У Хмельницькому “Республіка” створить графіті на тролейбусах, дитячій бібліотеці та дійде до спальних мікрорайонів

Сьогодні у Хмельницькому презентували графіті на головній пішохідній вулиці Проскурівській. Величезний малюнок прикрасив музичну школу №1 та став своєрідним подарунком, адже цього року їй виповнюється 80 років.

Графіті малював художник з Севастополя Михайло Коробков. Ідея ескізу була для нього очевидною, оскільки він прикрашатиме музичну школу.

1(1)

“Зобразити звичайний орган мені було не дуже цікаво, тому на фасаді тепер орган у стилі стім-панк. Це галузь наукової фантастики, коли цивілізація засвоїла парові механізми. Тому наш орган начебто працює на пару, у нього багато дивних деталей, балонів та монометрів”, – розповів митець.

Також він уточнив, що музикант за інструментом навмисне розвернутий до глядача обличчям. Михайло вважає, що це створює певний діалог з містом. Також для більшої інтеграції новоствореного графіті у міський простір незабаром біля нього встановлять кований стілець також у стилі стім-панк. Митці сподіваються, що це стане традиційним місцем для селфі та “фотографій з Хмельницького”. Окрім того, як тільки погода сприятиме малюнок підпишуть – щоб одразу було зрозуміло в якому місті він знаходиться.

2

“Фото з цим графіті, викладене в Інтернет, автоматично популяризуватиме Хмельницький та відганятиме від нього базарну славу”, – вважає ініціатор створення малюнку та організатор фестивалю “Республіка” Андрій Зоін.

Найбільшою складністю під час створення малюнку митець назвав погодні умови. Проте зацікавленість хмельничан у його справі та їх теплі слова все-одно зігрівали його під час роботи.

“Цей напрямок мистецтва цікавить переважно молодь. Але підходило багато і дорослих людей, дякували, розпитували. Не зважаючи на погоду, мені було тепло”, – сказав Коробков.

3

Ініціатор створення малюнку Андрій Зоін пообіцяв, що це не останнє велике графіті у Хмельницькому.

“Радісно, що нарешті вдалось втілити у Хмельницькому те, що ми вже 5 років робимо в Кам’янці-Подільському. Ми плануємо робити багато таких малюнків. У Хмельницькому склалась чудова ситуація, коли митці, влада міста та соціально відповідальний бізнес зробили таку зв’язку, щоб працювати на користь міста”, – наголосив Андрій.

Він зазначив, що до кінця року планується зробити щонайменше ще 10 малюнків. Найближчі проекти – це розмальований тролейбус, стіна з арками у сквері поблизу філармонії, стіна на вулиці Рибалка та дитяча бібліотека на Озерній. Від центру міста графіті просуватиметься в спальні райони.

Графіті на музичній школі №1 створено за фінансового сприяння будівельної компанії “Діта”. Саме на їхній новобудові з’явилось перше у Хмельницькому величезне графіті “Дівчинка з кульками”. Представник компанії зазначив, що вони і надалі підтримуватимуть подібні мистецькі проекти нашого міста.

4

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Оце так позитив і краса! Молодці!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.