Прокуратура не змогла забрати у фермера 38 гектарів через начебто низьку оренду

Суд відмовився розривати договір оренди понад 38 гектарів фермерським господарством «Тімокс».

Про це повідомляється у рішенні Господарського суду Хмельницької області за 31 березня, пишуть “Наші гроші”.

У 2006 р. Білогірська РДА  видала розпорядження, яким передала фермерському господарству «Тімокс» в оренду земельні ділянки загальною площею 38,3 га, розташовані на території Кур’янківської сільської ради.

З цих земель 27,4 га складала рілля, 10,5 га – пасовище, решта – болото. Землю віддали в оренду строком на 25 років для ведення фермерського господарства.

Ріллю віддали в оренду по 20 грн./га, пасовища – по 10 грн./га. Таким чином загальна сума орендної плати за них була встановлена – 654 грн./рік. Щодо болота, то його домовилися здати в оренду загалом за 5,50 грн. на рік.

Районна прокуратура подала в суд з вимогою визнати розпорядження РДА недійсним, а договори оренди розірвати, оскільки адміністрація приймала рішення без проведення нормативної грошової оцінки землі – тобто в договорах оцінка вказана, але її розрахунок фактично не проводився.

Крім того, на думку прокуратури, ставка орендної плати в договорах істотно занижена, оскільки має становити не менше 3% вартості землі.

Однак суд відмовся задовольняти вимоги прокуратури, оскільки остання, на його думку, не довела порушення законодавства та порушення інтересів держави. Суд зазначив, що законом передбачена переоцінка земель сільгосппризначення кожні 5-7 років, але ніде не зазначено, коли її повинні проводити – до чи після передачі в оренду.

Окрім того вимоги до складання орендного договору дотримані – в них вказана певна сума, в яку оцінюється земля. Натомість прокуратура не надала належних доказів стосовно того, що орендна плата є заниженою.

Незмінним власником ФГ «Тімокс» є Іван Миколайович Ткачук, основний вид діяльності фермерського господарства – це вирощування зернових і технічних культур.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Вот бы всему этому судейству за это год зарплату не платиь

  2. Якщо когось і звинувачувати у цій ситуації так тільки не суд. Чому?????? А тому що суд ЗГІДНО ЗАКОНУ отримав право “розуміти” закон, і якщо суд невірно розуміє закон то в першу чергу це проблема закону. Коли ми будемо писати однозначні для розуміння документи, жоден суд не розтлумачить це по іншому, але боюсь це буде не скоро!!. Ви думаєте прокуратура переслідувала мету захистити інтереси держави? Розчарую!!!!!!!!! Як прокурор, – основна мета (її не відміняли ніколи) -забезпечити показник, (позов – теж показник, але “суд не ідеальний”). Давайте обирати законотворців, які писатимуть чіткі і конкретні закони!!!! а кого (обирали) обрали ми????!!!!!. Мій висновок не стосується конкретного округу чи прізвища ( хоча, повірте міг би) – а вцілому того органу, який приймав ці закони.
    P.S. Скільки б сьогодні політики не стверджували, що ми реформпували прокуратуру – це брехня – по суті нічого не змінилося (окрім форми діяльності). Скільки б не звинувачували суд у тому що він не тьак тлумачить закон – закони потрібно писати так, щоб тлумачились однозначно. А в нас два ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ (прокуратура та суду) тлумачать закон по різному – це що таке?????? А що саме страшне – так це те, що НІХТО НІЧОГО змінювати – НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ!

    • Олег кожна людина може помиляться або мати свою думку, трактувати по своєму закони і таке буває. Є апеляційна та касаційна інстанції нехай вони ще скажуть своє слово. Щодо показника – не зовсім хочу погодитись, оскільки дійсно плата за землю смішна, а такі позови це кращий показник ніж було внести “припис про щось” та позбавити премії чи дати догану дрібному “клерку” із зарплатою 1000 грн. в якого сім’я діти. На даний час в прокуратури забрали загальний нагляд це що не реформи, нехай зосередять свою роботу на подолання корупції захисті інтересів держави та захисті реально знедолених, незахищених людей. Я за справедливість усі повинні платити згідно закону.

  3. З такими коментами ми далеко підем! Знаєте у нас в державі привикли перекладати звинувачення один на одного! А так бути не повинно! Тому що органи державної влади повинні мати спільний інтерес для того що б бюджет отримував правдиві суми грошей за оренду гектарів землі а не копійки. І якщо так надалі буде ми знову залишимось голі і босі і буде нам Європа.
    А зараз дуже добре пригрілись суди кожна інстанція тлумачить по своєму а відповідальності за це тлумачення не має…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.