На черговому засіданні Опозиційного уряду, яке відбулося 20 квітня 2015 року у Харкові, обговорили ключові проблеми розвитку країни. Головним на порядку денному було питання соціально-економічного розвитку.
У своєму виступі прем’єр-міністр Борис Колесніков зазначив, що «після появи Опозиційного уряду чинна влада почала працювати більш активно, відчувши конкуренцію. Прийнято і розроблено чимало важливих законопроектів, які спочатку декларувала опозиція. Один законопроект стосується відміни податків на депозити, другий – створення Дорожнього фонду і цільового використання коштів Дорожнього фонду. І третя наша ініціатива – це повернення боргів Ощадбанку СРСР за рахунок приватизаційних механізмів”, – відзначив Борис Колесніков.
На засіданні також виступили представники Опозиційного уряду: віце-прем’єр з реформи місцевого самоврядування Михайло Добкін, віце-прем’єр з питань соціальної політики Наталія Королевська, міністр економіки і торгівлі Євгеній Мураєв, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр фінансів Віктор Скаршевський, міністр інфраструктури і транспорту Володимир Шемаєв, міністр освіти, науки, культури, молоді та спорту Олена Колесникова, міністр охорони здоров’я Ігор Шурма та інші.
У своїй доповіді віце-прем’єр Опозиційного уряду Михайло Добкін зупинився на ключових проблемах регіональної політики та шляхів децентралізації влади в країні. На думку Опозиційного уряду, регіональні органи представницької влади – ради – повинні формуватися територіальними общинами в ході прямих виборів. Нинішні обласні та районні державні адміністрації, голови яких призначаються Президентом України, необхідно скасувати. Їх функції з управління діяльністю територіальних громад мають бути передані виконавчим комітетам, сформованим відповідними радами. Згідно з проектом, очолюють виконавчі комітети рад глави регіонів, які обираються на прямих загальних виборах.
У Опозиційного уряду є чітка програма оздоровлення фінансової системи України і план здійснення фінансової децентралізації.
Про це заявив міністр фінансів Віктор Скаршевський. «Влада живе не за доходами і це є ключовою проблемою. У минулому році державний борг зріс удвічі, і до кінця 2015 перевищить 100% ВВП. Оскільки влада не в змозі розрахуватися по своїх боргах, вона займається латанням бюджетних дір: урізає соціальні витрати і збільшує податки. Додатково до цього, більше половини доходів державного бюджету фінансує Нацбанк нічим не забезпеченими надрукованими грошима. Робота друкарського верстата призвела до того, що Україна займає 1-е місце в світі за девальвацією національної валюти і 2-е місце в світі за зростанням цін. Така шкідницька економічна політика призвела до того, що населення України зубожіло в три рази за останній рік», – зазначив політик. На думку Віктора Скаршевського, насамперед необхідно домогтися прозорості та ефективності видатків бюджету. «Насамперед, ми скоротимо витрати на владу і викорінимо зловживання у податково-бюджетній сфері. Це дозволить збільшити бюджетний ресурс мінімум в 1,5 рази – на 250 млрд. грн. Дані кошти ми перенаправимо на медицину, освіту, армію, соціальні потреби. Ми в рази скоротимо вкрай неефективну державну фіскальну службу. Ми ліквідуємо фіскальну службу як окремий орган і включимо її до складу Міністерства фінансів», – заявив опозиційний міністр фінансів. Також потрібно в найкоротші терміни провести фінансову децентралізацію.
«Проблеми в місті, селі, на кожній вулиці повинні вирішуватися на місцях. Ми максимально передамо всю владу і гроші на місцевий рівень. Місцеві бюджети мають наповнюватися, насамперед, за рахунок 100% податку на доходи фізичних осіб, як мінімум 50% податку на прибуток підприємств, 100% екологічного збору, рентної плати та інших податків і зборів. Центральна влада буде відповідати тільки за загальнонаціональні питання. Це оборона, безпека, міжнародні відносини, великі інфраструктурні проекти», – пообіцяв Віктор Скаршевський.
Запорукою оздоровлення фінансової системи є також зниження податкового та адміністративного тиску на економіку. «Насамперед, ми скасуємо нові податки і знизимо ставки податків, введені і підвищені нинішньою владою. Фіскальна служба матиме суто сервісні функції», – підкреслив міністр.
Міністр освіти, науки, культури, молоді і спорту Опозиційного уряду Олена Колесникова заявила: «Сьогодні необхідно переглянути оплату праці вчителів і педагогів, а особливо захистити їх в сільській місцевості, оскільки при закритті там навчальних закладів їм пропонують просто бути викинутими на вулицю, тому що економічно не доцільно утримувати там навчальні заклади, і ніхто не замислюється про соціальний ефект і майбутнє цих людей», – заявила Олена Колесникова. «Працевлаштування молодих фахівців – одна з найбільш серйозних проблем сучасної України. Роботодавці не хочуть приймати на роботу молодих людей без досвіду. Ми пропонуємо і будемо ініціювати на законодавчому рівні ввести пільги: такі як на дохід з фізичних осіб – для молодого фахівця, але не старше 25 років, а для роботодавця – пільги на виплату єдиного соціального внеску за кожного такого фахівця. Це може простимулювати і зацікавити роботодавців і дати путівку в життя багатьом молодим людям», – підсумувала Олена Колесникова.
Прем’єр-міністр Борис Колесніков зазначив, що кожне засідання Опозиційного уряду завершуватиметься представленням нових законопроектів, які за допомогою фракції Опозиційного блоку вноситимуться на розгляд Верховної Ради. Зокрема, за результатами нинішнього засідання, у фракцію Опозиційного блоку, для розгляду і реєстрації в установленому порядку, будуть спрямовані три законопроекти.
За матеріалами прес-служби Опозиційного блоку
Політична реклама