Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Тенденції ринку нерухомості-2014 – де дно?

Опубліковано: 31.12.2014 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Протягом 2014 року ціни майже на всі види нерухомості знизились. Змінився і попит. Дані різних ріелторів не однакові, але ми все ж таки спробували окреслити основні тенденції ринку нерухомості у 2014 році.

Фото zz.te.ua

Фото zz.te.ua

Вторинний ринок обвалився

«Ринок нерухомості за рік, що минає, змінився дуже відчутно. У порівнянні з кінцем 2013 року долар відносно гривні виріс більш ніж в 2 рази. Тоді, в листопаді, він коштував 8 – 8,2 грн., а наприкінці року піднявся до 8,5 -8,6. Зараз він до 23 доходить. Вторинний ринок майже завмер: квартири продаються дуже мляво. Кількість операцій у порівнянні з минулим роком знизилась відсотків на 60.  Ціни на вторинному ринку знизились, але не масово. Квартири зі зниженими цінами користуються попитом», – розповів керівник компанії «Подільська нерухомість» Микола Хоптинський.

За даними ріелторської  компанії «Народна марка» лише за листопад середня ціна квадратного метру в однокімнатних квартирах зменшилась на 3,61%., у двокімнатних на 2,33%, трикімнатні здешевіли  на  0,16%. Така тенденція відмічається протягом всього поточного року.  Багатокімнатні квартири в листопаді подорожчали на 3,91%, «сталінки» на 0,46% і «чеський проект» на 2,28%.Хоча за попередні 10 місяців ціни на ці види також значно знизились. Тож в цілому за 11 місяців 2014 року житло у Хмельницькому стало дешевшим.

Падіння цін на вторинному ринку підтвердив і незалежний фахівець з нерухомості.

«Зниження цін викликано зростанням курсу долара.На початку року 1-кімнатні хрущівки коштували 25 – 27 тис. доларів. Сьогодні їх ціна 16-17 тис. Мова йде про квартири з так званим жилим станом, без ремонту. Двокімнатна хрущівка на середніх поверхах сьогодні коштує близько 25 тис. дол., трикімнатна 27-29 тис. дол. Попит зараз впав у зв’язку з ситуацією в країні. Приблизно з кінця осені – початку зими клієнти стали переносити покупку на весну, очікуючи подальшого росту курсу долара», – розповів нам ріелтор Володимир.

Новобудови стали вигідною покупкою

Щодо цін на житло в новобудовах, думки фахівців розділились. Статистичні дані компанії «Народна Марка» свідчать про зниження ціни протягом перших 6 місяців року знизилась на 14,14%, за третій квартал на 6,42%. І за листопад на 2,94%.

«Найбільшим попитом сьогодні користуються новобудови. У гривнях ціна на них зросла відсотків на 20, а в доларах впали відсотків на 80%. Тобто, зараз чудовий час купувати житло в новобудовах. Якщо в людини є 15 тис. доларів, вона може купити гарну 1-кімнатну квартиру в новобудові з індивідуальним опаленням.

Ще одна відмінність цього року полягає у тому, що деякі переселенці зі сходу купують житло у Хмельницькому. Але це не масове явище. Останнім часом і росіяни почали придивлятись до нашої нерухомості. Є заявки, і вже є перші угоди. Вони налякані ситуацією в РФ і хочуть мати тут житло, щоб мати можливість переїхати в разі необхідності. Як правило, це люди, що мають у Хмельницькому родичів», – повідомив Микола Хоптинський.

На оренду долар не вплинув

За даними Миколи Хоптинського, оренда користується попитом. Особливо багато бажаючих зі східної України. Середня вартість оренди суттєво не змінилась, піднялась відсотків на 10. Пропозиція на ринку теж є. Багато людей, що виставляли квартири на продаж і не хотіли зменшувати ціну, зараз віддають їх в оренду

Ріелтор Володимир підтвердив ріст цін, але за його інформацією таке явище спостерігається  у Хмельницькому щороку.

«Ціна за оренду з початку року збільшилась. Наприклад, однокімнатні квартири на початку року були по 1200 грн., а зараз 1400 – 1700 грн. плюс комунальні платежі. Двокімнатні, звичайно, теж піднімаються. Плата підвищилась тому, що пропозицій на оренду зараз мало. Така ситуація спостерігається щороку. Влітку, коли немає студентів, вибір квартир найбільший. Восени він починає зменшуватись. І до зими стає мінімальним. Переселенці з Криму і сходу теж шукають житло. Але хмельничани неохоче здають свої квартири біженцям з Донеччини та Луганщини. Кажуть, що з ними важко спілкуватись. До кримчан ставляться значно краще», – пояснив ріелтор.

Ксенія Орлова, НГП.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

Схожі матеріали:

  • Вінницька апеляція підтвердила незаконність будівництва 10-поверхівки у Хмельницькому
  • Хмельницький ринок нерухомості отримав доларовий шок
  • У Хмельницькому визначили податок на нерухомість у розмірі 0,5%
  • У Хмельницькому податок на нерухомість сплачуватимуть 38 осіб
  • Нерухомість для сина Ядухи: “Це дядько у дядька купив”
Теги: нерухомість

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Грудень 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
« Лис   Січ »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
51 queries in 0,404 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!