Депутати Хмельницької міськради через сесію знизили вартість проїзду у маршрутках і автобусах

Депутати Хмельницької міської ради скасували рішення виконкому  про підвищення проїзду в громадському транспорті Хмельницького №147 від 26 лютого 2015 року.

Фото khm.depo.ua

Фото khm.depo.ua

“За” проголосувало 40 із 49 депутатів на нинішній сесії міськради.

Не голосували Надія Кнець, Петро Кузьмін (начальник міського управління транспорту), Богдан Міхняк, В’ячеслав Мороз, Андрій Олесь, Віктор Савчук, Олександр Скочеляс.

У ході обговорення цього питання, яке включити до порядку денного запропонував депутат Олександр Кізляр, виникла гостра дискусія. Деякі “парламентарі” просили відкласти тарифне питання до завершення місцевих виборів, мотивуючи тим, що хтось на цьому хоче заробити політичні дивіденди.

Сам же ініціатор, депутат Кізляр наголосив, що у місті склалася певна напруга, яку можна зняти, понизивши вартість проїзду і, тим самим виконавши вимогу обласного відділення Антимонопольного комітету, який просить владу привести у відповідність тимчасові тарифи, запущені ще у лютому 2015-го.

Водночас в.о мера Костянтин Чернилевський звинуватив свого підлеглого, начальника міського управління транспорту Петра Кузьміна у саботуванні. За його словами, посадовець протягом останніх семи місяців не спромігся організувати у місті громадські слухання на тему: “Встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування”.

Позиція приватних перевізників була категорична: не чіпати діючий проїзд в автобусах 3 грн і маршрутках – 3,5 грн. Мовляв, у них на руках є економічно-обгрунтовані тарифи, але присутнім вони їх не продемонстрували і не озвучили.

Таким чином, вартість проїзду у громадському транспорті Хмельницького має бути знижена протягом 5 днів з моменту прийняття рішення сесією міськради: в автобусах – з 3 грн до 2,5 грн, в маршрутках – з 3,5 грн до 3 грн.

Як писав НГП, 15 вересня ц.р за клопотанням ТОВ ”Хмельницьке таксі”, ТОВ ”Рембуд-транс”, фізичні особи-підприємці Олександр Мішин та Віталій Марцинюк, котрі здійснюють пасажирські перевезення у місті, Хмельницький міськрайонний суд відмінив рішення виконавчого комітету від 10 вересня ц.р. про зниження вартості проїзду в маршрутних таксі і автобусах до лютневого рівня.

Таким чином, з 17 вересня тарифи на проїзд у громадському транспорті Хмельницького знову збільшилися на 0,5 грн: з 2,5 грн до 3 грн – у автобусі та з 3 до 3,5 грн – у маршрутному таксі.

Раніше Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало незаконним підвищення в лютому 2015 року вартості проїзду в громадському транспорті на 0,5 грн.
10 вересня виконавчий комітет міста прийняв рішення про відповідне зниження тарифів.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.