Хмельницький отримає схему озеленення за 365 тисяч гривень

Хмельницький отримає схему озеленення вартістю 365 тисяч гривень.

Про це НГП повідомив головний архітектор міста Віктор Дунаєвський.

Він розповів, що схема передбачає аналіз стану всіх зелених насаджень у місті. Також, згідно з схемою комплексного озеленення міста, до наявних насаджень мають додатись нові із врахуванням потреб тих чи інших порід дерев. Таким чином, планують грамотно та ефективно ліквідувати брак 226 гектарів зелених насаджень у Хмельницькому.

Пан Дунаєвський сказав, що буде проведено тендер, але попередня усна домовленість про заключенням угоди була із київським інститутом “Дніпромісто”. Вони ж розробляли схему зеленого каркасу для Вінниці.

Архітектор припускає, що комплексну схему озеленення Хмельницького будуть розробляти близько чотирьох місяців.

“Проведення тендеру заплановано на серпень, тоді нам планують виділити кошти. Це не просто схема, там дуже багато складових, які треба розробити для неї. Працюватимуть гідрологи, фахівці лісового господарства і багато інших спеціалістів. Задіємо також і міських комунальних підприємств, які займаються озелененням міста. Вони зберуть вихідні дані, сформують проектні завдання для інституту”, – пояснив Дунаєвський.

На його головного архітектора, не всі ділянки потребують озеленення. До прикладу, Проспект Миру досить щільно засаджений деревами, там немає потреби висаджувати ще щось. А от на нові мікрорайони чекає озеленення вулиць, створення нових алей та скверів. В центральній частині міста планується контейнерне озеленення: дерева ростимуть “в діжках”, а зимою будуть зберігатись у спеціально відведених місцях. Нові насадження через різні причини зараз уживаються дуже погано.

Фото Ксенії Орлової, НГП

Фото Ксенії Орлової, НГП

Комплексна схема перераховуватиме кількість та породи дерев, що планують висадити. Згідно з нею, буть сформовані замовлення для розплідників дерев.

“Якщо висаджувати тоненькі прутики – вони практично за кілька місяців зникають. Тому буде розроблена програма із закладання розплідників, які дерева та в якому віці висаджувати. Це громіздка наукова робота”, – розповів Віктор Дунаєвський.

В управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста палко підтримують необхідність комплексної схеми озеленення Хмельницького.

“Коли створювалась програма охорони довкілля у 2010 році, у нас була передбачена розробка схеми озеленення. Тоді, згідно з генеральним планом міста, була нестача 240 гектарів зелених насаджень”, – зазначила в.о. начальника управління Інна Куцка.

Також вона наголосила, що з кожним роком площа зелених насаджень суттєво зменшується. Зокрема, це пов’язано із плановим обстеженням і подальшим знесенням небезпечних дерев. Щороку через аварійність зносять близько двох тисяч дерев. Замість них висаджують нові, проте приживається дуже малий відсоток. Але суттєвішою проблемою є забудова рекреаційних зон, в тому числі і зелених насаджень загального користування, що є порушенням норм чинного законодавства.

В управлінні екології сподіваються, що при розробці комплексної схеми озеленення буде забезпечене збереження рекреаційних зон та зелених насаджень загального користування відповідно до Генерального плану міста.

Нагадаємо, що Хмельницький по забезпеченості зеленими насадженнями загального користування займає 21 місце (позаду 4 міста). При нормі від 12 до 20 кв. м на людину хмельничани мають лише 6,8 кв. м. До того ж, цей показник щороку зменшується через різні причини, зокрема і через відсутність комплексного підходу до озеленення і збереження вже наявних насаджень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Кучеряво как то. Так можно схему сделать, карманы озеленить, и денег не останется на само озеленение города.

  2. “Спецодяг” класний у наших “роботяг” особливо сподовався в “кожанке с червоною краваткою”. Показуха як біла так и залишилась.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.