Чеську Skoda сватають добудувати енергоблоки Хмельницької АЕС

Держкомпанія «Енергоатом», оператор усіх діючих атомних електростанцій України, розраховує до червня отримати дозвіл уряду на добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС спільно з чеською компанією Skoda.

Про це сказав заступник генерального директора – директор з нових ядерних установок компанії «Атомпроектінженіринг», яка входить в «Енергоатом», Ігор Орлов, пише УНІАН.

«Зараз готується відповідне розпорядження Кабміну, яке дозволить нам працювати в цьому напрямі… Очікуємо цього місяця, максимум наступного», – сказав він.

При цьому Орлов повідомив, що після отримання такого дозволу Україні необхідно буде підписати міжурядову угоду з чеською стороною.

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Також заступник гендиректора «Атомпроектінженірингу» розповів, що добудова двох блоків Хмельницької АЕС здійснюватиметься за власні кошти «Енергоатому» і за гроші, які може виділити чеська Skoda в вигляді кредиту.

Також Орлов сказав, що, попри те, що акціонером Skoda є російська корпорація ЛМЗ, цей факт не матиме впливу на процес добудови енергоблоків.

Як відомо, згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких було закладено ще за часів СРСР.

Водночас, в документі не міститься інформації, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС у жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомбудекспорт». У конкурсі, крім «Атомбудекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Голова «Енергоатому» Юрій Недашківський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Замінити «Росатом» у реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

Компанія «Енергоатом» має намір використовувати не менш як 70% українського обладнання при добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Останнім часом на НГП все більше “жовтих” заголовків. І оце сватання, і теплий “гудбай” Шпаку, і ще, і ще… Сумно. Чи ви вважаєте, що читачі ведуться тільки на скандали, сенсації і сватання?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.