У Хмельницькому підлягають декомунізації 27 вулиць

Згідно з законом “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їх символіки”, що був прийнятий Верховною Радою 9 квітня 2015 року приймається рішення про перейменування скверів, бульварів, вулиць чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів в назві яких міститься символіка комуністичного тоталітарного режиму. У Хмельницький міській раді таких вулиць нарахували 27.

вулиці на перейменування

Таку відповідь “Незалежному громадському порталу” надав заступник міського голови Григорій Давиденко.

Також вже готовий проект рішення про демонтаж з фасадів будівель міста 7 інформативних дошок. Проект буде виноситись на засідання виконавчого комітету.

інфо дошки

Відомий хмельницький історик Сергій Єсюнін вважає, що деякі таблички справді варто демонтувати.

“Скажімо, дошка на ляльковому театрі, про те що там перебував штаб дивізії Котовського, не зовсім доцільна. Тому що, насправді штаб там перебував лише 9 днів. Але в цій будівлі відбулось багато інших визначних подій для Хмельницького. А от дошка на будинку, де була явочна квартира Проскурівського підпілля має залишитись. Як історик, я відобразив би на деяких дошках іншу інформацію”, – розповів він у коментарі НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 18

 1. а де вулиця Примакова?

  • Вулицю Примакова ще в грудні минулого року перейменували на Староміську

   • молодці

   • Йолупе причому тут вул. 8 Березня, Червонофлотська. Шо у нас не було перемоли Радянської армії від фашизму. Чи може тобі більше подобається як з квітами зустрічали у Львові в червні 1941 року фашистів. Який ти хмельничанин ? Понаїзджало сюди до нас бидла галицького такого як ти.

    • Вы такой идиот Тарас, а может просто тролль, победило не красное говно, которое утопило в крови больше украинцев чем нацисты (не фашисты кстати, итальянцев тут как бы не было), а победили те, кто воевали за свой родной дом и за свою Украину/Беларусь/Молдову и т.д., т.е. за Батькивщину.

     И да, совок надо уничтожать калёным железом иначе у нас и дальше будет существовать в обществе тотальная социальная шизофрения. Нацисты зло, а коммунисты добро, хотя вторые уничтожили БОЛЬШЕ украинцев чем первые. Всего доброго Тарасе. 🙂

 2. і чому туди включили Лісну?

 3. Змініть назву вул. Трудова! Що це за вулиця така? Дайте якусь визначну назву!

  • Ви не тільки тут пишіть, а вносьте конкретну пропозицію топонімічній комісії міської ради. І запропонуйте свою назву для вулиці Трудової.

 4. Теперь заживем

 5. А давайте ще перефарбуємо всі будинки з червоної цегли! все одно грошей море поназаймали. А взагалі хоч хтось знає цих радянських діячів окрім Крупської та Будьонного щоб чіпати назви вулиць?

  • краще тобі фейс пофарбувати, клоун

  • Віталій, не судіть по собі. Хмельничани добре поінформовані люди і багато знають. А ви хіба не чули про Щорса, Уборевича, Йону Якіра, Островського і т.д. Якщо не чули і не знаєте, то це ваша біда, це демонстрація вашого інтелекту. А щодо “перефарбуємо всі будинки з червоної цегли”, то до чого ви це сказала? Аби фраза гучніше була? Прошу вас, не чіпляйтесь до цегли. Для чіпляння є інші об’єкти.

 6. Примакова перейменували вже на Староміську

 7. Микола Островський – велет духу і духовний провідник нації. А вулиці Першотравнева та Восьмого березня взагалі не названі на честь конкретних людей. Давайте ще й тоді переіменуємо місяці жовтень і березень, аби вони своїми назвами не ображали почуттів “свідомих” українців. А заодно заборонимо називати дітей Володимирами (бо Ленін), Надіями (бо Крупська), Василями (бо Чапаєв). Тепер усі будуть Степанками, Романками та Ярославками… Патріоти, мля

  • Ти не ПростоЛюдина, ти нікчемна худобина. Який з Островського провідник нації? Якої нації? А скількох невинних людей він замордував бо вони не хотіли йти з ним до світлого майбутнього. Ти це знаєш, бовдуре? І причому тут назви місяців? Ці вулиці названі на честь придуманих комуністами свят 8 березня і 1 травня. В нас є вулиця Березнева, давай ще хай буде Травнева, але не 8 березня і 1 травня. А про імена ти вже повний маразм написав. До речі, щоб ти знав, лєнін звався не Володимиром, а Владіміром, крупская – Надєждой, а не Надією, чапаєв – Васілієм, а не Василем. Читай книжки неук, більше знатимеш.

   • Зразу видно що “майданутий”. На жаль, такі “майдануті” ні чим не відрізняються від більшовіків. Таке ж саме невігластво, безкультур’є і бажання до насилля; стремління до узурпації влади та думок; войовниче нетерпіння до людей, які думають по іншому; перекручення історії і т.п. Не розуміння, що їх дії були спровоковані та використані такими ж олігархами, як і ті, які були усунені від влади. І що наслідком цих дій є падіння економіки України, зубожіння її населення і в кінці кінців руйнування України.
    Взагалі, той же самий більшовизм, тільки з протилежним знаком і з суттєвим добавленням шовінізму.

 8. 23 роки незалежності, але в містті повно комуняцького сміття.

 9. Вул. Бандери, Данила Галицького, Шухевича будуть?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.