Хмельничан вчили, як заощадити на теплу і воді

У центрі Хмельницького волонтери Національного екологічного центру України розповідали містянам про прості способи зменшити свої рахунки за опалення та водопостачання.

Звичайна українська родина може заощадити більше 2 тис. 500 грн на рік, дотримуючись дуже простих правил енергосбереження. А після підвищення тарифів ця сума буде значно більшою. Для досягнення такої економії не потрібні великі зусилля.

«У нас є звичка чистити зуби, залишаючи кран з водою відкритим. Дуже часто це тепла вода, за яку ми платимо значні гроші. Лише на цьому одна особа в рік може заощадити до 200 грн. Значну кількість гарячої води також можна зекономити миючи посуд не під краном, а у закритій раковині чи мисці.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Щоб менше платити за електроенергію треба вимикати світло, коли виходите з кімнати. Також вимикайте з розеток телевізори, комп’ютери та інші прилади, що працюють в режимі очікування. Так можна заощадити 8% чеку», – розповіла волонтер Євгенія Кравченко.

Ескперт також порадила замінити звичайні лампочки на енергозберігаючі, які використовують в 5 разів менше електроенергії. Коштують більше, але одна така енергозберігаюча лампа служить від 2  до 8 років, тому на них можна значно заощаджувати. Люмінісцінтні лампи ще економніші.

Взимку можна збільшити тепловіддачу батарей: пофарбувати в темний колір, приклеїти за батареєю фольгу, підняти штори.

Економити кошти можна навіть просто накриваючи кришкою каструлі при приготуванні їжі та вчасно видаляючи накип з чайнику. І не забувайте про щілини у вікнах.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Для більш значної економії можна встановити лічильник на воду. Без лічильника ми сплачуємо з розрахунку 300 літрів в день на особу. А насправді людина споживає близько 150 літрів на день. Отже, рахунок зменшиться удвічі.

Якщо ж ви об’єднаєтеся з сусідами і встановите у будинку тепловий лічильник, це зробить рахунок  за опалення  на 40% меншим.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Слухахй, дурню, скажи своєму Яценюку, що він ДУРЕНЬ!

  2. Дивлюсь на друге фото, ржу ніиагу… ))) Головна заощаджувачка Хмельницького, Світловська Лариса Володимирівна 😉 Ця дурепа іттут влізла ))) Нізмогло це створіння влізти на посаду директора ХДТРК, то тепер буде заощаджувати… або знов візметься за брехливі і замовні репортажі )))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.