Автанділ Гігаурі: «Кошти на пам’ятник «Небесній сотні» пропоную відправити на фронт»

У засобах масової інформації Хмельниччини  відзвітували, що, нарешті, епопея з вибором кращого проекту завершена, але як проходив цей “конкурс”?

На жаль, громада не була обізнана з багатьма суттєвими деталями цього дійства. Основні критерії змагання не були чесними, прозорими та справедливими! І усі події крутилися навколо однієї знаної особи, яка в свою чергу доказала  всім і не один раз, що вона не спроможна чесно виборювати  перемогу! Так званому переможцю хочу задати риторичне питання: чи не соромно таким ганебним чином перемагати, як це робив і робить твій знаний тесть!?Він і тебе використав. Як ти будеш нести цей багаж в подальшому житті, бо це для тебе вже чорна пляма! Майбутні колеги, без сумнівів, приймуть це до уваги!

Але ж головний винуватець цього ганебного неподобства з проведенням конкурсу на кращий проект по вшануванню пам’яті «Небесної сотні» є наш поки ще мер,  пан Мельник, і він відповідає за все, що коїться в місті. З його «благословіння» це все мало початок. Той факт, що пан Мельник прилюдно похвалив проект  так званого «переможця»:  «От Коля Мазур молодець, а решта, так би мовити,  не годиться!» вказує на те, що переможець в нього вже був  призначений!  Звертаю  увагу,  в той момент, окрім мене,  був іще  свідок! Мене це обурило, я підійшов до пана мера та запитав: « А звідки ви знаєте, що це робота Колі Мазура?!» Пояснюючої відповіді від  ошелешеного запитанням шановного мера я, на жаль, не почув!

Проекти були тільки пару днів, як виставлені! Сергію Івановичу, вам не соромно!?  Навіщо було влаштовувати цей цирк з конкурсом перед громадою? Ви просто використали решту учасників в «конкурсі», які покинули свої справи, потратили немало часу та коштів, щоб показати своє вміння,  талант і користь громаді, беручи участь у конкурсі… А виявляється, це була профанація, і «переможець» у вас уже був завчасно призначений! Що ви скажете громаді, яка була обдурена і, більше того, виявила вам довіру, обравши вас депутатом до Верховної ради України?!

Маю велику надію, що наступним мером нашого міста стане патріотична та чесна людина, яким я вважаю Олександра Симчишина, і бажаю йому успіху. Тепер не знаю як кому, а мені стало зрозуміло, чому ви влаштували  виставу з переобранням голови журі  Зої Діденко і взагалі усього складу. Тоді громадськість, побачивши запропонований склад  журі, зрозуміла, що готується фальшування і тому активними громадянами було написано звернення до вас, яким має бути склад журі. Чим ви і скористались, щоб знову перетасувати колоду зі складом журі так, як вам було потрібно, щоб призначений «переможець» 100%  пройшов.

Виконав цю ганебну роботу «борець за честь, гідність та справедливість» пан Скоробогатий. Допускаю гадку, що його, можливо, брутально використали і він сам цього не зрозумів, хоча не вірю йому, бо  виходить він діяв  так, як було вам потрібно! Хлопці з майдану повелися на його нібито правильну промову і підтримали його вимоги. Пан Скоробогатий, на кого ви спрацювали? Виходить – непогано підіграли пану Мельнику! То проти кого і чого ви боролись заодно з цією владою? Ви підставили тих хлопців з майдану, не розібравшись у ситуації, проти якого вже призначеного “переможця” і кого бореться громада! І що тепер ви їм будете розказувати? Далі – ваші пізнання в мистецтві дуже сумнівні, щоб когось звинувачувати у плагіаті; ви знаєте закони композиції, пластики та взагалі монументального мистецтва? Скільки ви особисто створили картин, скульптур та інших витворів мистецтва?!  Предмет мистецтва – це явно не ваш профіль.. .

 

Пане Скоробогатий, встановлений факт, що ви вихваляли проект ,,переможця,, як тільки почався цей конкурс,  мабуть, і загітували ще трьох своїх колег з майдану. Знана пані Кабачинська  теж лишила слід, але переплюнув всіх у цих стараннях пан Теленько, вірний васал та рупор пана Мельника (зафіксовано на відео вашої вистави в міськраді і не тільки www.youtube.com/watch?v=t4Y2q9R7Kw4 )! Ви всі взагалі читали умови конкурсу, чи це для вас якийсь там папірець, не важливий для виконання? Отож, ви порушили умови, то яким боком в подальшому ви мали відношення до складу журі? Вас  взагалі треба було із нього виключити! Але… виключили  неугодних професіоналів і, натомість, підсилили групу підтримки «переможця». Всі чудово знають пані Банову, Рожко –Павленко, Слободянюк, панів Гуменчука та Міля. Останній, я не впевнений, але перші четверо перегризуть горло кому завгодно за знаного Миколу, бо він для них бог! Далі пани  Дунаєвський, Міцінський, Пилипчук, Монастирський – люди  підневільні, підконтрольні меру, тож  зрозуміло, як вони будуть голосувати.

