На Хмельниччині збираються закрити 26 малих шкіл і реорганізувати 23

За інформацією департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, в поточному році через малу чисельність учнів планують закрити 26 малокомплектних шкіл.

Рішення про закриття прийматимуть місцеві ради за пропозиціями відділів освіти. Під скорочення потраплять в основному заклади 1-2 ступенів (до 9-го класу). Дітей переведуть до шкіл 1-3 ступенів.

Як пояснив НГП директор Департаменту Олег Фасоля, вартість навчання однієї дитини в малокомплектній школі значно вища, ніж у великій, а якість навчання не завжди найкраща. Тому вони і потрапили під скорочення.

Посадовець запевнив, що місцева влада забезпечить проїзд учнів до шкіл, в які вони будуть переведені. На закупівлю автобусів в цьому році з бюджету виділено 14,5 млн. грн.

Там, де це можливо, школи не закриватимуть, а реорганізують в навчально-виховні комплекси (НВК), тобто, об’єднають з іншими навчальними закладами. Так планують вчинити з 23 школами.

Вчителі із закритих шкіл будуть звільнені. Вони зможуть працевлаштуватися в інші школи, якщо там будуть вакансії.

Спеціальної програми по їх працевлаштуванню чи перенавчанню в Департаменті освіти та науки немає. За словами Олега Фасолі, перенавчання – це функція центра зайнятості.

Наразі на Хмельниччині працюють 803 школи. З них 286 (35,6%) мають малу кількість учнів.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. З них 286 (35.6%) мають малу кількість учнів. А мала кількість, це скільки учнів ???

 2. фасоля є фасоля. Ось закрили школу у с.Шебутинці Новоушицького району ,автобус у АТО передали , діти рік пішки до школи ходять, скачем …

  • Хай фасоля сам посидить на морозі, а не наших дітей морозить! Ганьба!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Влада нова, а методи старі! Ще недавно в опозиції горло дерли, що “ригіони” закривають малокомплектні школи, а тепер що роблять??? Ганьба! Надіюсь новий губернатор приведе більш професійну команду! Замінить не тільки заступників, але й очільників Департаментів, поки вони все і всіх не позакривали!

 4. якраз новий губернатор і буде школи закривати.

 5. Повертатись в Полонне пане Фасоль, не тому,що Ви нічого не знаєте,а тому,що Ви ніколи не станете керівником! Просто не дано!Ви хороший вчитель,але достатньо знущатися над школами,людьми,колегами! Прощавай!

 6. надо оптимизировать, ничего не поделаешь, надо считать деньги. А автобус должен ходить, вряд ли школьный автобус отдали в ато, уже не пишите такое, скорее всего он сломался. Не научились мы за 70 лет советской власти делать качественный и конкурентый товар, слишком много брака везде…

 7. думаю не варто закривати сільські школи якщо у них ще залишились діти,і батьки категорично проти закриття,в школі є вчителі та нормальні умови навчання…ну просто не можна так робити,це ще більше буде підбурювати населення
  хотять економити на закритих школа,а нач.відділу освіти Хмельницької РДА по 45 тис.грн. хабарі бере,за що і сидить

 8. За це помирають кращі сини України???

  • “ЯКИЙ МУДРИЙ ТОЙ ФАСОЛЯ”!!! Школи закрити, вчителв вигнати, наплодити бідність серед населення!!! “ЛАПУЛЯ” Він хоче напхати дітей у переповнені класи, щоб лиш рахувалось, що вони навчаються. ДОРОГИ СТРАШЕННІ. На них може витримати лише гусенична техніка, а про зимове перемітання і про автобуси, які вічно поламані через ці дороги, і говорити нічого!!!А ЩЕ, ЩО НЕ МЕНШ ВАЖЛИВЕ, ОПИРАЮЧИСЬ НА ДОСВІД ЄВРОПИ І Т.Д. УВАЖНО ЦІКАВТЕСЬ ПО СКІЛЬКИ ДІТЕЙ НАВЧАЄТЬСЯ У КЛАСАХ, ЩОБ ОТРИМАТИ ЯКІСНУ ОСВІТУ, СКІЛЬКИ З КОЖНОЇ ЗАРПЛАТИ ПЕДАГОГА ЗМУШУЮТЬ ЖЕРТВУВАТИ НА УТРИМАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТА КЕРІВНИКІВ Й ІНСПЕКТОРІВ ОСВІТИ!!!

 9. Оце справжнiй геноцид..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.