Борис Колесніков: «Після появи опозиційного уряду діюча влада почала працювати активніше»

На черговому засіданні Опозиційного уряду, яке відбулося 20 квітня 2015 року у Харкові, обговорили ключові проблеми розвитку країни.  Головним на порядку денному  було питання соціально-економічного розвитку.

foto

У своєму виступі прем’єр-міністр Борис Колесніков зазначив, що «після появи Опозиційного уряду чинна влада почала працювати більш активно, відчувши конкуренцію. Прийнято і розроблено чимало важливих законопроектів, які спочатку декларувала опозиція. Один законопроект стосується відміни податків на депозити, другий – створення Дорожнього фонду і цільового використання коштів Дорожнього фонду. І третя наша ініціатива – це повернення боргів Ощадбанку СРСР за рахунок приватизаційних механізмів”, – відзначив Борис Колесніков.

На засіданні також виступили представники Опозиційного уряду: віце-прем’єр з реформи місцевого самоврядування Михайло Добкін, віце-прем’єр з питань соціальної політики Наталія Королевська, міністр економіки і торгівлі Євгеній Мураєв, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр фінансів Віктор Скаршевський, міністр інфраструктури і транспорту Володимир Шемаєв, міністр освіти, науки, культури, молоді та спорту Олена Колесникова, міністр охорони здоров’я Ігор Шурма та інші.

У своїй доповіді віце-прем’єр Опозиційного уряду Михайло Добкін зупинився на ключових проблемах регіональної політики та шляхів децентралізації влади в країні. На думку Опозиційного уряду, регіональні органи представницької влади – ради – повинні формуватися територіальними общинами в ході прямих виборів. Нинішні обласні та районні державні адміністрації, голови яких призначаються Президентом України, необхідно скасувати. Їх функції з управління діяльністю територіальних громад мають бути передані виконавчим комітетам, сформованим відповідними радами. Згідно з проектом, очолюють виконавчі комітети рад глави регіонів, які обираються на прямих загальних виборах.

У Опозиційного уряду є чітка програма оздоровлення фінансової системи України і план здійснення фінансової децентралізації.

Про це заявив міністр фінансів Віктор Скаршевський. «Влада живе не за доходами і це є ключовою проблемою. У минулому році державний борг зріс удвічі, і до кінця 2015 перевищить 100% ВВП. Оскільки влада не в змозі розрахуватися по своїх боргах, вона займається латанням бюджетних дір: урізає соціальні витрати і збільшує податки. Додатково до цього, більше половини доходів державного бюджету фінансує Нацбанк нічим не забезпеченими надрукованими грошима. Робота друкарського верстата призвела до того, що Україна займає 1-е місце в світі за девальвацією національної валюти і 2-е місце в світі за зростанням цін. Така шкідницька економічна політика призвела до того, що населення України зубожіло в три рази за останній рік», – зазначив політик. На думку Віктора Скаршевського, насамперед необхідно домогтися прозорості та ефективності видатків бюджету. «Насамперед, ми скоротимо витрати на владу і викорінимо зловживання у податково-бюджетній сфері. Це дозволить збільшити бюджетний ресурс мінімум в 1,5 рази – на 250 млрд. грн. Дані кошти ми перенаправимо на медицину, освіту, армію, соціальні потреби. Ми в рази скоротимо вкрай неефективну державну фіскальну службу. Ми ліквідуємо фіскальну службу як окремий орган і включимо її до складу Міністерства фінансів», – заявив опозиційний міністр фінансів. Також потрібно в найкоротші терміни провести фінансову децентралізацію.

«Проблеми в місті, селі, на кожній вулиці повинні вирішуватися на місцях. Ми максимально передамо всю владу і гроші на місцевий рівень. Місцеві бюджети мають наповнюватися, насамперед, за рахунок 100% податку на доходи фізичних осіб, як мінімум 50% податку на прибуток підприємств, 100% екологічного збору, рентної плати та інших податків і зборів. Центральна влада буде відповідати тільки за загальнонаціональні питання. Це оборона, безпека, міжнародні відносини, великі інфраструктурні проекти», – пообіцяв Віктор Скаршевський.

Запорукою оздоровлення фінансової системи є також зниження податкового та адміністративного тиску на економіку. «Насамперед, ми скасуємо нові податки і знизимо ставки податків, введені і підвищені нинішньою владою. Фіскальна служба матиме суто сервісні функції», – підкреслив міністр.