Звідкись появилася пані Михайловська –  мистецтвознавець, натомість єдиного фахового  мистецтвознавця з вищою освітою пана Голунського  та  єдиного скульптора також  з вищою художньою освітою  пана Гасанова виключили!  І побоялися включити в оновлений список переможця в міжнародних конкурсах художника пана Карвасарного! Не довіряє їм влада, бо бояться чесного фахового підходу до заявлених проектів, та й треба, щоб голосів було з запасом, на всяк випадок. Ці звання, якими вони прикриваються, – знані, заслужені, народні… Не секрет для обізнаної публіки, як ці звання здобуваються в більшості випадків. Тому не треба ними афішувати і затуляти очі довірливій громаді! Дуже здивувало, що троє членів журі взагалі були відсутні, щоб голосувати за «переможця», натомість,  хтось приніс в конвертах їхні голоси і їх зарахували. Людей нема, а вони голосують, це що!?

А тепер знову повертаюсь до пана Мельника. Пам’ятаєте, перед позачерговим засіданням виконкому, якраз по питанню нового складу журі? Я за десять хвилин до початку  приніс роздруковані листи з моїми застереженнями по складу  нового списку журі і роздав практично всім та розклав на столах. Реакції від вас взагалі не було! Тому, що хтось був не зацікавлений і хто – ви добре знаєте!

Під час  так званого голосування взагалі не була детально опрацьована членами журі вся інформація: як з книжки відгуків, так і з он лайн- голосування громадян і відгуків. Де робота так званого  «переможця» по симпатіям громади не була в фаворі. Нагадаю: монумент робиться не для вас, а для громади! І думку та бачення громади взагалі не врахували! Довожу до вашого відома, що у книзі відгуків, де була експозиція проектів, співвідношення  таке: «переможець» – 8, проект 1718 – 18, проект 2298 – 11, проект 1062 – 4, проект 1615 – 2, проект 1815 – 1, проект 2736 – 1,  Незалежний громадський портал по он лайн голосуванню лайки (мені подобається): «переможець» – 12, проект 2298 – 60, проект лелеки – 28, проект 1062 – 20,  проект 1718 – 6, проект хлопчик – 8, проект козак 1615 – 3, дивитись за адресою https://vk.com/ngport?z=photo-71856328_342488999%2Fwall-71856328_3545!

Більше того, не було професійного обговорення по кожній роботі, хоча були спроби від сумлінних членів журі розпочати цей процес, але їхня мала кількість не змогла протистояти  заангажованій більшості. Як бачимо, все було вирішено заздалегідь у високих кабінетах нашої мерії, тому така неповага й ігнорування до учасників і громади. Виходить, конкурс не справжній? Не дуріть громаду, поважайте її!!!

Дуже приємно здивував пан Швець: людина знайшла в собі мужність піти наперекір бажанню мера та написати в книзі відгуків  перший відгук по совісті. І, що дуже важливо,  там не був зазначений проект «переможця», облюбований владою! Це  багато про що каже. Швець перейшов на сторону громади. Громадо,  не дамо  витерти об нас ноги. Результати так званого конкурсу  пана Мельника заради поруганої справедливості, потрібно обов’язково переглянути! Тому закликаю депутатів міської ради, хто має ідеали революції – честь, гідність і справедливість та дійсно вшановує пам’ять героїв Небесної сотні, прийняти рішення про перегляд результатів цієї ганьби! Небесна сотня віддала життя якраз за ці ідеали, тому не зрадьте! А монумент почекає, все ж він не на часі, а кошти, які вже виділила міська рада, необхідно перенаправити (під жорстким контролем)  на фронт для наших бійців, захисників Вітчизни –  це зараз важливіше! Бажаю громаді  справедливості та перемоги!

