Коли для реформ потрібна лише політична воля

-WxfLFZSuCk
Останнім часом найбільш популярною темою в суспільстві є необхідність реформування всіх сфер життя. Велика кількість експертів та псевдо експертів змагаються у пропозиціях з реформування тих чи інших галузей економіки, права та ін.. Але перед тим як починати щось нове потрібно озирнутись назад та поглянути на існуючі напрацювання. А вони безумовно є.

Саме тому, 27 листопада у м.Хмельницькому відбувся круглий стіл «Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області 2011-2020рр: поточний стан та перспективи».На заході обговорювались ключові аспекти розвитку області до 2020 року. Так, за даним планом, в області планувалось зосередити економічну діяльність на розвитку інфраструктури, сільських територій, туристичної галузі та виробництва. Зокрема було розроблено 62 проекти на виконання даної програми,але відсутність державної підтримки, на даний момент, нівелює усі попередні зусилля. Серед переваг області якими можуть скористатись потенційні інвестори виділяють:

–        географічне розміщення в помірному кліматі, що мінімізує ризики для сільського господарства;

–        розміщення області та обласного центру на перехресті доріг сусідніх областей, що створює можливості для перетворення Хмельницького на міжрегіональний логістичний центр;

–        достатня забезпеченість енергоресурсами завдяки ХАЕС;

–        низьке екологічне навантаження,наявність великих природоохоронних територій та ін..

Не останню роль у розбудові області можуть відіграти пам’ятки архітектури, котрі в майбутньому можуть перетворити область на один з провідних туристичних центрів України.

Фінансову допомогу для реалізації даної стратегії мав надати Державний фонд регіонального розвитку, але коштів область так і не отримала. У даній ситуації провідну роль мають зіграти громадські активісти та небайдужі мешканці області, котрі повинні створити громадський тиск на депутатів верховної та обласної рад задля зрушення даного питання з «мертвої  точки».

Організатором круглого столу була ГО «Хмельницька Ініціатива».  Захід проводиться в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ГО «Хмельницька ініціатива» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу.

 

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко

Олег Черненко

Представник ГО "Центр UA" та руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Куди ж ти такий безграмотний пнешся? Граматику вивчи, дурню,
    пунктуацію повтори!

  2. Стратегия розвитку не меняется лет 10 минимум. меняются только люди, которые ее обговаривают каждый год, переставляя предложения.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.