Гаврішко хоче перекинути відповідальність за медичну реформи на плечі головних лікарів

Перший заступник голови Хмельницької ОДА Вадим Гаврішко вважає, що за реорганізацію первинної медико-санітарної допомоги відповідатимуть головні лікарі.

“На сьогоднішній день від кожного керівника лікувального закладу залежить, яким чином пройде реформа охорона здоров’я”, – цитує його прес-служба ОДА.

На думку В.Гаврішка, насамперед потрібно розмежувати первинний та вторинний рівень надання медичної допомоги.

“А відмежувати первинну медичну допомогу ми зможемо, лише створивши Центри первинної медико-санітарної допомоги як самостійні юридичні особи. Основною ланкою цих Центрів є лікувально-профілактичні підрозділи, а саме амбулаторії сімейних лікарів”, – пояснив чиновник.

Він наголосив, що з 1 січня 2020 року первинну медичну допомогу будуть надавати лікарі загальної практики/сімейної медицини. Тобто до кінця 2019 року всі дільничні терапевти і педіатри, яких сьогодні в області близько 400, повинні пройти спеціалізацію по сімейній медицині.

Як відомо, за наслідками реформування галузі охорони здоров’я, протягом 2011 року на Хмельниччині скорочено 592 лікарських ліжка; реформовано 6 сільських дільничних лікарень в амбулаторії, 11 сільських лікарських амбулаторій реформовані у ФАПи, а 30 ФАПів, що обслуговували менше 200 мешканців, переведені у пункти прийому хворих.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.