                                                  Автанділ Гігаурі,

     художник, скульптор, член Національної Спілки художників України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 40

 1. Була розмова архітекторів і художників про яких деякі опоненти стверджують, що вони хотіли дуже заробити грошенят. Так ось, ще до початку конкурсу вони говорили, що він був обявлений завчасно. Вони вели розмову, що скалічені та поранені герої Небесної сотні ще вмирали, і тіла їхні ще не встигли охолонути, а тут уже і конкурс об’явили! Навіщо і кому потрібно було так поспішати. Там на сході хлопці вмирають за батьківщину, а у нас тут… Але нам повідомили , що це начебто ініціатива та рішення міської ради. Згадайте шановне товариство, хто перший з художників Хмельницького запропонував свої послуги по створенню пам’ятника Небесній сотні, хоча жоден з решти не посмів про це навіть й подумати! Але ж…
  Хоча спілка архітекторів з самого початку відмовилась, приймати участь як в журі так і у конкурсі по вище вказаній причині ,так і по причині того, що існує постанова кабінету міністрів як потрібно проводити конкурси! Почитайте уважно, там все прописано і дуже детально. А не влаштовувати балаган місцевого розливу! Будь ласка не ганьбіть наших митців і архитекторів, не всі вони такі погані, як вам деякі дописувачі пишуть «тераріум однодумців». Щось цей Скоробогатий дуже засуєтився. І знову в черговий раз проколовся! Бо натякнув, що Коля головний в тераріумі і самий отруйний! І що сам він Серьожа анічогісінько не розуміє в цьому мистецтві, але свого носа запхав куди не слід. І тепер тяжко висмикнути того носа. Але на даний момент хай на нас не ображається, бо він йде не втому напрямку і це його вибір. Нехай подумає про це. Ось через цього отруйного паука і ще де кого великого, як ми бачимо, і виникла ця проблема з конкурсом. Ви повинні розуміти, що в нас як і в кожному колективі є різні люди. Є люди, мудрі і не дуже, справедливі і не справедливі, виважені і не зовсім , чесні та брехливі і так далі, але ж всі талановиті. Але головне не бути підлим! На жаль і в нас такі є. Тому ті, що вважали не доречним проведення конкурсу, були змушені приймати участь, щоб прийняти бій проти завчасно призначеного переможця а не заради купки грошей та заздрості. Доречі деяким невгамовним, ті гроші при великому бажанні спокійно можна було б заробити на приватних замовленнях. Це спокійніше і безпечніше і не будуть потім розказувать нравіца чи нє нравіца. Вважаю, що конкурс не відбувся і про це уже говорять навіть члени журі в минулому. Результати його потрібно переглянути і не поспішати. Бо не було чесного голосування і роботи журі, обговорення спеціалістів, нехай вирішать вони. І можливо запросити їх з інших міст, бо на мою думку деякі роботи, взагалі лишилися в тіні. Однозначно приєднуюсь до думки, що кошти треба пере направити на фронт для потреб наших бійців, а журналістів Теленько, Кабачинську, Слободянюк які заплямували себе в членах журі конкурсу попросити їх нехай звільнять місця, де вони працюють, і за які вони вчепилися як кліщі, більш креативним молодим журналістам. І нехай йдуть хто на пенсію а хто на свої хліба! Так, що справа тут не в грошах, а в світоглядах! Є речі більш важливі за гроші , відірвіться шановні від корита і не говоріть про нього . Краще подивіться в небо та навколо, та ще раз прочитайте статтю. Можливо зрозумієте про що писав автор статті, в якій я цілковито його підтримую.

 2. Вибачаюсь, забув вставити посилання Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів
  Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 25.11.1999 № 2137

  • Шановний Мікеланджело хочу вам відповісти про постанову Кабмуну, своїм розясненням яке було надано мною в статі яка біла оприлюднина в НГП 30.07.2014 http://ngp-ua.info/2014/07/15626

 3. Відносно -” І що сам він Серьожа анічогісінько не розуміє в цьому мистецтві, але свого носа запхав куди не слід. І тепер тяжко висмикнути того носа. ” Цілком погоджуюсь що я в мистецтві нічого не розумію, але хочу ще раз наголосити памятник вірніш на памятник буде дивитьсь дивитись та більшістьлюдей яка -” … анічогісінько не розуміє в цьому мистецтві ..”, і тому давйте діждемось його відкриття і повірте мені люди скажуть вірніше самі зроблять висновок. І погоджуюсь з вами в тому що тут відіграють вірніше замішані кошти так погоджуюсь і зовсім я не -” Щось цей Скоробогатий дуже засуєтився.”, я просто висловлюю свою думку і своє бачення. І відповів тому що назва статї «Кошти на пам’ятник «Небесній сотні» пропоную відправити на фронт», мене вразила чоу ж шановний Автанділ Гігаурі, виставив аж2 чвої роботи на конкурс розясніть, а сьогодні вже вносить таку пропозицію чому він не прийшов на наше зібрання і не зняв свої роботи і не вніс цю пропозицію. А ось як все відбувалось при формуванні комісії – https://www.youtube.com/watch?v=t4Y2q9R7Kw4#t=37

 4. Багато на себе берете пане Скоробагатий. То Ви козак без козачків,то Ви люстратор,але не забуваєте в люстраційний комітет вписати свою дружину,тепер Ви великий громадський діяч. Напишіть свою автобіографію,де Ви народились,де працювали,яку користь за 50 років принесли Хмельницькому. Про Сбу,про ОДА,про все,якщо можете. Тоді буде видно який Ви фахівець і в Якій сфері діяльності.Розпочніть з себе,а кричати і махати руками всі можуть.Покажіть своїх друзів і ми скажемо хто Ви?!

