Без грошей МВФ Україні доведеться важко

Ймовірність фінансової катастрофи в Україні різко зросла. Вже й міністр фінансів Олександр Шлапак заявив, що МВФ, швидше за все, видасть наступний транш допомоги вже в 2015 році.

Для уважних спостерігачів такі одкровення міністра несподіванкою не стали. Так само і попередній транш Україна отримала тільки у вересні, хоча МВФ обіцяв видати його в липні. По-перше, з’ясувалося, що уряд проводить реформи зовсім не так швидко, як обіцяв. А по-друге, ситуація в Україні виявилася куди гірше, ніж прогнозували і міністри, і сам МВФ ще навесні. Гривня знецінилася занадто сильно, куди стрімкіше падала і економіка.

Це дуже тривожні новини для всіх нас. Адже якщо МВФ знову затримає гроші, ризик банкрутства країни, і так вкрай високий, стане практично стовідсотковим. А це означає остаточний обвал гривні, і вже ніякі зусилля Нацбанку не врятують національну валюту – вона знеціниться ще в кілька разів. Як це сталося, наприклад, з російським рублем після дефолту 1998-го року.

На жаль, але при такому стані економіки гроші МВФ Україні потрібні як повітря. Це Сергій Арбузов міг відмовлятися від кредитів фонду через те, що той пропонував дуже жорсткі умови. Але тоді економіка в країні зростала (в четвертому кварталі минулого року, наприклад, на 3,7%), а гроші в країну надходили – за підсумками року, згідно зі статистикою НБУ, платіжний баланс був зведений з профіцитом у $ 2 млрд. Це дозволяло тодішньому Кабміну складати план оптимізації держборгу зовсім без участі МВФ – такий документ був прийнятий рік тому.

Зараз ситуація зовсім інша. До кінця року доведеться виплатити іноземним кредиторам кілька мільярдів, однак валюти в країні немає. Якщо МВФ терміново не допоможе, нас чекає дефолт. Якщо уряд не піде на радикальні заходи негайно, ситуація стане ще гірше, і нинішній долар по 13-14 гривень ми будемо згадувати з тією ж ностальгією, як зараз – «арбузівський» по 8. До цього всім українцям варто готуватися прямо зараз.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Бла-бла-бла, при арбузові нам було круто як, а тепер не буде. це такий експертний висновок? якісь цифри навели б, а не лише “ситуація в Україні виявилася куди гірше, ніж прогнозували і міністри, і сам МВФ ще навесні. Гривня знецінилася занадто сильно, куди стрімкіше падала і економіка.” абощо. Мета цієї замєткі розвести паніку і нічого більше. Треба було її на хелловін опублікувати і ще додати пару страшних картинок.

    п.с. доречі. чому сайт нгп знаходиться на російському сервері?

  2. Скачем ….

  3. Та в 90-х ше нетакі дефолти переживали. Може олігархи повтікають. Хоть т ак від них позбутись. Ми привикли на картоплі виживати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.