Якщо Громадська рада при ОДА хоче контролювати владу, то це порушення положення – отець Данкевич

Настоятель храму Різдва Присвятої Богородиці УГКЦ, митрофорний протоієрей і член Громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації Іван Данкевич вважає: якщо Громадська рада при ОДА хоче контролювати владу або виступати із законодавчою ініціативою, то це порушення положення про громадські ради.

Таку думку він висловив в інтерв’ю “Незалежному громадському порталі”, яке найближчим часом буде опубліковано.

“Дуже важливо пам’ятати про нормативний документ, що регулює створення громадських рад при органах влади. Там чітко сказано, що це не контролюючий чи законодавчий орган. Це — дорадчий орган. Якщо Громадська рада при ОДА хоче контролювати владу або виступати із законодавчою ініціативою, то це порушення положення про громадські ради. За таких умов треба змінювати положення. У новій Раді є достатня кількість сильних та розумних осіб, за плечима яких чималий досвід професійної діяльності. А є, на жаль, і такі, які не розбираються в деталях і голосують за всі рішення”, – сказав священик.

Крім того, отець Іван порівняв старий і новий склади Ради.

“Що стосується роботи минулої Громадської ради при ОДА, то вона більше мала екологічне забарвлення. Її керівник і водночас голова обласної організації Українського то­вариства охорони природи Юрій Резніков загострював увагу саме на екологічних проблемах краю. Однак теперішня Рада стала, на мій погляд, – політичною. У моєму розумінні, Громадська рада повинна бути над політичним процесом, що дасть змогу корегувати і впливати на деякі моменти”, – наголосив він.

Церковнослужитель додав, що сьогодні влада хоче чути від громадськості добрі поради, а не лише моніторинг її недоліків роботи.

Як писав НГП, 5 лютого цього року на установчих зборах громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації було пролюстровано 12 представників громадських організацій, котрі працювали у старій раді, затвердженій екс-губернатором Василем Ядухою. До цього числа потрапив і протоієрей Іван Данкевич (Хмельницький обласний благодійний фонд «Карітас»).

Пізніше отця Івана таки включили до нової Громадської ради при ОДА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Знаю отця Івана як порядного і мудрого священника, завжди вислухає, порадить а головне мислить по сучасному і правдиво.

    • Громадська рада при Хмельницькій обласній державній адміністрації (далі – громадська рада) є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

  2. Мабудь журналіст невірно зрозумів, Данкевич мав на увазі очевидно: “А є, на жаль, і такі, які не розбираються в деталях і голосують за всі рішення”. Громада України, міста, села делегує свої повноваження і виходячи з цього може любий член громади звернутись з запитом до виконавців і проконтролювати їх діяльність. На жаль влада від цього не в задоволенні.)

  3. контролерів багато, а написати елементарного документа нема кому. кричати навчились, тепер треба навчитись працювати, мовчки і якісно.

  4. правильно контролювати Загородного и его Павлишину И очень жостко контролировать

  5. Священники нехай займуться своєю релігійною місією а не лізуть в політику. Такий з нього священик. Богові богове, кесарьове кесарю.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.