Згідно з законом “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їх символіки”, що був прийнятий Верховною Радою 9 квітня 2015 року приймається рішення про перейменування скверів, бульварів, вулиць чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів в назві яких міститься символіка комуністичного тоталітарного режиму. У Хмельницький міській раді таких вулиць нарахували 27.
Таку відповідь “Незалежному громадському порталу” надав заступник міського голови Григорій Давиденко.
Також вже готовий проект рішення про демонтаж з фасадів будівель міста 7 інформативних дошок. Проект буде виноситись на засідання виконавчого комітету.
Відомий хмельницький історик Сергій Єсюнін вважає, що деякі таблички справді варто демонтувати.
“Скажімо, дошка на ляльковому театрі, про те що там перебував штаб дивізії Котовського, не зовсім доцільна. Тому що, насправді штаб там перебував лише 9 днів. Але в цій будівлі відбулось багато інших визначних подій для Хмельницького. А от дошка на будинку, де була явочна квартира Проскурівського підпілля має залишитись. Як історик, я відобразив би на деяких дошках іншу інформацію”, – розповів він у коментарі НГП.