Виборчий прецедент: на Хмельниччині не відбулися довибори до облради, бо не виготовили бюлетені

Проміжні вибори до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів), які призначені на 28 грудня, не відбулися.

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомила голова Старокостянтинівської територіальної виборчої комісії Оксана Гирич.

“У нас немає можливості провести день голосування через відсутність будь-якої виборчої документації, а саме – бюлетенів, протоколів, печаток”, – зазначила вона.

Зі свого боку, за словами пані Гирич, місцева ТВК зробила все можливе, аби проміжні вибори пройшли. Зокрема, на виборчих дільницях встановлені кабінки для голосування, проведений і проплачений телефонний зв’язок.

“Ми перечитали виборче законодавство і не знайшли відповідного тлумачення, що сталося з нашими проміжними виборами. Визнати їх як такі, що не відбулися, буде не правильно. Адже обласна рада виділила окружній виборчій комісії 50,9 тисяч гривень з обласного бюджету на виготовлення бюлетенів”. – пояснила голова комісії.

“Сьогодні виборці прийшли на дільниці, щоб віддати голоси за кандидатів. Їм важко дивитися в очі”, – додала Гирич.

Голова окружної виборчої комісії Микола Букацький у коментарі НГП наголосив, що, якби окружна комісія виготовила бюлетені і їх потім повністю не використали, голову ОВК притягнули б до відповідальності.

“Я підрахував і виявилося, що коштів, яких виділила обласна рада (50,9 тис. грн – НГП), не вистачить на друк виборчої продукції”, – резюмував він.

Кандидат у депутати обласної ради Сергій Ковальов у розмові з “Незалежним громадським порталом” не виключив подання судового позову, якщо обласна комісія або ЦВК найближчим часом не призначать нову дату проміжних виборів до обласної ради.

“Таку думку розділяє, щонайменше, чотири кандидати. Вони, як і я, витратили кошти на виборчу кампанію – це розміщення зовнішньої реклами (оренда біл-борду у Старокостянтинові становить 1500-2000 грн – НГП), виготовлення агітпродукції”, – заявив він.

Нагадаємо, що на позачерговій сесії облради 4 грудня депутати проголосували за виділення з бюджету 50,9 тисяч гривень на друк виборчих бюлетенів замість необхідних 360 тисяч.

26 грудня на черговій сесії облради було озвучено, що практично всі постійні комісії обласної ради відмовилися від внесення поправок до кошторису на проміжні вибори.

За даними окружної виборчої комісії, вартість проведення виборів становить 358 тисяч 640 гривень.

Водночас член ЦВК Ігор Жиденко у листі від 12 грудня до голови Хмельницької облради Івана Гончара висловив стурбованість з проведення проміжних виборів до Хмельницької обласної ради.

“Невиділення коштів, спрямованих на фінансування проміжних виборів, порушує вимоги закону та перешкоджає реалізації, встановленого статею 38 Конституції України, права громадян України обирати і бути обраними, зокрема, до органів місцевого самоврядування”, – попередив Жиденко.

Загалом, на проміжних виборах балотувалося 7 кандидатів.

Довідка НГП. Окружна виборча виборча комісії оголосила проміжні вибори до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів) на підставі прийнятої заяви депутата облради Анатолія Демида про дочасне складання делегованих повноважень. Таке рішення було підтримане сесією облради 16 жовтня 2014 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Сторож в печалі з ручною сволболдою!

  2. дааааа. сторожук хотів дешево відмазатись від хабарів у лікарні

    • Нічого він ше собі заробить шо потратив на виборах.Толку з тих лікарів в облраді. Вже є два семенюк і гнатюк і шо??Як ренген апарата в лікарні не було так і немає.І сторожук мовчить рота відкрити боїться

  3. На нари зрадника винного у позбалені виборців права голосу

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.