12 сільських рад Віньковеччини розраховують одержати понад 5 млн. грн від терреформи

12 сільських рад Віньковецького району розраховують одержати понад 5 млн. грн з державного бюджету у рамках співробітництва територіальних громад.

Про це в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”, яке вийде у понеділок, повідомив голова Віньковецької районної ради Михайло Бойко.

За його словами, місцеві громади реалізовують два проекти: утримання місцевої пожежної охорони (Женишковецька, Дашковецька, Осламівська і Нетечинецька сільські ради) і утворення спільного комунального підприємства “Шляхрембуд” для ремонтування доріг місцевого значення (Великоолександрівська, Карачієвецька, Майдано-Олександрівська, Яснозірська, Петрашівська, Покутинецька, Охрімовецька сільради і Віньковецька селищна рада).

“Наші сільради виявилися піонерами у всій Україні. Ми уклали відповідні договори про співробітництво, які зареєстровано в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Це при тому, що в 2014 року пілотні проекти за моделлю співробітництва тергромад запущені у Полтавській і Чернігівській областях за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIS). Тамтешні громади, на жаль, не зуміли сформувати фінансові запити у вигляді документів, аби претендувати на державні субвенції у 2015 році”, – наголосив Бойко.

Голова райради зауважив, що фінансування проектів планується за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Згідно з розподілом, передбачається формула фінансування 90 на 10: левову частину дає держава, а 10% шукають місцеві бюджети.

Таким чином, потреба у фінансуванні спільного комунального підприємства «Шляхрембуд» становить 5 млн. грн. в рік (4,5 млн. грн — кошти держбюджету, 500 тисяч — гроші сільських рад)  на пожежну охорону — 844 тисяч гривень, з яких майже 760 тис. грн. виділяє держава.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

 1. так – так нехай розраховують тільки напевне погано рахують …
  5000000 / 12 = 416 тис. грн.

  Так скажіть мені шановні якщо згідно закону про добровільне обєднання територіальних громад гроші розділяються пропорційно між обєднаними територіями – що можна зробити за 416 тис грн. а відповіть проста просипати дорогу мучкою … ржу…

 2. ДОПОВНЕННЯ яка розлетиться за рік – два і 416 тис грн. будуть лежати збоку на обочині….

  а система яка напрацьовувалась роками будувались будинки сільських рад, клуби, бібліотеки .. розвалиться скорититься з роботи десятки людей все розкрадут чи продадут (ну як приклад із колгоспами в селах) але зробим реформу як в Європі…
  Люди схаменіться нам до Європи і до її розвитку ще дуже далеко….

 3. Аби не бути посміховиськом варто не називати реформою те, що нею не є! http://blogs.korrespondent.net/blog/politics/3488077/

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.