Замкова церква у Меджибожі: акція «Моя цеглинка»

На території Меджибізької фортеці є діюча унікальна культова споруда – пам’ятка архітектури ХVІ ст. Її історія налічує понад 4 століття. Замкова церква, спочатку освячена як католицька каплиця (1586), розташована в центрі фортеці. У периметрі будівля – це прямокутна однонефна будова з вапняку, з переважанням готичних елементів, із шатровим дахом, увінчана маленькою круглою башточкою. Будівля зазнала архітектурних змін, продиктованих релігією, яка в ній сповідувалась у різний час (католицизм, православ‘я і мусульманство). 2005 р. старовинна замкова церква св. Миколая була передана у користування місцевій релігійній громаді УПЦ КП. Туристам, які відвідають Меджибізьку фортецю, цікаво дізнатися, що  храм на її території є козацькою полковою церквою Хмельницької області. Неодноразово в ньому здійснювалися обряди приймання в козаки.

madj

Зважаючи на поважний вік, будівля старовинного храму потребує відновлення. Наразі реставрація церкви ще не закінчена. Посильну допомогу може надати історичній святині кожен відвідувач. З цією метою у замковій церкві діє акція «Моя цеглинка на відновлення храму св. Миколая». «Цеглинки» мають  різні номінали: від 50 і до 1000 гривень. Усі бажаючі мають можливість долучитися до збору коштів, придбавши на пам’ять «цеглинку». На сьогодні в акції взяли участь вже 130 людей. Святе місце, після майже століття занепаду, знову стало місцем молитви. Нині  стародавній храм, де настоятелем о. Петро Леськів, є своєрідним оберегом для Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» і селища. За підсумками опитування експертів у галузі історії, культури і туризму, під час визначення 7 архітектурних чудес України, Меджибізький замок увійшов до десятки найбільш значимих пам’яток України. Тож бажаючих на власні очі побачити цю неймовірну велич щоразу стає більше. Серце фортеці – замкова церква постійно відкрита для туристів, тому кожний бажаючий, незважаючи на віросповідання, має змогу зайти сюди та помолитись.

Упродовж останнього року у  храмі постійно проводяться молебні за мир і спокій в державі, за здоров’я українських солдатів, а також відправляються панахиди за упокій померлих воїнів. З ініціативи настоятеля Замкової церкви тут проводять збір коштів для потреб української армії.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.