Валентин Соколюк: “Депутатська група “Солідарність” у Хмельницькій облраді не має ніякого відношення до Партії Порошенка”

Рейтинг Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» по даним останнього соціологічного дослідження Socis складає 19,1%,  це найвищий показник серед всіх політичних партій України. Тому відповідальність за прийняті рішення та дії, які відбуваються в країні люди покладають на плечі не тільки Президента України, а ї на кожного члена Партії БПП «Солідарність». Ми маємо ряд запитань до заступника голови Хмельницької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Валентина Соколюка.

Президентська сила закріпилася на Хмельниччині посадою голови облдержадміністрації, яку очолив Михайло Загородний. Наскільки обласний БПП «Солідарність» впливає на формування команди нового керівника області?

— Основним критерієм при виборі кандидатур, які призначає Президент України є професіоналізм, порядність, чесність, бажання змін до кращого в Україні. Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» запропонувала кандидатуру Михайла Загороднього на посаду голови облдержадміністрації. Після ряду перевірок, узгоджень його було призначено на посаду. Відповідно після призначення вся відповідальність за діяльність адміністрації лягає на М. Загороднього і відповідно тільки Михайло Васильович приймає рішення про прийом того чи іншого кандидата.

Чи йдуть сьогодні переговори із залучення до органів влади колишніх “помаранчевих”, представників громадських організацій?

— В будь-якій сфері управління ми спостерігаємо кадровий голод. Що стосується державного управління то тут ситуація ускладнюється тим, що в нас не готовились належним чином і не виховувались держслужбовці. І тут ситуація виникає така, що можна знайти патріотичну чесну людину, але без будь-якого досвіду роботи, або навпаки людина має колосальний досвід тільки він реалізовувся зовсім не по тим направленням. І щоб  налагодити роботу в короткий період адміністрація готова залучати людей з різних громадських організація.

У різних органах влади запущений процес люстрації. Попередники Загородного також намагалися очиститися від представників Партії регіонів, але у них нічого не вийшло. Що потрібно зробити, аби виконання закону про очищення влади на Хмельниччині відбулося цивілізованим шляхом?

— Очищення влади – процес не одного дня, це постійний процес, він почався і його не зупинити. Президент послідовно відстоює позицію повного перезавантаження влади. Після дострокових президентських виборів у травні 2014 року відбулися дострокові парламентські вибори у жовтні 2014 року. Їх довелося проводити за старою виборчою системою, і через це склад Парламенту оновився не настільки, як хотілося б. Але все ж вдалося Верховну Раду перезавантажити, і була створена коаліція демократичних сил із конституційною більшістю голосів.  Якби ми проводили місцеві вибори негайно за старим законом, нічого б не змінилося. Тому у коаліційній угоді чітко зазначено, що вибори до місцевих органів влади мають пройти за новим виборчим законом. Тобто сільські і селищні ради – за мажоритарною системою, а ради інших рівнів – за пропорційною системою – відкритими партійними списками. Цей закон Верховна Рада має ухвалити до травня, щоб уже у жовтні він міг бути застосованим. А завдання виборців – відповідально поставитися до того, щоб в оновлені органи місцевого самоврядування потрапили тільки професійні, патріотично налаштовані, достойні люди. Тобто справжня демократична люстрація може пройти тільки виборчим щляхом. Коли люди самі проголосують за очільника села, міста, району та області.

Сьогодні тривають дискусії щодо люстрації судової системи та боротьби з корупцією в вищих ешелонах влади. У Хмельницькій області є свої герої. Як бачить обласна організація вирішення цієї проблеми?

— Це питання скоріше до правоохоронних органів. Суспільство не помічає, але ми знаходимось у переломному моменті. Наприклад недавній арешт голови ДСНС Сергія Бочковського на засіданні Кабінету Міністрів. Прийняття та введення в дію закону про акціонерні товариства, закону про скасування ліцензування ліків, що мають ліцензії в ЄС та США, реформи Еки Згуладзе в МВС, Айвараса Абрамовичуса в Мінекономіці також є ланками боротьби із корупцією, яка активно підтримується Президентом. Це вже не початок – це продовження боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади.

Маючи консенсус влади Президента і Прем’єр-міністра, відчуваючи політичну волю, ГПУ, МВС та СБУ не стримують своїх дій.

Зі свого боку ми намагаємося вирішувати цю проблему завдяки надання фактів про порушення Закону. Закликаємо всіх долучатися до боротьби з такими «героями».

Існує думка, що арешт Бочковського не більш ніж «показуха» і на справді нічого не зміниться. Яка Ваша думка?

— Демонстративний арешт на засіданні Уряду – виправданий прийом. Громадяни мають наочно побачити, що статус міністра або керівника органу центральної влади не рятує від відповідальності. Це необхідно, щоб отримати підтримку знизу, без чого ефективне викриття злочинів неможливе.

Чи формуватиме БПП свою депгрупу у Хмельницькій обласній раді? Наразі в раді є депутатська група Солідарність, яка в основному складається з колишніх регіоналів.

— Депутатська група «Солідарність» не має ніякого відношення до Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Можливо назва депутатської групи і назва нашої Партії випадково однакові, можливо це зроблено спеціально для асоціації з Партією Петра Порошенка.

З приводу формування БПП у обласній раді буде ясно тільки після виборів восени. Вирішальне слово за людьми, від їх волевиявлення залежить представники  яких партій ввійдуть в органи самоврядування та в якій кількості.

На 25 жовтня 2015 року заплановані чергові вибори до місцевих рад. БПП Хмельниччини йтиме спільною колоною з УДАРом Кличка чи окремо? Кого Ви бачите сьогодні своїми однодумцями і соратниками? На який результат або представництво у місцевих радах області розраховує БПП?

— Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» планує іти окремо. З приводу однодумців та соратників я вже говорив, ми маємо багато однодумців в різних демократичних партіях, головне що б всі демократичні сили країни шли шляхом євроінтеграції.

Паралельно у кінці жовтня у Хмельницькому пройдуть мерські вибори. Кого готові підтримати? І яке Ваше бачення подальшого розвитку обласного центру?

— На даний час ми не маємо кандидатури, яку будемо підтримувати на виборах мера. Головне щоб це була порядна людина корисна для міста, яка сприятиме розвитку обласного центра. Після проведення децентралізації  влади місто матиме більше можливостей. Головне спрямувати зусилля на досягнення європейських стандартів якості життя для населення, підвищити інвестиційну привабливість нашого міста, створити сприятливі умови праці для підприємців, які є основними платниками податків.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. цитата: “Попередники Загородного також намагалися очиститися від представників Партії регіонів, але у них нічого не вийшло”

    журналіст має думати перед тим як задавати питання.

    Свестун – чоловік, Свестун – дружина, Очеретянко, Павлюк, Люшенко, Прусецький, Сідлецький, Вербановський, Тарасюк, Гаврішко, Гураль, Галищук, Бернадська, Данилюк, Герасимчук, Махнюк, Станіслав.
    20 голів райдержадміністрацій, заступники.

    • А тепер Загородній і Ко очистились від папрєдніків від Свободи і Удару. Молодці!

  2. Я все прекрасно понимаю,есть люди,которые не могли не поступить в ту или иную партию,при разных обстоятельствах,мы должны учитывать все факторы.Сегодня сокращения,сложное время,почему перебігають с одной партии в другую и при этом чувствуют себя очень комфортно.В данном случае я говорю за Лукомскую Светлану.Совесть должна быть у человека.Правая рука всех губернаторов.Вы ели когда нибудь в интерната х Мне многое не понятно на сегодня,но такие как она должны уходить

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.