Екскурсійний БРДМ у Кам’янці-Подільському зацікавив держекоінспекцію та прокуратуру

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області із залученням представників громадськості провела перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в охоронній зоні геологічної пам’ятки природи «Смотрицький каньйон».

Як повідомляє офіційний сайт Державної екологічної інспекції України, в ході перевірки встановлено, що всупереч вимогам Закону України «Про природно-заповідний фонд України» Кам’янець-Подільською міською радою надано розпорядження № 59 від 28 квітня 2004 року «Про затвердження проекту відведення та передачу в оренду земельної ділянки ТзОВ «Тектроніка» по вул. Францисканській, 10» без обмежень та обтяжень – не вказуючи об’єкт ПЗФ та території охоронної зони.

Також, на думку Держекоінспекції, виконком Кам’янець-Подільської міської ради при затвердженні туристичного маршруту на БРДМ (броньована розвідувально- дозорна машина) не врахував законів про тваринний світ та природно-заповідний фонд.

За результатами перевірки ініційовано скасування вказаного розпорядження та рішення виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради. Матеріали вказаної перевірки спрямовано до прокуратури Хмельницької області для вжиття заходів прокурорського реагування.

Фото dovidka.org

Фото dovidka.org

Як повідомив НГП заступник міського голови Василь Сукач, у власника екскурсійного транспорту були всі дозвільні документи для проведення діяльності. Також, за словами чиновника, власник броньовика справно сплачує податки та допомагає місту в розвитку туристичної індустрії.

«З Держекоінспекції і прокуратури до нас не звертались. Коли ми на виконкомі розглядали пакет документів власника БРДМу, то ніяких претензій у нас не було. Всі документи були оформлені належними чином. Особисто я задоволений тим, що в нас в місті є такі екскурсії. Якби було ще одне засідання виконкому, то я б ще раз проголосував за те, щоб ці хлопці займались екскурсійною діяльністю», – прокоментував ситуацію пан Сукач.

Нагадаємо, що маршрут екскурсійного БРДМу пролягає через каньйон річки Смотрич в Кам’янці-Подільському. За словами громадських активістів, броньовик завдає шкоди середовищу та пошкоджує гирло річки. Також 22 вересня цього року Народний депутат України Олександр Бригинець направив звернення в Генеральну прокуратуру з приводу функціонування туристичної забави. Політик вважає, що “БРДМ, який їздить безпосередньо по руслі річки, руйнує рослинність та призводить до знищення  природного ландшафту та охоронюваних видів”

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.