Незавидна “губерніада”. Лесков чи Прус — хто кого?

Спекатися липкого на гроші голову Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи, як виявилося, це пів біди. Попереду розгорілися нечувані баталії за крісло №1 подільського регіону. Формально ключовими претендентами стали представники “Батьківщини” і “УДАРу”. Однак не варто також відкидати останнього “помаранчевого” губернатора Івана Гавчука, який, хоч і відмовився від цієї посади, але додав процесу кулуарного присмаку.

Перед фінішною лінією “губерніади” вистроїлися виконувач обов’язків голови обласної “Батьківщини” Валерій Лесков і пересічний “ударівець” із сільськогосподарською орієнтацією Леонід Прус. Їхні дороги перетнулися (не  повірите!) 12 березня на засіданні громадської організації “Майдан” — органу, який складається з низки громадських діячів, котрі мають певну дотичність до подій Майдану, як місцевого, так і загальноукраїнського. Пан Прус прийшов у статусі гостя, щоб нарешті розвінчати всі міфи довкола своєї непублічної персони. Натомість пан Лесков керував процесом на правах господаря, оскільки входить до Ради “Майдану”.

Валерій Лесков. Фото прес-служби обласної "Батьківщини"

Валерій Лесков. Фото прес-служби обласної “Батьківщини”

В обох із мрійників губернаторського крісла до моменту “полюбовної” зустрічі були козирі. Валерій Лесков встиг оформити підтримку через ГО “Майдан”, маючи неформальний вплив на членів цього об’єднання. Закріпити висунення Лескова, як “єдиного кандидата на посаду голови Хмельницької ОДА від Майдану”, вдалося шляхом голосування на місцевому вуличному віче, яке відбулося 2 березня. “Із приблизно 4700 хмельничан, які прийшли на віче, проти можливого призначення Валерія Лескова на посаду голови облдержадміністрації, висловилося 30 людей. Ще 25 — утрималися”, — зауважив соратник Лескова Олесь Вітряний.

[0YIoVzsLVNs]

Пан Лесков, відчуваючи загрозу, що насувається, пішов на екстраординарний крок. 9 березня на черговому засіданні ГО “Майдан” ухвалюється звернення до Турчинова, Кличка, Тимошенко і Тягнибока, яке підписується Валерієм Олександровичем. “Хмельницька обласна Рада “Майдан” вимагає відмовитись від квотного принципу у призначенні голів обласних державних адміністрацій і, зокрема, на голову Хмельницької ОДА, призначити людину, яка має високі якості українського патріота, є активним учасником та організатором спротиву, має відповідну кваліфікацію та користується підтримкою громади”. Не важко здогадатися, про кого у листі йдеться мова.

рішення-Майдану-по-Лескову

“Ударівець” Леонід Прус з самого початку йшов за квотою партії Віталія Кличка. Щоправда, начебто, згідно з домовленостями вчорашньої трійки опозиціонерів, “УДАРу” відходила Херсонська область, а не Хмельницька. Перегралась ситуація через те, що якісь мудрагелики відібрали політичну квоту у Кличка і поставили свого ставленика на Херсонщину. Відповідно, у політика-боксера спортивною хваткою вхопилися за Хмельницьку область. У роботу включився й нардеп і провідник “ударівців” Хмельниччини Олександр Корнійчук. Для підстрахування навіть записали відеоінтерв’ю з Прусом на одному з місцевих телеканалів, притримуючи його вихід до указу-“одобрямсу” Олександра Турчинова про призначання названого “ударівця” на посаду голови Хмельницької ОДА.

