Сергій Лабазюк: Без реформування жодних реальних змін в житлово-комунальній сфері не відбудеться

«Питання підвищення тарифів – досить соціально чутливе для українців. До чого призведе підняття тарифів на газ? Це означатиме, що вже в найближчі місяці опалення в однокімнатній квартирі коштуватиме 900 гривень, в 2-х кімнатній – 1500 гривень, в 3-х кімнатній – більше 2000 гривень. І це в той час, коли у людей пенсія 1 200 гривень, а мінімальна зарплата – 1 218 гривень. Як результат, це може призвести до того, що частина населення фізично не зможе сплачувати за комунальні послуги», – наголосив він.

За словами політика, одними субсидіями ситуацію не вирішити.

«Сьогодні ми чуємо з екранів від урядовців, що з Держбюджету виділено більше 25 мільярдів гривень на компенсацію субсидій. Це достатньо велика сума коштів. Але де тут логіка? Виходить, що спочатку уряд підвищує тарифи, а потім витрачає  мільйони на компенсацію… А де реальна зміна системи? Якщо, наприклад, піднімають ціну на газ, то потрібно одночасно займатися енергоефективністю, розвивати альтернативні джерела енергії, встановлювати лічильники. Тоді людина платитиме за реально використаний газ», – підкреслив Сергій Лабазюк.

Як зазначив нардеп, сьогодні в Україні близько 70% будинків не мають лічильників.

«Спілкуючись із фахівцями чую, що різниця між реальним споживанням і фактичним – щонайменше в три-чотири рази… Тому ось з чого потрібно починати. Треба припиняти практику, коли люди платять за повітря», – зазначив нардеп.

Також, за його словами, якщо країна переходить на європейські стандарти, кожен будинок повинен отримати енергетичний паспорт. Це – додаткова економія для українців.

Сергій Лабазюк вважає, що система нарахування субсидій має бути максимально простою та ефективною для кожного українця, включаючи «бабцю, яка живе у віддаленому селі». «У мене, як у депутата-мажоритарника, одне питання: як ці субсидії оформляти нашим бабусям та дідусям, або людям з особливими вадами в селі? Навряд чи вони зможуть зайти на сайт Міністерства і роздруковувати необхідні документи. Тому однозначно потрібно дати команду, щоб відповідні фахівці пішли до людей по хатах і допомогли оформити всі необхідні документи, для того щоб всі вчасно мали можливість отримувати субсидії», – наголосив С. Лабазюк.

При цьому політик додав, що реформа не може зводитися лише до підвищення тарифів. Проблему потрібно вирішувати комплексно.

Також нардеп нагадав, що група «Воля народу», до складу якої він входить, подала до парламенту десяток соціальних проектів, в тому числі в сфері ЖКГ, які би могли підтримати людей і захистити їх. Однак досі вони не розглядаються у сесійній залі Верховної Ради.

Нагадаємо, з 1 квітня зростає ціна на газ для підприємств  теплокомуненерго в 2,2 рази – до 2934 грн за тисячу кубометрів, а також мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази – до 3600 грн за тисячу кубометрів. Згідно з рішенням, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при споживанні до 200 кубометрів на місяць. Якщо більше – 7188 грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

  1. шановні, а де позначка про те, що це рекламам лабазюка і “волі народу”? бо окрім самопіару за рахунок болючої для багатьох теми та популістських гасел типу “повинно бути добре, а не недобре” нічого немає.

    • Можна подумати, що інші політики, в тому числі ті, яких Ви Марина любите, роблять по іншому? Лабазюк хоть інколи комусь допомагає (звичайно, з метою піару) та не закликає до вбивства, і то добре.

  2. Какой-то бред, у господина была возможность воплотить в жизнь все его идеи, когда он был с регионами, а теперь это просто поговорить.

  3. Лабазюк великий спеціаліст в сфері ЖКГ, Треба його на заступника Загородного поставити замість Симчишина і Кальніченка.

  4. Такой специалист что даже ржавые трубы будут пижжджни

  5. Хлопці, Сабій горілку в труби залиє і буде всім добре… Або Симчишин

  6. Люди добрі, схаменіться. Такого хапугу, як Лабазюк, треба “лінчувати”.

  7. Все дивуюсь, роби людям добре погано, не роби нічого, теж погано, так що ми завжди за те щоб покритикувати.

  8. Таки балаканина. Яку суть передає заголовок? Без змін не буде змін. Шедеврально…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.