  • Єдине досягнення Скоробагатого це вміння продавати повітря за невеликі гроші

 5. О СКОЛЬКО ЗАВИСТИ!!!!! ЧТО МОГУТ ЛЮДИ, ВОСПИТАННЫЕ НА НЕНАВИСТИ И ЗАВИСТИ? НЕНАВИДЕТЬ, ЗАВИДОВАТЬ… НАЙДЕТСЯ ЛИ ТОТ ЧЕЛОВЕК, КОТОРЫЙ ПОКАЖЕТ ЛЮДЯМ МИР ДОБРОТЫ, ВЗАИМОНИМАНИЯ, ПОДДЕРЖКИ, ЧЕСТИ, СОВЕСТИ? ИЛИ НЕГОДЯИ И УГОЛОВНИКИ БУДУТ ПРАВИТЬ НАШИМ МИРОМ? МЫ ЭТО ПОЗВОЛИМ? НЕ ПОЗВОЛИМ! ВЕДЬ НАС БОЛЬШЕ ЧЕМ ИХ!

 6. Скоробагатий ти продажна шкура,і таскаєшся ти з голубими,які калічать наших дітей. Геть Біліванцева,за 100 кілометрів від Проскурова! Люстрацію голубому,живе в таких апартаментах,що багатьом тільки і мріяти про це. Що не знайшлося нормального директора? Він щоденно працює з дітьми,чи схаменемося коли піздно буде,а? Скоробагатого на мило( а його багато вийде)

 7. If you have difficulty sleeping, it may be a symptom of sleep apnea. Lots of people deal with this condition every day, and it is often a problem that is quite unpleasant to manage. But the good news is that there are effective treatments out there. Read this article to learn some basic information about recognizing and treating sleep apnea.

  For people who are using a CPAP machine, you need to take notes to give to your doctor. If you experience any symptoms, like snoring, that were eliminated when you started using the CPAP machine and they come back, you need to let your doctor know. Only your doctor can properly assess any problems.

  Some people have problems using the CPAP machine to deal with their sleep apnea. The best advice is to stick with it. It is not a cure, but it does treat your sleep apnea. If you stop using it, you still have sleep apnea, so you need to keep using the machine regularly.

  On easy way to help limit your sleep apnea is to stick to regular sleeping hours. When you stick to a sleep schedule that is steady and consistent, you will be more relaxed and sleep much better. Apnea episode frequency will be greatly reduced if you can get plenty of sleep every night.

  Understand the effects that smoking and drinking alcohol have on sleep apnea, if you are trying to get a grip on your quality of sleep. Smoking enlarges airways, while alcohol can relax them too much, both of which will contribute to the symptoms of sleep apnea severely. Consider making the necessary cut-backs that will cut down on your sleep problems.

  Attempt side sleeping. Many people with sleep apnea are used to sleeping on their backs. When you sleep on your back it can cause your throat and mouth tissues to impede your airways. Instead, you should sleep on your side and that can help your breathe much better. Put a pillow on your side if you always find yourself moving around during sleep.

  Do not let sleep apnea ruin your relationship. If your partner has difficulties sleeping next to you because of your snoring or other symptoms linked to sleep apnea, communicate about the problem. be understanding and consider sleeping apart or getting a CPAP machine to reduce your snoring and other symptoms.

  A great way to ensure that you do not sleep on your back and cause sleep apnea to occur is to use a tennis ball to prevent rolling onto your back. You can place one in a pillow behind your back and when you roll over in your sleep, the tennis ball will make you roll back on your side.

  If you are a trucker who has sleep apnea, take precautions to stay safe on the road. First of all, get yourself properly diagnosed and treated. If your doctor prescribes a CPAP, use it. They are small and easily portable and can run on battery power if necessary. Try to stay fit and get regular sleep to keep your condition under control.

  As the above article has demonstrated, you have many different treatment methods available to you when it comes to sleep apnea. Everyone is different, and it’s important to find out which treatment option will fit your specific situation best. If you use these tips, you will get better sleep at night. Sleep apnea doesn’t have to run your life; you can take control back today.

  viagrasansordonnancefr.com

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.