Мистецька подільськя сотня в АТО дала концерт місту-побратиму Хмельницького

З 30 березня до 3 квітня десять митців «Мистецької подільської сотні» відвідували місто-побратим Хмельницького – Старобільськ, розташований в Луганській області, впритул до лінії фронту.

«Мистецька подільська сотня» дала концерт університетській спільноті Луганського національного університету ім. Тараса Шевченко. Раніше у Старобільську була філія університету, а тепер він весь туди переїхав. Концерти, спілкування. Плюс кілька концертів у будинку культури для цивільних і військових. Окремо зустрілися з хмельничанами, що несуть військову службу в цьому місті.

 

«Молодь, судячи з усього, однозначно підтримує Україну. Зрозуміло, що певне незадоволення є. Бо де війна, там на 1 солдата гине по 5-6 цивільних. Біженці розселені по санаторіям, готелям, дитячим таборам відпочинку. Міська влада активно цим займається. Належна увага приділяється і сім’ям з дітьми. Наш гуманітарний вантаж теж у значній мірі призначався цій категорії. Але трапляються і такі, хто підтримує сепаратистів. Це наслідок того, що ми не займались цими регіонами всі роки незалежності. У Старобільську майже нічого не змінилося з часів совка при тому, що це курортне місто. Вулиці досі мають радянські назви. Більшість людей ніколи не виїздили з нього. Вони не знають, як живе вся інша Україна», – розповів координатор «Мистецької подільської сотні» Віктор Шайда.

Також волонтер підтвердив скорочення обсягу пожертв на армію.

«Допомога населення скорочується. Тут треба відмітити просто підривну діяльність українських журналістів. Вони зробили все, щоб народ перестав довіряти волонтерам. Постійно подається інформація про псевдоволонтерські організації, які допомогу збирають, але не надають. При цьому вони не показують протилежне – добросовісних волонтерів. Ми самі гроші не збираємо. Співпрацюємо з волонтерським рухом «Хмельницький. Армія – SOS» та благодійним фондом «Добриня».  Знаємо, що ці люди не те що нічого не беруть , а докладають десятки тисяч власних коштів. Це бізнесмени, колишні військові, спортсмени, викладачі, артисти. Тобто, люди з активною громадською позицією. Вони налагодили виробництво дрібного тактичного спорядження, збір продуктів у супермаркетах.  Коли ми до приїздили до хмельницьких підрозділів, то бачили чим харчуються солдати. Я переконаний, що 90% з того раціону – це не державне забезпечення», – додав Шайда.

Довідка НГП. «Мистецька подільська сотня» утворилась рік тому. Відвідувати хмельницькі підрозділи, щоб підтримувати бойовий дух солдат. Коли у шпиталі почали прибувати поранені, взялись і за цю роботу. Їздили по всій Україні: біла Церква, Бердичів, Сатанів, Рівне, Вінниця. У Хмельницькому шпиталі були тричі. Третій напрямок їхньої роботи – благодійні концерти як у приміщеннях, так і просто неба. Зокрема, на вул. Проскурівській відбулось уже 29 таких акцій. Кілька разів були в Старий Синяві, в Старокостянтинові, Красилові.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.