У Хмельницькому школярі мітингували проти несправедливих завдань на ЗНО

Група школярів 28 квітня влаштувала мітинг на Майдані Незалежності у Хмельницькому. Випускники обурені частиною завдань ЗНО з української мови та літератури. На їхню думку, у тестах з 29 по 33 варіанти відповідей були надто філософськими і відповідь не могла бути однозначною. В цьому блоці завдань був поданий текст Галини Пагутяк про життя комах та людей, і відповіді на питання по тексту були сформульовані некоректно.

На мітингу випускники вимагали аби відповіді на п’ять завдань цього блоку були зараховані всім, хто проходив ЗНО незалежно від того як вони відповіли.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

“Навіть наші вчителі відповідали на ці тести так само як ми. Більше того, навіть письменниця, чий текст було використано для кількох завдань вважає, що ті відповіді які розробниками тесту подані як правильні – не є такими і вона зовсім не це мала на увазі в своєму тексті”, – обурюється одна з випускниць.

Акція не була масовою, школярі організували її за допомогою соцмереж. У Хмельницькому на мітинг обіцяло прийти 80 школярів, проти насправді було лише десять.

Подібні акції солідарності випускників пройшли у багатьох містах України. Випускники також збирають підписи під петицією до директора українського центру оцінювання якості освіти Ігора Лікарчука, в якій вимагають анулювати результати завдань 29-33. Під нею підписалось вже більше 10 тисяч людей.

Що робити із п’ятьма неоднозначними завданнями ЗНО, в українському Центрі оцінювання якості освіти вирішать після експрес-аналізу тесту. За його результатами можуть переглянути систему оцінювання суперечливих завдань або вилучити їх зовсім.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Увы, не видел этих тестовых заданий. Но! Даже если эти дети и не совсем правы – я их уважаю за позицию. Вот так и живите, и боритесь, на Вас – умную молодежь – наша надежда. И ничего не бойтесь. Удачи и “ни пуха-ни пера” в дальнейших заданиях ЗНО!

  2. підтримую

  3. Олег Иванович вышел к детям или опять через окошко смотрел на площадь?Уникальный тип Полонений.

  4. Зробили що могли, будем надіятися на краще

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.