Валерій Лесков: “Готовий працювати без зарплати та інших службових привілеїв”

Дива не сталося. Вінницький апеляційний адміністративний суд підтвердив постанову Хмельницького міськрайонного суду про скасування рішення міськради про обрання секретаря Хмельницької міськради Валерія Лескова від 2 грудня 2010 року. Автоматично це відкрило дорогу насамперед Партії регіонів для встановлення свого смотрящого за містом напередодні важкого голосування за кандидатів до Верховної Ради (більше чит. тут http://law-km.info/articles/partiia-rehioniv-ide-u-va-bank-vykorystovuiuchy-sudy.html). Статус Лескова як секретаря ради, попри підтримку 27 із 60 діючих місцевих обранців шляхом таємного голосування на черговій сесії міськради 29 серпня, залишається під жирним знаком питання. Де-юре, його четвертували два суди. Де-факто, депутати міськради не погодилися з судовими рішеннями. Але це не більшість обранців, що дає підстави стверджувати, що бютівська більшість тане, як сніг на сонці.

Спілкування з Валерієм Лесковим відбулося того дня, коли Вінницький апеляційний адміністративний суд ухвалив згадане рішення. Він заявив, що готовий довести справу до кінця і, якщо доведеться — дійти до Європейського суду з прав людини.

 

— Апеляційна інстанція, що у Вінниці, не розглянула жодних аргументів і доказів відчувалося, що вона проплачена. Як розповіли юристи, один із судів протягом засідання грав ігри на мобільному телефоні, інший дивився у стелю. За півтори години вони винесли вердикт.

Того ж дня Хмельницька міська рада отримала рішення суду і мер Сергій Мельник на чергову сесію виніс це питання, яке згодом включили до порядку денного. Далі тривали процедурні питання щодо припинення моїх повноважень: створили лічильну комісію, виготовили бюлетень з одним питанням: “Про дострокове припинення повноважень секретаря Хмельницької міської ради”. Результати голосування засвідчили, що із 31 обранця, які брали участь у голосуванні, 27 проголосували “проти”, 3 “за” і один бюлетень виявися недійсним. Таким, чином, я залишаюся працювати на своїм посаді, чим зруйнував плани Партії регіонів.

До речі, під час таємного голосування дійшло до абсурду. Депутати-регіонали Анатолій Собко, Оксана Кольгофер, Людмила Бесєда за допомогою спеціального пристрою, що використовується для банківських операцій, сканували бюлетені. Мовляв, не доведи Господи там стоять позначки, як правильно голосувати. Сором!

— Хвилиночку, а як же бути з наступною колізією: проти рішення апеляційного суду висловилося 27 обранців. Загальний склад ради нараховує 60 депутатів. Тобто це навіть не половина від загальної кількості обранців.

— Це вже інше питання, що стосується виборів секретаря ради. Зараз, з одного боку, я залишаюся секретарем ради, оскільки трудові відносини зі мною не припинені. А з іншого — є рішення апеляційного адмінсуду. Тому ми звернулися до управління юстиції за роз’ясненням, як далі діяти.

Водночас на період вивчення ситуація, що склалася, я не підписуватиму сесійних рішень. Також відмовляюся отримувати заробітну плату та користуватися службовим привілеями на кшталт мобільного телефону та транспорту. Я це робитиму для того, аби не підставляти хмельницького міського голову, якого політичні опоненти потім можуть звинуватити у корупційних діях. А далі не за горами дострокові мерські вибори, якщо запуститься такий сценарій.

— Що Вам дає секретарство на добровільній основі (без зарплати, службових привілеїв)?

— Великі дивіденди. По-перше, ми, бютівська команда зберегли моноліт депутатського корпусу. За нами залишається кворум на кожній із сесій. По-друге, у період виборчої кампанії ми не впали обличчя в багно. Їм (опонентам — авт.) потрібно було показати, як розправилися з секретарем ради, депутатами міської ради від ВО “Батьківщина”. На щастя, цього не відбулося.

— Скільки часу готові на посаді секретаря ради працювати в холосту, себто добровільно?

— Ви знаєте, стратегічних фінансових потреб у моєму житті немає. Тим більше, що одержую військову пенсію, адже є афганцем. Я незалежна людина і не боюся ядухів, кольгоферів чи силовиків. Адже за моє життя стільки перебоявся, що вже виробився імунітет до цього. Перед коліна ні перед ким не падатиму.

Відтепер на сесіях міськради я зроблю нестерпною роботу для депутатів-регіоналів і “тушок” — жодне рішення, що стосуватиметься бізнесових інтересів Кольгофер (депутат Хмельницької міської ради від фракції Партії регіонів — авт.) не пройде. Для цього має кістяк з 25 депутатів, котрі “не зломилися” і є справжніми бійцями.

— Валерію Олександровичу, чи будете подавати касаційну скаргу на рішення апеляційного суду?

— Поки що над цим не думав, хочу заспокоїтися. Скоріше, що так, аніж ні. Якщо буде необхідність, то готовий дійти до Європейського суду з прав людини.

 

В тему!

Депутат Хмельницької міської ради від фракції Партії регіонів Оксана Кольгофер: “Ми разом з колегами-депутатами буде думати над обранням іншої кандидатури на посаду секретаря Хмельницької міської ради. Ця людина повинна не представляти політичну силу, а громаду міста. Плануємо провести спілкуванням з міським головою з приводу заміни Лескова, як того вимагає суд.

Щодо задоволення нашою політичною силою роботи мера Сергія Мельника. Якщо він робить справи задля громади, тоді це нас влаштовує. Якщо міський голова займається вирішенням питання власної кишені, то це Партію регіонів не задовольняє”.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. лесков уже списан..но держится …

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.