ЗМІ: в Кам’янець-Подільському районі почались махінації із землею

Як пише Кам’янецький часопис «Ключ», ТОВ «Агросолюшнс», агровиробництво з іноземним капіталом, з 2009 року орендує невитребувані паї на території Врубловецької та Китайгородської сільських рад (Кам’янець-Подільський район),

«По договору районна адміністрація дозволила нам їх орендувати протягом 5 років. У 2013 році під час засідання земельної комісії нам, відповідно до розпорядження голови райдержадміністарції, продовжують договір оренди по цих же паях та збільшують суму грошової плати за 1 га, яку ми справно платимо до сьогодні», – розповідає директор підприємства Віталій Завадський.

Однак, нинішній т.в.о. голови Кам’янець-Подільської РДА Анатолій Кріль, 10 березня 2015 року,  ігноруючи розпорядження попереднього голови, видає нове, за яким дозволяє невідомому досі підприємцю з Новоселиці затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок (невитребуваних паїв) на території Китайгородської сільської ради та надає дозвіл на оренду на 49 років!

Тобто, незважаючи на те, що 2 роки назад РДА продовжила право на оренду для «Агросолюшинс», ці ж паї чиновники передали зовсім іншому підприємцю. І це враховуючи той факт, що представники ТОВ «Агросолюшинс» й досі продовжують сплачувати за оренду землі й жодних листів-повідомлень про розірвання договору від районної адміністрації до них не надходило.

Зазначимо, що в пастку із невитребуваними паями потрапило не лише ТОВ «Агросолюшнс», а й ПП «Мрія-2010» та ТОВ «Фірма «Династія».

На депутатське звернення, яке народні обранці району подали до адміністрації, вони отримали відповідь, суть якої зводилася до того, що мовляв, орендар вчасно не подав проект додаткової угоди, а в місцевому відділі Держземагенства рекомендували надати пану Сливці(новий орендар, -авт.) в оренду невитребувані земельні паї, як такі, що не перебувають у власності чи оренді, тобто на момент прийняття розпорядження є вільними.

«Чи навмисне керівництво Держземагенства приховало факт існування розпорядження голови РДА за 2013 рік, чи для нового керівництва району попередні розпорядження не мають жодної законної ваги?!, – риторично запитує Наталія Яцемірська, журналіст «Ключа».

Наразі керівник ТОВ «Агросолюшнс» звернувся із письмовим проханням до голови Хмельницької ОДА Михайла Загороднього скасувати нещодавнє розпорядження голови адміністрації за 2015 рік, адже воно є «недоцільним, неекономним та зрештою неефективним». Якщо ж голова Хмельницької ОДА не вплине на ситуацію, то аграрії обіцяють звернутися до суду.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.