Деражнянський плодоконсервний завод. Промисловий переділ?

У “Вікіпедії” промовисто говориться, чим має займатися система споживчої кооперації в Україні: “Діяльність Укоопспілки базується на ідеологічній основі взаємодопомоги між учасниками організації, взаємодії з метою ведення успішної економічної діяльності, подальшого розвитку кооперативного руху та кооперативної демократії”.

Натомість в умовах дикої приватизації і перерозподілу сфер впливу майно споживспілки перетворилося на наркотик, під залежність якого хочуть потрапити різні скоробагатьки. Схема відома і апробована: успішні заводи, підприємства та фабрики доводяться до банкрутств, на металобрухт вирізаються основні засоби виробництва, а виручені кошти ріками течуть до приватних кишень. 

Один із флагманів кооперації на Хмельниччині — Деражнянський плодоконсервний завод — сьогодні переживає не найкращі часи. Переможець загальноукраїнських конкурсів і постійний учасник агровиставок став заручником внутрішньої боротьби між керівництвом Хмельницької обласної спілки споживчих товариств та вже колишнім директором заводу і місцевим мешканцем Віліяном Сінькевичем.

zavod

Нині на території заводу утворилася така собі держава в державі —  Сінькевич викупив цех із виробництва яблучного концентрату. Облспоживспілці належить діючий цех, де розливають соки. Інші цехи — м’ясний, рибний, рослинний та ями для закваски — знаходяться, м’яко кажучи, у неробочому стані. Частина складських приміщень, які теж є власністю спілчан — напівзруйновані.

Наприкінці грудня 2014 року голова правління облспоживспілки Віктор Філіпчук звільнив Сінькевича з посади директора Деражнянського плодоконсервного заводу. Офіційна версія — через закінчення терміну контракту.

Заміну знайшли одразу — виконувачем обов’язків директора заводу став Роман Грицак, який з Хмельницького. Роман Володимирович закидає своєму попереднику Сінькевичу приватизацію одного із цехів, заганяння заводу у кредитну боргову яму та використання заводських робітників приватною фірмою екс-директора. Усе це підкріплює аудиторською перевіркою, проведеною 15 січня 2015 року.

coop3coop2coop

Звільнений директор подався до суду оскаржувати, на його думку, незаконне звільнення. Сінькевич вважає, що керівництво облспоживспілки шляхом внесення змін до статуту заводу, має намір його продати. І додає: новий менеджмент в особі Грицака приступив до вирізання підприємства.

IMG_1543IMG_1544IMG_1545

Працівники деражнянського заводу також б’ють на сполох: вони направили звернення у правоохоронні інстанції та звернулися до обласної влади з проханням втрутитися у непросту ситуацію. За їхніми словами, з приходом нового керівника виробництво продукції зупинилося.

“Якраз перед призначенням Грицака завод виробляв тушонку. Ми підготовлювали банки для закрутки. Однак через зміну керівництва нам не дозволили закінчити випуск продукції під контрактне замовлення. Пропало близько 400 кілограмів м’яса”, — наголосили робітники.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. Интересная ситуация. Вспоминаются начала 2000-х годов. Если мне не изменяет память, то при Синкевиче завод ожил а яблочный концентрат забирали европейцы, тут слово за народом. Деражнянцы! Разберитесь сами, “гуртуйтеся”, не дайте уничтожить завод. У Вас уже украли сахарный в свое время. Пусть Вам Бог помогает!

 2. А замість тушонки – вода! Активісти розкрили чергову схему наживи “спритних ділків” на бійців АТО

  http://onpress.info/ua/a-vmesto-tushenki-voda-aktivisty-raskryli-ocherednuyu-sxemu-nazhivy-ushlyx-delkov-na-bojcax-ato-17626

 3. Хто ж розрулить

 4. Я народилась та виросла в Деражні, мої батьки пропрацювали там більшу частину свого життя. І знаю, що Синькевич продав більшу частину заводу вже давно, організував собі власний бізнес з дружиною та коханкою. Працювали там усі за копійки, бо іншої роботи не було. Про те, що мої батьки пайовики ніхто не згадував, лише принижували.
  Видно зараз прийшла розплата. Правда пізно прийшла …

 5. Підрядчик сінкевич і компанія шахраї вищої гільдії !
  Де взяли такі гроші, що відкрили новійший власний генделик прямо в заводі.
  ніяк облспоживспілка не заінтересована в роботі заводу.
  мать сенечкін заплаьтив зеленими і на сьогодні годується з заводу. Коли вже нажерешся і подавишся. падло.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.