Хмельницький “сватається” до трьох громад. Всіх інших охочих просять добровільно долучатися

Робоча група з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області, яку очолює в.о. хмельницького мера Костянтин Чернилевський, продовжила напрацювання ініціатив у рамках децентралізації.

Фото "Є"

Фото “Є”

На розгляд членів групи винесли пропозицію міського управління ЖКГ, яке керуючись урядовою Методикою формування спроможних тергромад, визначило 6 потенційних сільських рад, що можуть об’єднатися з Хмельницьким: Лісогринівецька, Шумовецька, Шаровечківська, Олешинська, Малиницька і Ружичанська.

Гостру дискусію викликала заступниця мера Ольга Мярковська. На її думку, Хмельницький програє від добровільного об’єднання, оскільки місту доведеться фінаснувати низку дотаційних сільських рад. До прикладу, у 2014 році вартість одного учня в лісогринівецькій школі становила 10603 грн, тоді як у хмельницькій школі – 8898 грн. А школяр з Шумівецької школи обходився бюджету в 20261 грн!

Опонетами чиновниці виступили одразу кілька членів робочої групи. Зокрема, депутат міськради Сергій Мандзій зазначив, що варіанти об’єднання треба розглядати крізь призму довгостроковості.

“Зрозуміло, що протягом 5-7 років після об’єднання з названими сільськими радами Хмельницького району, обласний центр нестиме збитки. Але на довгострокову перспективу – це правильне рішення. Територію Хмельницького варто збільшувати”, – сказав він.

Депутат Дмитро Шевченко також поставив акцент на перспективності розвитку Хмельницького і запропонував включити до цього переліку Давидковецьку сільську раду і Стуфчинецьку сільську раду.

Деякі міркування з цього приводу висловив депутат багатьох скликань Хмельницької міської ради і екс-директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець. Зіславшись на діючий Генеральний план Хмельницького, він вважає, що обласному центру доцільно об’єднуватися з трьома громадами.

“Загальнодержавний транспортний шлях має пролягати з південної частини Хмельницького, тобто саме через три сільські ради (Шумовецьку, Шаровецьку і Ружичанську – НГП), які знаходться на відстані 7-12 км від обласного центру. Що стосується розширення меж міста Хмельницького, то ця процедура зайняла п’ять років. Із кілька тисяч гектарів, які планувалося приєднати до міста, вдалося переконати сільських голів лише на 630 га”, – наголосив він.

Більшість членів робочої групи підтримала пропозицію Швеця і запланували її винести на чергову сесію 27 травня, як перспективу на об’єднання. Всіх інших охочих сільських рад просять добровільно долучатися до об’єднання з Хмельницьким.

Крім цього, на сесію виноситься проект Порядку проведення громадського обговорення пропозицій щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Громадське обговорення проводиться шляхом конференцій, форумів, грмоадських слухань, зборів громадян, засідань круглих столів, зустрічей тощо. Результати громадського обговорення подаються до міської ради і на наступну сесію виноситься проект рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.

Як писав НГП, Шумовецька сільська рада виявила бажання добровільно об’єднатися в територіальну громаду з центром у Хмельницькому.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Мандзій і Шевченко вже думають земельки прихопити у тих сільських радах…

  2. а хто сват?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.