На Хмельниччині кількість одержувачів субсидій збільшиться втричі – ОДА

На Хмельниччині кількість одержувачів субсидій збільшиться втричі.

Про це сказав голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний під час презентації порядку нарахування та виплати субсидій, передбаченого постановою КМУ “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”, повідомляє перс-служба ОДА.

За попередніми розрахунками, в області кількість сімей-одержувачів субсидій зросте з 37 до 120 тисяч. Органи соціального захисту населення готові надати усім сім’ям відповідні послуги, які передбачені у сфері соціального захисту населення.

“Ми розраховуємо, що субсидії будуть отримувати не лише малозабезпечені сім’ї, а й сім’ї з середнім статком”, – пояснив Загородний.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. «ДЛЯ КОГО ВОЙНА,ДЛЯ КОГО МАТЬ РОДНА ?»
  Без зростання заробітних плат підвищення тарифів не має сенсу!

  Ефект контрасту

  Минулого тижня подолян, які ще не встигли пережити оголошене квітневе підвищення тарифів, знову приголомшили, повідомивши про майбутнє подорожчання холодної води. Чергові «реформи» у сфері ЖКГ пояснили просто: мовляв, така необхідність виникла в результаті зростання вартості електроенергії на 30% з літа минулого року. До того ж через девальвацію гривні водоканали прострочили платежі за кредитами на суму близько 1 млрд грн Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Світового банку (СБ) в цілому по Україні, місцеві «водоканальщики» достовірних даних не дають.

  І хоча потім в Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) подейкують, що не розглядали на засіданні 19 березня питання підвищення тарифів на воду, осад залишився. Тим більше, що деякі члени комісії(прізвища не називаю по відомим причинах) повідомляють,що необхідність затвердження вищих тарифів залишається, адже востаннє подорожчання води відбулося влітку 2014-го. Вони і вважають, що холодна вода подорожчає мінімум на третину, гаряча – в півтора рази.

  Наші чиновники міцно взяли на озброєння відомий прийом, іменований в психології «ефект контрасту». Він дозволяє представити будь-які пропоновані умови як найбільш вигідні. Щоб досягти такого ефекту, треба привести для порівняння набагато гірші умови, причому вони можуть бути повністю вигаданими. Наприклад, повідомити про те, що тарифи мають зрости в 10 разів, а потім підняти їх в шість. Або сказати, що холодна вода повинна подорожчати прямо зараз, а потім провести підвищення тарифів у травні, так і було із доларом!

  У цьому випадку, у людей створюється відчуття компромісу. І, незважаючи на те, що умови життя катастрофічно погіршуються, вони заспокоюють себе: адже могло бути й гірше! Таким чином критичність мислення знижується, і багаторазове підвищення тарифів сприймається українцями набагато менш емоційно.

  Дорога наша комуналка

  Справедливості заради відзначимо, що зараз у нас і без подорожчання холодної води головного болю вистачає. По-перше, вже в квітні значно подорожчає електрика і знизяться ліміти пільгового тарифу. Найбільше не пощастило і не буде щастити подолянам, які живуть в будинках з електроплитами.
  Якщо раніше вони могли споживати за пільговим тарифом до 250 кВт/год. електроенергії, то тепер, як і ті, хто живуть в будинках з газовими плитами, – лише 100 кВт/год. При цьому сам мінімальний тариф зросте на 19% – до 37 коп. за кВт/ год. За обсяги споживання 100-600 кВт/год. доведеться заплатити по 63 коп.

  У 6 разів зросте ціна на газ, який українці використовують для приготування їжі та підігріву води: з 1182 грн. до 7188 грн. за тисячу кубів. Так що якщо зараз в середньому газ обходиться в 7-10 грн. на одну людину, то з 1 квітня ця сума зросте до 40-60 гривень.

  Тарифи на тепло підскочать на 72%. У тих будинках, де платять по загально- будинкових лічильників, система не зміниться – вони будуть оплачувати тепло лише в опалювальний період за фактом. Решта знову платитимуть щомісяця протягом усього року.

