У Хмельницькому висадили клумбу гіацинтів на кругленьку суму

Віднедавна увагу хмельничан привертає рясне цвітіння гіацинтів на клумбах біля кінотеатру імені Тараса Шевченка. “Незалежний громадський портал” дізнався про особливості висадження цього сорту квітів у нашому місті, вартість клумби, кількість вандалів та реакцію містян на оновлений сквер.

1

У комунальному підприємстві по зеленому будівництву та благоустрою, що опікується всіма клумбами міста, розповіли, що цьогоріч гіацинти у Хмельницькому на міських клумбах були висаджені вперше.

“Ми посадили їх ще восени. Гіацинти зимують в землі і розпускаються навесні. На літо ми заберемо їх на збереження у спеціальних умовах і восени знову висадимо. Загалом, було висаджено три тисячі цибулин, але від березня, коли почали проглядати перші зелені листочки, містяни встигли викопати та вкрасти близько 200 штук”, – розповіла НГП начальник дільниці озеленення  Надія Губіцька.

Вона зазначила, що комунальне підприємство навіть зверталось до міліції з проханням пильніше стежити за громадським порядком біля клумби, проте це поки не дало результатів.

2

Цибулини закуповували в магазинах міста, оскільки міські розсадники цими квітами не займаються. Вартість одної цибулини гіацинта – 4 гривні. Загалом, на клумбах скверу було висаджено квітів на 12 тисяч гривень. Це клопіткий вклад, оскільки гіацинт – це багаторічна рослина, що навесні квітнутиме багато років поспіль.

4

За спостереженнями НГП містянам клумба подобається. Біля неї перехожі уповільнюють крок щоб помилуватись квітами та постійно хтось фотографується. Паркувальник, який постійно перебуває біля клумби, поділився спостереженнями: коли гіацинти почали розпускатись, людей біля них значно побільшало.

3

“Клумба дуже гарна! Я впевнена, що вона була варта тих грошей, що на неї витратили. Я тут неподалік живу і тепер спеціально щодня прихожу, щоб помилуватись”, – каже бабуся з онуком у дитячому візку.

У травні, коли період їх цвітіння закінчиться, гіацинти викопають та заберуть на збереження до осені. На їхньому місці планують висадити однорічні квіти різних кольорів у вигляді традиційного українського орнаменту.

Всі фото Афіни Черкезової, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Яка краса і пахнуть гарно!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.