницької області зросла чисельність ВРХ на 3,3 тис. голів.

Схожу пісню вже доводилося чути від губернатора Ядухи на урочистих заходах з нагоди Дня працівників сільського господарства 14 листопада. Але, як виявилося, озвучена ним інформація не відповідала дійсності. Так, за даними Головного управління статистики в області, з початку цього року поголів’я свиней ішло на спад: за січень 2012 р. проти січня 2011 р. недорахувалися 7,6% голів свиней, за січень-лютий — 9%, за січень-березень — 3,9%, у січні-квітні — 6,2%, у січні-травні — 5,7%. За I півріччя цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року поголів’я свиней зменшилося на 8,3% і становило 286,6 тис. голів. За 10 місяців спад дещо призупинився і становив 6,7%.

Фото Віталія Тараненка

Кілька разів в інформації високопосадовець Леонід Гураль акцентував увагу саме на найгірших результатах Хмельницького району. Зокрема, на 1 жовтня навчальні заклади цього району мають низький відсоток (47%) облаштування внутрішніх туалетів. Однак керівник району Віктор Коліщак вбачає у цьому суб’єктивний підхід оцінювання. “На 2010 рік у районі 9 із 45 шкіл мали внутрішні санвузли. Керівництво області знову киває у наш бік, мовляв, найгірші. Не заперечую, що так. Бо ми наздоганяємо решту районів, в яких цим питанням раніше займалися. Якщо поглянути на динаміку облаштування санвузлів, то вона очевидна: плюс 17 туалетів за 2010-2012 роки”, — сказав він.

Як наслідок, керівництво Хмельницького, Полонського і Старосинявського районів отримало другу догану за цей рік від губернатора Василя Ядухи. Наступний крок керманича області — відправити в АП Віктора Януковича подання на звільнення названих чиновників.

Вибори як показник рейтингу районів?

Тепер політична площина, яку аж ніяк не можна обійти. На парламентських виборах Хмельницька область дала за Партію регіонів 18,69% або 120 тисяч голосів. У заліку “регіони” взяли друге місце, поступившись Об’єднаній опозиції, яка здобула 37,7%. Тому ефект “різочки” від губернатора якраз став у нагоді.

За інформацією з табору облорганізації Партії регіонів, завдання мінімуму на виборах для Хмельницького району — 5500 голосів. У результаті район узяв 5242 голоси (мінус 258 голосів). Крім цього, на недобір за партію влади наклався особистісний конфлікт між Василем Ядухою і Віктором Коліщаком. Останній за кілька днів до голосування звинуватив голову ОДА у фальсифікаціях та залякуванні держслужбовців. Зустрічна реакція від губернатора не забарилася: “Я думаю, що йому (Коліщаку — авт.) краще працювати десь в журі з оцінки конкурсу краси, а не на цій посаді”, — сказав В.Ядуха.

Цікавіше з керівником Полонського району Григорієм Станіславом. В його активі недобір 1017 планових голосів виборців за ПР. Звідси 190 округ, куди входив Полонський район, втратив 3905 голосів за партію влади.

Вочевидь, що в категорію претендентів на виліт можуть потрапити й голови Ізяславської та Красилівської РДА. Партія регіонів лише у цих двох районах недоотримала 508 прогнозованих голоси. До того ж чиновники Ізяславського і Красилівського районів не зуміли провести до Верховної Ради товариша нардепа і заступника голови ПР Сергія Тігіпка, регіонала Віталія Олуйка.

Що ж, найційкавіше, попереду!

Loading...
Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.