У Хмельницькому поки не підвищуватимуть проїзд у громадському транспорті

Виконувач обов’язків міського голови Хмельницького Костянтин Чернилевський відмовляється давати згоду на підняття проїзду у громадському транспорт.

Про це він заявив “Незалежному громадському порталу”.

“Я розумію, що ціни на бензин і дизпальне перейшли межу 20 гривень за літр. Однак більшість хмельничан одержують зарплати, які не зростали протягом останніх кількох років. Мені шкода наших мешканців”, – сказав він.

Виконувач обов’язків мера додав, що перевізник ТОВ “Рембуд-транс” запропонувало владі нові розрахунки тарифів на проїзд. Зокрема, пропонується підняти вартість проїзду у тролейбусах з 1,5 грн до 2 грн; великогабаритних автобусах – з 2,5 до 3 грн; маршрутних таксі – з 3 грн до 4 грн.

На думку Чернелевського, сильно впливає на ситуацію з пасажирськими перевезення конкурс, який відбувся 2012 року.

“Сьогодні пожинаємо плоди невдало проведеного у 2012 році конкурсу з перевезення пасажирів у міському транспорті Хмельницького. З того часу ми є заручниками приватних перевізників і, в деякій мірі, загубили комунальний транспорт. Розбираємося з цим клубком проблем”, – наголосив виконувач обов’язків міського голови.

Як писав НГП у своємі розслідуванні (дивитися “Хто наживається на перевезеннях. Частина 1”, “Хто наживається на перевезеннях. Частина 2”), у Хмельницькому діє блочна система пасажирських перевезень. Кожен власник блоку найняв приватних перевізників на виграні маршрути, з яких щоденно стягує від 60 до 300 гривень. Ці кошти, за словами самих водіїв маршруток, осідають у кишенях кількох людей, котрі диктують правила гри на ринку перевезеннях.

Натомість власники блоків не платять коштів за оренду транспортних засобів найнятим перевізникам.

Довідка НГП. Щоденно на лінію виходить близько 80 тролейбусів та майже 500 одиниць маршруток.

Востаннє проїзд у громадському транспорті Хмельницького зростав  24 травня 2014 року.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.