  В результаті середня платіжка за двокімнатну квартиру площею 50 квадратних метрів, в якій прописані три людини, складе 1300-1400 грн. І це притому, що мінімальна зарплата в Україні – 1218 грн., А мінімальна пенсія – 949 грн.

  Європейські тарифи при африканської зарплатою

  Загалом тарифи, як і було обіцяно урядом, семимильними кроками просуваються до середньоєвропейських. Правда, зарплата при цьому залишається на рівні країн Африки.

  Важко зрозуміти, на що розраховував уряд, коли підвищувало тарифи в країні без урахування розміру доходів.Всі розмови про те, що українцям слід економити – це просто демагогія, яка покликана зняти відповідальність з влади. Неможливо економити таким чином, щоб віддавати за комуналку більше зарплати! Хіба що зовсім відмовитися від тепла та електрики. Вже якщо і проводити такі реформи, то слід не просто підняти тарифи, а й забезпечити відповідне зростання зарплат. А просто накрутити тарифи і сподіватися, що українці десь знайдуть кошти, щоб їх оплатити – це не реформа.

  Людина, яка живе в будинку з центральним опаленням, заощадити просто не може, що він повинен зробити – відключити батарею і перейти на дрова? Тому країну очікує велика проблемв неплатежів.

  Субсидії проблему не вирішать

  Влада сподівається на субсидії, однак, подейкують,що вся система побудована таким чином, що більшість бажаючих просто не зможуть їх отримати.

  Торік українці заплатили за послуги ЖКГ близько 40 млрд. грн. Цього року уряд планує отримати додатково 50 млрд. гривень, з яких і заплановано виділити 12,5 млрд.грн на субсидії. Але в українців просто немає таких грошей і, отже, взяти кошти на субсидії буде просто ніде!

  Втім, навіть якщо ці мільярди знайдуть, проблему це не вирішить. Неважко підрахувати: якщо за субсидіями звернеться хоча б 4 млн. Українців, то зазначених 12,2 мільярдів грн.. вистачить в кращому разі на щомісячну субсидію 250 грн. в середньому на сім’ю.
  У Мінсоціполітікі, правда, називають більші цифри – на рівні 380 грн. Але в кожному разі такі суми не врятують, коли платіжка навіть за «двушку» в хрущовці перевищить 1300 грн.

  До того ж, кажуть експерти, з новою моделлю призначення субсидій пов’язаний ще й великий ризик. Що буде, якщо заяв на отримання субсидій буде не 4 мільйони, як розраховують в Мінсоцполітики, а 10 або навіть 14 мільйонів? А адже це цілком можливо: доходи в українців вже нижче нікуди, безробіття зростає, а нові тарифи ЖКГ явно завищені.

  Згідно з діючими нормативними документами, людині повинні спочатку призначити субсидію, а потім півроку перевіряти достовірність поданих даних.
  Але якщо заяви подадуть відразу 10-14 млн. Сімей, то навіть 12,5 млрд грн на рік ніяк не вистачить! А якщо почати перевіряти всі ці заяви, то наші співгромадяни своїх субсидій і до наступного травня не побачать!

  Проблема в тому, що нову модель призначення субсидій в Мінсоцполітики намалювали занадто легко. Взявши за основу європейський досвід, чиновники забули про прийняте там загальне декларуванні доходів. Оскільки у нас цього немає, то на відміну від Євросоюзу, в Україні така модель цілком може дати відчутні збої.

 2. Чем больше сдохнет говнохохлов /майданутого быдла/ – тем лучше , прежде всего – для великой России….

 3. для себе вирішила–якщо не дадуть субсидії платити за послуги по таких тарифам не буду! прийдеться зуби на поличку поскладати майже усім моїм родичам та знайомим!!

 4. снова в 90, опять долги у людей будут по несколько тысяч.

 5. Всім нужденним буде субсидія. Просто потрібно не полінуватись її оформити. Ось онлайн калькулятор http://www.kmu.gov.ua/control/calculator

 6. Логіка – купи білет і назло усім іди пішком. На сайті Департамента соціального захсту Хмельницької ОДА є призинтація нового порядку призначення субсидії. Не робіть собі гірше, ознайомтесь і подайте своечасно документи…..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.