Міністр освіти, науки, культури, молоді і спорту Опозиційного уряду Олена Колесникова заявила: «Сьогодні необхідно переглянути оплату праці вчителів і педагогів, а особливо захистити їх в сільській місцевості, оскільки при закритті там навчальних закладів їм пропонують просто бути викинутими на вулицю, тому що економічно не доцільно утримувати там навчальні заклади, і ніхто не замислюється про соціальний ефект і майбутнє цих людей», – заявила Олена Колесникова. «Працевлаштування молодих фахівців – одна з найбільш серйозних проблем сучасної України. Роботодавці не хочуть приймати на роботу молодих людей без досвіду. Ми пропонуємо і будемо ініціювати на законодавчому рівні ввести пільги: такі як на дохід з фізичних осіб – для молодого фахівця, але не старше 25 років, а для роботодавця – пільги на виплату єдиного соціального внеску за кожного такого фахівця. Це може простимулювати і зацікавити роботодавців і дати путівку в життя багатьом молодим людям», – підсумувала Олена Колесникова.

Прем’єр-міністр Борис Колесніков зазначив, що кожне засідання Опозиційного уряду завершуватиметься представленням нових законопроектів, які за допомогою фракції Опозиційного блоку вноситимуться на розгляд Верховної Ради. Зокрема, за результатами нинішнього засідання, у фракцію Опозиційного блоку, для розгляду і реєстрації в установленому порядку, будуть спрямовані три законопроекти.

 

За матеріалами прес-служби Опозиційного блоку

Політична реклама

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Местом заседания этого правительства должны быть Райковцы.

 2. НГП показує свою справжню суть, передруковуючи такі новини без прикрас. Мало тоно, що цей “уряд” – це збірна бандитів реваншистів, так він ще й відверто працює проти України. А НГП це подає як якусь нормальну, знакову подію. Символічно, що саме після цього зльоту в Києві активізувалися шахтарі тітушки. НГП, ви з’їхали з глузду таке писати? Хоча, да. ВИ ж все по замовленню працюєте.

  • все просто: заплати і про тебе напишуть

  • Стаття носить позначку “політична реклама”. Якщо були б уважні, звернули б на це увагу. Партія регіонів не належить до списку заборонених державою організацій і, згідно закону про ЗМІ має право на презентацію власних поглядів. Для деяких читачів вкотре пояснюємо: редакція не завжди поділяє погляди авторів матеріалів, однак надає право висловити свою думку кожному, якщо вона не суперечить законодавству.

 3. Так отож бо й воно. Заплати і про тебе напишуть. І авторів не сильно і якось хвилює хто такі регіонали і кого це на Хмельниччині цікавить. Навіть всеукраїнські ресурси це не висвітлили або якось обережно, а нгп будь ласка. Ні тобі моралі ні тобі совісті

 4. Девіз порталу – портал вільних людей!!!
  Вільна людина ні за які гроші не буде так писати про ригоаналів. Висновок – НГП – портал вільно куплених людей.

 5. Дана стаття також надрукована в “Подільських вістях”. Чому досі цих ВИРОДКІВ не притягнули до відповідальності?! Чому вони собі і досі дозволяють вести себе зухвало. Розікрали країну, набрали грошей і тепер кажуть , як далі нам жити. Ці всі ТВАРЮКІ і досі підтримують уродів з ДНР і ЛНР!!Невже люди все це забули!!!! Вони знову піднімають голови – розвовідають як нам жити!!! ГАНЬБА ТА СОРОМ!!!

  • ми не повинні ніколи забувати про продажних журнашлюх, які так само винні, що не відбуваються зміни.
   ГЕТЬ ДЖИНСОВИКІВ!

 6. Сайт повинен заробляти кошти. Друкують матеріали і позицію різних політичних сил. Це і є свобода слова. Досить нападати на журналістів!!!!!!!!!

 7. Зарбляти гроші на такому – це плювок усьому народу України і особливо тим подолянам, які втратили під час майдану і у війні своїх найближчих людей.
  НГП, ви люди чи бездушні тварюки?

  • Якщо друкувати лише те, що подобається вам Олександре, швидко скотимся до рейтингу Сомалі. Якщо ми хочемо жити у демократії – необхідно бути демократами. У нас що Партію регіонів заборонив суд? Якщо ні – то у чому вина журналістів, котрі публікують політичні матеріали, до речі не лише партії регіонів.Заборона публікацій навпаки приведе до їх розкрутки. Кожен виборець має сказати своє слово на виборах, а журналіст має висвітлити позицію кожної партії. А те, що ви ображаєте журналістів, вказує лише на вашу обмеженність

 8. Більше того, Олексадре, СВОБОДА СЛОВА й полягає у тому, що НГП не видаляє ваші коментарі. Зрештою, якщо їх діяльність так не подабається, той не читайте їх матеріали. Так ні ж, є бажання потролити, чи не так?

 9. Якщо ви називаєте демократією за гроші описувати регіоналів, то це якраз є ВАША обмеженість. А тролити в мене бажання немає. Є бажання, щоб вже нарешті в нашій країні такі регіонали перестали функціонувати, а такі НГП перестали цю гидоту описувати за гроші. Бо коористолюбні ЖИРналісти втомили не менше ніж нечесні політики. Ось і все. А за невидалення коментів дякую. Хоч в чомусь є справедливість.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.