Леонід Прус. Фото Віталія Тараненка

Леонід Прус. Фото Віталія Тараненка

Як для кандидата на крісло губернатора у після майданний період, послужний список пана Пруса виявився, м’яко кажучи, натягнутим. Діюче місце роботи Леоніда Івановича — Хмельницький обласний державний центр експертизи сортів рослин, де він є директором з 2012 року. До цього працював у системі обласної інспекції з карантину рослин. У партії Кличка — він неповний другий рік. Уже зумів засвітитися у партійних списках “УДАРу” на парламентських виборах-2012, йшовши під 174 номером. До цього у січні 2007 року вступив до лав “Батьківщини”. А 2011 року, не вийшов з партії Тимошенко, за наявною інформацією, примкнув до Партії регіонів. За критеріями нової влади пан Прус може підпадати під категорію чиновників, яких намагатимуться кинути в горнило люстрації.

Тому поява Леоніда Пруса на ГО “Майдан” несла в собі чітко спланований сценарій. По-перше, для повноцінного затвердження на посаду голови Хмельницької ОДА йому необхідно показатися серед активістів “Майдану”. Таким чином, забезпечити безперешкодне потрапляння до кабінету Ядухи, який зараз запломбований і охороняється самообороною. По-друге, не стільки важливо Прусу дати певні месиджи для громади і використати трибуну для піару, скільки виправдати довіру столичних “покровителів”, які зробили на нього ставку. Власне, з цим він упорався, як міг. На запитання, чи має пан Прус стратегічний план розвитку Хмельниччини і безпосередню команду, яка виконуватиме цю не просту роботу, він спробував ухилитися від прямої відповіді. “Так, у мене є стратегія, я знаю Хмельницьку область, знаю, що і як потрібно робити. Що стосується моєї команди, то прийде час тоді й розберемося з кадровим потенціалом. Також проведемо консультації, у тому числі з вами”, — звернувся Леонід Прус до майданівців.

[AD8DTtb2OBQ]

Незавидна “губерніада”, крім взаємного нагнітання негативу на вчорашню опозицію, потягла за собою певні неконтрольовані процеси, що відбуваються у Хмельницькій облдержадміністрації. За даними керівника обласного самооборони Юрія Смаля, цими днями з невідомих причин і у невідомому напрямку з службового кабінету колишнього губернатора Василя Ядухи “виїхали” частина меблів і картин. Це послужило  опломбовуванню кабінету голови ОДА. Замість того, щоб ловити перших злодіїв Хмельниччини, ми одержали старий-добрий прийом поділу шкури невбитого ведмедя. Цікаво, як на це відреагує Майдан в особі реальних активістів, котрі, йшовши на кулі, боролися за гідне майбутнє?

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 73

  1. Потрібно показувати роботу, Прус не витягне і половини завдань, Удар його не зможе підтримати у них навіть полкових кандидатів на губернатора не було. Щоб не говорили за Батьківщину, в них люди та ресурси завжди є. Толкові які знають та вміють працювати.

  2. Згідний Прус не зможе потягнути цю посаду він просто не має подібного досвіду як Лесков

  3. Прус виграв

    • “Згідний Прус не зможе потягнути цю посаду він просто не має подібного досвіду як Лесков”, а потім “Прус виграв” от так завжди в нашій країні більшість розуміє кто кращий керівник а керують, як завжди ті хто не спроможний цим займатись!

  4. Хотілося б тільки, щоб в цю кампанію і подальшу не було б отих “бігмордів” і реклам, а були б телевізійні прграми з чітким викладенням програм і дискусіями (дебатами). Батьківщина подає гарний приклад.

  5. Да,да…….На зїзді Тимошенко закликала усіх відмовитися від агітації, краще ділом. Вона знає толк в політиці.

    • Будемо надіятись, що все ж таки українці не будуть байдужими до подальшої долі неньки України і на виборах президента люди зроблять дійсно правельний вибір…!

  6. Юля правильно закликала! Не потрібна зараз агітація, невже всі ті, хто так довго чекав її визволення з ув’язнення тепер мають іншу думку за кого голосувати? А щодо поділу влади у нашому місті, то призначення губернатора взагалі дивує….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.