Тенденції ринку нерухомості-2014 – де дно?

Протягом 2014 року ціни майже на всі види нерухомості знизились. Змінився і попит. Дані різних ріелторів не однакові, але ми все ж таки спробували окреслити основні тенденції ринку нерухомості у 2014 році.

Фото zz.te.ua

Фото zz.te.ua

Вторинний ринок обвалився

«Ринок нерухомості за рік, що минає, змінився дуже відчутно. У порівнянні з кінцем 2013 року долар відносно гривні виріс більш ніж в 2 рази. Тоді, в листопаді, він коштував 8 – 8,2 грн., а наприкінці року піднявся до 8,5 -8,6. Зараз він до 23 доходить. Вторинний ринок майже завмер: квартири продаються дуже мляво. Кількість операцій у порівнянні з минулим роком знизилась відсотків на 60.  Ціни на вторинному ринку знизились, але не масово. Квартири зі зниженими цінами користуються попитом», – розповів керівник компанії «Подільська нерухомість» Микола Хоптинський.

За даними ріелторської  компанії «Народна марка» лише за листопад середня ціна квадратного метру в однокімнатних квартирах зменшилась на 3,61%., у двокімнатних на 2,33%, трикімнатні здешевіли  на  0,16%. Така тенденція відмічається протягом всього поточного року.  Багатокімнатні квартири в листопаді подорожчали на 3,91%, «сталінки» на 0,46% і «чеський проект» на 2,28%.Хоча за попередні 10 місяців ціни на ці види також значно знизились. Тож в цілому за 11 місяців 2014 року житло у Хмельницькому стало дешевшим.

Падіння цін на вторинному ринку підтвердив і незалежний фахівець з нерухомості.

«Зниження цін викликано зростанням курсу долара.На початку року 1-кімнатні хрущівки коштували 25 – 27 тис. доларів. Сьогодні їх ціна 16-17 тис. Мова йде про квартири з так званим жилим станом, без ремонту. Двокімнатна хрущівка на середніх поверхах сьогодні коштує близько 25 тис. дол., трикімнатна 27-29 тис. дол. Попит зараз впав у зв’язку з ситуацією в країні. Приблизно з кінця осені – початку зими клієнти стали переносити покупку на весну, очікуючи подальшого росту курсу долара», – розповів нам ріелтор Володимир.

Новобудови стали вигідною покупкою

Щодо цін на житло в новобудовах, думки фахівців розділились. Статистичні дані компанії «Народна Марка» свідчать про зниження ціни протягом перших 6 місяців року знизилась на 14,14%, за третій квартал на 6,42%. І за листопад на 2,94%.

«Найбільшим попитом сьогодні користуються новобудови. У гривнях ціна на них зросла відсотків на 20, а в доларах впали відсотків на 80%. Тобто, зараз чудовий час купувати житло в новобудовах. Якщо в людини є 15 тис. доларів, вона може купити гарну 1-кімнатну квартиру в новобудові з індивідуальним опаленням.

Ще одна відмінність цього року полягає у тому, що деякі переселенці зі сходу купують житло у Хмельницькому. Але це не масове явище. Останнім часом і росіяни почали придивлятись до нашої нерухомості. Є заявки, і вже є перші угоди. Вони налякані ситуацією в РФ і хочуть мати тут житло, щоб мати можливість переїхати в разі необхідності. Як правило, це люди, що мають у Хмельницькому родичів», – повідомив Микола Хоптинський.

На оренду долар не вплинув

За даними Миколи Хоптинського, оренда користується попитом. Особливо багато бажаючих зі східної України. Середня вартість оренди суттєво не змінилась, піднялась відсотків на 10. Пропозиція на ринку теж є. Багато людей, що виставляли квартири на продаж і не хотіли зменшувати ціну, зараз віддають їх в оренду

Ріелтор Володимир підтвердив ріст цін, але за його інформацією таке явище спостерігається  у Хмельницькому щороку.

«Ціна за оренду з початку року збільшилась. Наприклад, однокімнатні квартири на початку року були по 1200 грн., а зараз 1400 – 1700 грн. плюс комунальні платежі. Двокімнатні, звичайно, теж піднімаються. Плата підвищилась тому, що пропозицій на оренду зараз мало. Така ситуація спостерігається щороку. Влітку, коли немає студентів, вибір квартир найбільший. Восени він починає зменшуватись. І до зими стає мінімальним. Переселенці з Криму і сходу теж шукають житло. Але хмельничани неохоче здають свої квартири біженцям з Донеччини та Луганщини. Кажуть, що з ними важко спілкуватись. До кримчан ставляться значно краще», – пояснив ріелтор.

Ксенія Орлова, НГП.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.